reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CC czy SN

Dołączył(a)
25 Wrzesień 2021
Postów
2
Jestem po jednym CC ( brak postępu porodu) obecnie jestem w drugiej ciąży. Do drugiego terminu będzie to 2 lata odstępu od pierwszego dziecka . Zastanawiam się czy poród naturalny jest już bezpieczny.
Ktoś był w takiej sytuacji ?
Jak u was zadecydował lekarz ?
 
reklama
Ja po cc rodziłam naturalnie. Odstępu były prawie 3 lata, a cięcie było niestandardowe bo w 22tc. Ja miałam traume po cc i bardzo nie chciałam powtórki. Lekarz mi mówił że mogę próbować, a szpital na który się zdecydowałam był 3 stopnia referencyjnosci. Nie mogłam po prostu ciąży przenosić, a tydzień przed terminem byłam juz w szpitalu. Często mi mierzyli blizne. Poród był szybki, w moim przypadku dużo mniej bolesny niż mój stan po cc. Obecnie jestem w 33 tygodniu kolejnej ciąży i będę próbować znów naturalnie, choć tym razem dziecko jest duże i wisi jednak trochę opcja cesarki. No cóż, zobaczymy...
 
21 mc odstepu bedzie miedzy poprzednim CC a tym rozwiazaniem ciazy. Lekarz od razu zaproponowal CC i zasugerowal dodatkowo zalatwic sobie papier ze mam tokofobie, zeby nikt nie probowal u mnie porodu wywolywac. Stan blizny na chwile obecna 36 tc, bardzo dobry, ale zawsze jakies ryzyko jest. Ja osobiscie sama wole cc. To zło ktore znam :D
 
21 mc odstepu bedzie miedzy poprzednim CC a tym rozwiazaniem ciazy. Lekarz od razu zaproponowal CC i zasugerowal dodatkowo zalatwic sobie papier ze mam tokofobie, zeby nikt nie probowal u mnie porodu wywolywac. Stan blizny na chwile obecna 36 tc, bardzo dobry, ale zawsze jakies ryzyko jest. Ja osobiscie sama wole cc. To zło ktore znam :D
Przepraszam, ale to widać lekarz starej daty. Cc to żadne wskazanie do kolejnego. A lekarz dodatkowo kryje swój tyłek. Gdyby miał wskazanie, to nie kierowałby Cię do psychiatry.
 
Przepraszam, ale to widać lekarz starej daty. Cc to żadne wskazanie do kolejnego. A lekarz dodatkowo kryje swój tyłek. Gdyby miał wskazanie, to nie kierowałby Cię do psychiatry.
Myśle ze tu bardziej chodzi o bezpieczeństwo a mianowicie żeby nie pękła macica. Do dwóch lat rekomendacja jest właśnie cc po cc. Teraz jest wielkie parcie na SN i mała liczbę cc. Myśle ze w tym przypadku chodzi o to żeby nikt nie kozaczył i nie ryzykował zdrowiem kobiety.
To tez zależy wiele od indywiadualnych predyspozycji. I planów na przyszłość (komuś wystarczy dwa dziecka a ktoś chce więcej lub jeszcze nie zdecydował). A pęknięcie macicy to nic fajnego. Lekarz ja jednak zna i zbadał. Wie tez zapewne jakie ma preferencje jak i jak wyglada rozmiar jej dziecko, stan blizny i t d.
Teraz znam kobiety które maja traumę po cc i po sn.
Moim zdaniem pomimo dużych chęci Pani która założyła wątek dużo będzie zależało od stanu blizny. Ale nie tylko. Czy bedą jakieś problemy, jak się ułoży dziecko i wiele innych rzeczy. Wiele się może okazać dopiero przed samym porodem. Może tez tak być ze lekarze nie bedą chcieli takiej odpowiedzialności/ ryzykować ze jej się coś stanie. Teraz z takim wyprzedzeniem to trudno cokolwiek powiedzieć. Najlepiej się skonsultować ze specjalistami od Vbac ale tez się nastawić na to ze wiele rzeczy nie da się przedwidziec niestety.
Życzę autorce wątku lekkiego i udanego porodu jeżeli takowy wogole istnieje, niech wszystko idzie po jej myśli. Jeżeli jednak się okaże ze musi mieć cc, to życzę szybkiego powrotu do formy po.
 
Pierwszy poród sn drugi cc. Znów chciałabym bardzo sn. U mnie było cc z powodu choroby córeczki.

W tym temacie co lekarz to opinia. Obecnie jestem w 31tc, robię wszystko żeby nie nie mieć cc. Na ile to się zda zobaczę w listopadzie. Będzie 22mce odstępu między porodami.

Polecam grupę Naturalnie po cesarce na fb. Dużo wiedzy i doświadczenia innych kobiet.

I nie, nie uważam, żeby były naciski na rodzenie sn po cc. Odnoszę odwrotne wrażenie, że z wygody lekarzy jak już raz masz cięcie to już kolejna ciąża też musi zakończyć się cięciem. O poród naturalny niestety trzeba zawalczyć🥺
 
reklama
Pierwszy poród sn drugi cc. Znów chciałabym bardzo sn. U mnie było cc z powodu choroby córeczki.

W tym temacie co lekarz to opinia. Obecnie jestem w 31tc, robię wszystko żeby nie nie mieć cc. Na ile to się zda zobaczę w listopadzie. Będzie 22mce odstępu między porodami.

Polecam grupę Naturalnie po cesarce na fb. Dużo wiedzy i doświadczenia innych kobiet.

I nie, nie uważam, żeby były naciski na rodzenie sn po cc. Odnoszę odwrotne wrażenie, że z wygody lekarzy jak już raz masz cięcie to już kolejna ciąża też musi zakończyć się cięciem. O poród naturalny niestety trzeba zawalczyć🥺
Trzymam krzciuki żeby ci się udało
 
Do góry