reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chodzenie na basen z niemowlakiem?

Witam wszystkich.
Ja z moją córeczką chodzę na basen od miesiąca. Zosia miała 5 miesięcy jak poszłyśmy pierwszy raz no i było zimno. Nie przeszkadzało nam to jednak. Córeczce bardzo się podobało i za każdym razem kiedy zajęcia się kończą wyraża swoje niezadowolenie.
Woda w uszach nie przeszkadza. Nie ma nawet możliwości żeby uszy się nie zamoczyły bo nurkowanie również na takich zajęciach jest. Ważne tylko żeby po basenie osuszyć uszy i odczekać jakiś czas żeby wyjść na powietrze. Ale jest to czas na karmienie bo apetyt po takich zajęciach jest wielki.
Jeśli chodzi o miejsce to zajęcia odbywają się w Nowej Gdyni w Łodzi. Są to zorganizowane grupy dla niemowlaków z instruktorem.
Polecam wszystkim bez względu na wiek i pogodę.
 
reklama
Karmienie!
Słuszna uwaga. Karmienie i picie trzeba mieć koniecznie przygotowane po basenie.
:)
 
Ostatnia edycja:
Też racja ;)
Nasz jednak nie spocznie póki nie złapie szamy. Taki typ. Zawsze jest:
- Amm! AAAAMMM!

Ostatnio w szatni zobaczył pałaszującego kumpla. Podbiegł do niego pokazał palcem i 'AMM'. Musiałem interweniować.
Dopiero w samochodzie zasypia.
 
Ostatnia edycja:
Staszea a powiedz mi prosze jak to jest z tymi zajęciami? Oboje rodzice moga uczestniczyć w nich i jak jest z przewijakiem na basenie? czy dzieci maja czepki czy nie? i czy jest jakas osobna szatnia?i najwazniejsze- jaka temperatura wody?Z góry dziekuje za odpoiwedź.
 
Najlepiej będzie jak pójdziesz wcześniej a i sama sprawdzisz co i jak wygląda. Na różnych basenach lepiej lub gorzej są zorganizowane te wszystkie sprawy logistyczne, dlatego nie ma reguły.

U nas np. zamiast przewijaka jest taka leżanka. Nie ma osobnych szatni (Temat okołobasenowy, czyli nagość w męskiej szatni | tatablog.pl :)

Nie obowiązują czepki nawet rodziców (dzieci często na początku boją się widoku nawet swojego rodzica w czymś takim) a temperatura wody jest tak przyjemna, że Synek nie chce z niej wychodzić.
 
Ostatnia edycja:
tatablog - dobry temat z tą przebieralnią .

Tam gdzie ja chodzę sa przewijaki takie pompowane z Ikea . Dorośli się przebieraja w szatni w fotelikach zabieramy dzieci na basen i przy basenie przebieramy dzieciaczki . Woda coeplutka ok 32 stopieńki
 
"nasz" basen ma oddzielną przebieralnie rodzinną z przewijakami:) a w przebieralni jeszcze dwie takie oddzielne małe przebieralnie jednoosobowe:)
 
reklama
Staszea a powiedz mi prosze jak to jest z tymi zajęciami? Oboje rodzice moga uczestniczyć w nich i jak jest z przewijakiem na basenie? czy dzieci maja czepki czy nie? i czy jest jakas osobna szatnia?i najwazniejsze- jaka temperatura wody?Z góry dziekuje za odpoiwedź.


Na Nowej Gdyni w zajęciach uczestniczy dziecko i jeden rodzic ale jest to basen otwarty więc może drugi rodzic wejść po opłacie na basen. Wygląda to w ten sposób, że w basenie gdzie woda ma ok 37 stopni jest wydzielony kawałek dla zajęć zorganizowanych. W dalszej części kąpią się inni. Jeśli idzie się we dwoje z dzieckiem, to rodzice często po jakimś czasie wymieniają się. W karnecie Wodnisia na wejście jest 90 minut. 30 minut na przebranie, 30 minut zajęć, 30 minut możliwości jeszcze spędzenia z dzieckiem w wodzie. Jeśli chodzi o przewijaki to oczywiście są. Jest jedna szatnia duża gdzie są dwa takie przewijaki i dwie małe szatnie indywidualne oczywiście również z przewijakiem. W związku z tym, że na tym basenie jest woda ozonowana nikt nie musi posiadać czepków. Oczywiście dzieci muszą pływać w pieluchomatkach specjalnych do zajęć w wodzie. Produkuje je firma HUGGIES pakowane po 12 sztuk.
 
Do góry