reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chodzik czy chodak?? Od kiedy i jaki??

ja tam tak jak mówiłam, raczej jestem za pchaczami jeśli chodzi o "zabawki" do chodzenia, ten z chicco sprawdził się dwukrotnie, natomiast do chodzików mam uprzedzenie
 
reklama
ja nie mam nic przeciwko chodzikom ale tez wole pchacze:) a jakiego konkretnie masz pchacza? Tego Ergo Gym?
 
są rózne opinie na temat chodzików ja bym raczej wybrała pchacz dziecko uczy się chodzi z podpora ale stawia cała stópki nie krzywiąc ich
 
są rózne opinie na temat chodzików ja bym raczej wybrała pchacz dziecko uczy się chodzi z podpora ale stawia cała stópki nie krzywiąc ich


co do chodzików to słyszałam że później dziecku źle się chodzi, moja bratowa przy pierwszym dziecku miała chodzik i mała zaczęła później chodzić a przy drugim prowadzała za raczki i szybciej chodziła druga córeczka:)
 
Przy chodzikach jest jedna bardzo ważna kwestia - chodzik ma być idealnie dopasowany do dziecka. Niestety 90% rodziców przy jego zakupie kieruje się kolorem, bajerami itp, a nie tym jak chodzik pasuje do dziecka. I dlatego tyle problemów. Sam w sobie chodzik nie jest szkodliwy, nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych, opóźnień w rozwoju itp. Ale jak ktoś kupi pierwszy z boku, bo fajny, bądź też ładny i wsadza doń malucha na pół dnia by mieć święty spokój to ewentualne pretensje może mieć tylko do swojej głupoty, nie chodzika.
 
Drogie Mamy,
jestem mamuśką i studentką i robię badania na MAMACH. Proszę zróbcie dla mnie tą ankietkę.
Dziękuję !;-)
https://docs.google.com/forms/d/1VM_6uuUmGyJk_y5b-wFZm_cpvpRAYNKVE03HSu3-dYE/viewform?embedded=true" width="760" height="500" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth=
 
W rodzinie mam przykład, że dzieci używające chodzika gorzej radzą sobie motorycznie. Lepiej nie używać! A zabawy na podłodze nic nie zastąpi.
 
reklama
ja chodzika nie mam, syn brata mial i mieli problem bo chcial chodzic na palcach i nie lapal rownowagi, u nas na podlodze sie bawimy, przy meblach i mamy pchacz, tyle
 
Do góry