reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

Diana mam nadzieje, ze dostałas moja wiadomosć i choc troche Cie to uspokoiło. Jeszcze raz: bardzo dobrze, ze kontrolujesz poziom przeciwcial. Bedzie ok!
 
reklama
Witam,
Właśnie wczoraj dowiedziałam się że najprawdopodobniej mam toxo (IgG i IgM dodatnie) tylko nie wiem czy zaraziłam się przed czy w czasie ciąży (jestem w 16 tc). W czwartek idę do specjalisty i mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze bo trochę się martwię. Moja pierwsza ginka jak byłam u niej w 9 tygodniu nie powiedziała mi o tych badaniach...jak ją spotkam to jej nawrzucam!!! (jędza!!!) Mam nadzieję, że dzidziuś urodzi się zdrowy :(
pozdrawiam i życzę zdrowia
Kamila
 
milka o czynnosci choroby swiadczy wzrost IGM o 4 rozcieńczenia, wiec jesli masz oba wyniki dodatnie ale stabilne to nie masz się czym przejmowac.
 
żużaczek...robiłam tylo jedno badanie na toxo i IgG wyszło mi 1123 a IgM tylko tyle że wykryte. Z tego co czytałamto są to dość wysokie wyniki i prawdopodobnie mówią o tym, że zaraziłam się w trakcie ciąży. Jak pisałam wcześniej zobaczę co powie lekarz w czwartek bo pewnie będę musiała powtózyć badania i zobaczymy co wyjdzie.
Pozdrawiam
 
Macie farta!
Ja pół z połowy mojej obecnej ciąży spędzam w szpitalu! Teraz jest juz dorze, rokowania dobre, MOŻE urodzę w terminie. Najgorszy był pierwszy trymestr...
Ale jak czytam takie wypowiedzi to bardzo wierzę, że dotrwam do końca.
 
a ja gdzieś przeczytałam, chyba na jakiejść stronce z medycyną ludową, że na takie dolegliwości pomaga rozgotowana cebula, naniesiona w niewielkiej ilości na tampon i zakładana przez ok. tydzień. Na ile to skuteczne nie wiem, ale może warto spróbować.
 
witajcie dziewczynki dowiedziałam sie w drógim miesiącu ze mam tokspolazmoze poszłam do szpitala zakźnego w warszawie i dostałamrovamecyne trzy razy dziennie teraz jestem w 17 tyg i badania bede miała 25 stycznia i zobaczymy sie wyleczylo czy nie i czy nie rośnie dostałam skierowwanie na amniopunkcje zeby zobaczyc czy maluszek sie zaraził ale nie chca mi jej zrobić pobrali krew odemnie i od męza w instytucie genetyki i powiedzieli ze jezeli wyniki wyjda dobrze to nie bede miała robionej amniopunkcji a moj lekarz od toksoplazmozy powiedzial mi ze musze miec zrobiona wiec ide do lekarza w środe i musze mu powiedziec co sie stało i zeby dal mi skierowanie na badanie bez wzgledu na wyniki krwi przeciez w naszej krwi nie wyjdzie czy maluszek sie zaraził nie wiem co mam robic nic juz nie rozumiem kazy mówi co innego powoli sie robie głupia ale słucham tylko mojego lekarza ginekologa i lekarza ze szpitala zakaźnego jak ktoś coś wi nich sie odezwie co w takiej sytuacji sie dzieje









 
agusia ztego co mi mówiła pani profesor od toxo (jest znana w całej polsce jako super specjalista) to jesli wyniki toxo nie rosna, to znaczy, ze nie nastapiło zakazenie dzidziusia, bo choroba sie nie uaktywniła. Szkoda, ze nie zrobiłas wyników przed zajsciem w ciaże, bo było by wiadomo kiedy zachorowałas.
Ja wiedziałam ,że mimo iz mam oba paramatry dodatnie (i IGG i IGM) to zachorowałam o wiele wczesniej.
Co do innych badan, nie miałam robionych i nie wiem jak to sie ma do tego co mówia Ci lekarze.
Mój synek urodzil się zdrowy choć oczywiscie ma przeciwciała.
 
reklama
ja chyba tez niestety zalapalam tego grzybka,czuje swedzenie i wyskoczyly jakies 2 pecherzyki,tzn. ze moge stosowac masc clotrimazolum bedac w ciazy?? ile razy dziennie?
 
Do góry