reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BYTOM klinika ginekologiczno-poloznicza

wiecie, nie życzę nikomu tłoku na porodówce... Spedziłam 3 dni na obserwacji w szpitalu w Pyskowicach i juz na wstępie lekarz spytał się czy rodzę i czy nie mogę zaczekac, bo mają minus 6 miejsc;) Potem troche czasu spędziłam na trakcie porodowym na badaniach i szczerze - nie chciałabym trafić na takie dni. Rodzi jedna za drugą, intymności żadnej, kręci się wszędzie pełno tatusiów, dostaje się przyśpieszacze.. szkoda gadać. Fajne są te małe szpitale, bo na pewno personel inaczej podchodzi do świeżo upieczonych mamuś i w ogóle jest przytulniej, ale jeśli chodzi o samo rodzenie to przy dzisiejszych tłumach rodzących położne mają tam zawrót głowy i nie zawsze mogą poświęcić kobiecie tyle czasu ile się powinno...Postanowiłam więc już nie kombinowac tylko rodzić w moim miescie Gliwicach- opinie średnie, ale starają sie je polepszyć, no i miejsc do rodzenia o wiele więcej (m.in. coraz popularniejsze porody do wody i w pozycji wertykalnej-mają nawet liny zwisające z sufitu). A z wynajętą fajną położną wsyzstko powinno pójść dobrze (bez wybrania konkretnej osoby balabym sie tam rodzic). Ponieważ mam do szpitala ze 3 minutki to postaram sie przetrwac pierwsza faze jak najdluzej w domu i przyjechac na sam koniec, na ostatnie godziny porodu. A co z tych planow wyjdzie to zobaczymy;)
 
reklama
Dokładnie. Jak będzie wiele pań rodziło, to moga potraktować nas jako "produkcję seryjną". :-)
Mam nadzieję, że jakoś to będzie, bez większego natłoku, bo jakoś nie widze innego szpitala alternatywnego (może, że od początku nastawiłam się na Świony). Za niecałe 2 miesiące będę miała okazję się przekonać osobiście.
W każdym razie pomysł z karetką fajny, gdyby tatuś lub inna osoba była nieuchwytna.
 
meszsares - współczuje przejść, o Pyskowicach dobrze piszą i chyba poprostu tłok nie jest powodem aby te opinie zmieniać. Tłok to tłok i wtedy chyba wszędzie jest urwanie głowy.
Ja nie zdecyduję się na Bytom, nawet gdyby pozamykali wszytsko wokół - wtedy urodzę w domu (żart). Sonduję Świętochłowice, bo 4 lata temu tam był raj. Nie idę do szkoły rodzenia ale chętnie zapłacę położnej. Przejadę się chyba do szpitala na oględziny i zapytam.
 
amst - masz calkowita racje - wszystko tylko nie Bytom! Moj lekarz tam pracuje, ale i tak bylby to ostatni wariant, jaki bym wybrala. Warunki sanitarne straszne brrr, a i traktowanie podobno pozostawia wiele do zyczenia. Świętochłowice to o wiele wiele lepszy pomysl! zycze, ze by nie bylo tloku, a wtedy bedzie super.
A co do karetki to mysle, ze to jest fajna opcja. Sytuacje zdarzaja sie przerozne i pewnie nie braknie okazji do uzycia jej od czasu do czasu:)
 
Mam dylemat. Sporo pacjentek Pabiana jednak jedzie do Rybnika rodzić u niego. No i nie wiem - mam naprawde przykre wspomnienia z dr Kucharkiem - obecnym odrynatorem w Świętochłowicach. A z drugiej strony do Rybnika daleko...

I jak wczoraj poczytałam opinie na "znany lekarz"

lek. med. Arkadiusz Kucharek, , Bytom - opinie w wyszukiwarce i rankingu lekarzy ZnanyLekarz.pl

Marek Pabian, Bardzo Dobry ginekolog, Świętochłowice - opinie w wyszukiwarce i rankingu lekarzy ZnanyLekarz.pl

i juz naprawdę nie wiem....
 
Witam!

Amst uważam, że decyzja należy tylko i wyłacznie do Ciebie.Zrób tak jak uważasz.
Z tego co wiem bardzo dużo zależy od położnych, które w szpitalu w Świętochłowicach mają bardzo dobrą opinię.Lekarz to tylko jest potrzebny pod koniec porodu.No ale jak są komplikacje to pewnie jest inaczej...Ja wybrałam już Świętochłowice, bo mam najbliżej.A gdzie tam dojeżdżać z bólami do Rybnika.Jestem dobrej myśli i oddaję się w "ręce" Świętochłowickiego szpitala.
Pozdrawiam
 
amst - slyszalam, ze jechanie autem podczas skurczow to istna tortura, dlatego moze lepiej wybierz sobie blizszy szpital. I tak, jesli porod przebiega normalnie najwazniejsze sa polozne, lekarz przychodzi na sam koniec i juz wtedy zapewne kobiecie jest wsyzstko jedno czy to Pabian, Kucharek czy jakis inny Kowalski...
Rozwaz, czy naprawde warto jechac az do Rybnika tylko z powodu lekarza. Gdyby to jeszcze byl superszpital to pewnie by sie oplacalo, ale podobno tam nie ma zadnej rewelacji.
 
Hej dziewczyny, ratujcie! Jestem na finiszu ciąży, zostało 6 tyg, a tu dowiaduję się, że lekarka, do której chodzę ostatnie 4 spędzi na urlopie. Trochę mnie przeraża myśl, że w okresie, kiedy powinnam być pod szczególną kontrolą, niestety nie będę miała tego komfortu. Alternatywą jest prywatna wizyta u dr Bukowskiego.
Pomóżcie, którego z lekarzy polecacie, ewentualnie jakieś namiary, żebym mogła choć na jedną wizytę kontrolną wpaść.
Może któryś z lekarzy pracujący w szpitalu? Dobrze byłoby któregoś z nich poznać przed godziną "0" :-)
Przy szpitalu powinna być poradnia, ale z tego, co wiem, to ginekologicznej nie ma :-(. A może można podejść na oddział, a lekarz w wolnej chwili zbada? Nie wiecie coś może na ten temat. Dzięki za pomoc.
 
nitkama... powiem Ci, ze byłam w podobnej sytuacji w 1 ciazy:tak:ginka mie zostawiła sama ostatniego miesiaca, ale wiedziałam, ze jak cos mnie zaniepokoi w kazdej chwili moge jechac na oddział! Maja obowiazek zbadac jak przyszła mame cos nie pokoi!ja wylądowałam w szpitalu dopiero 30 minut przed porodem:-p
 
reklama
Witam, jestem w 7 mc i chciałbym rodzic w Szpitalu w Świętochłowicach. Niepokoji mnie jednak fakt, że w sierpniu w tym szpitalu zostało zarazonych 3 dzieci gronkowcem, w tym dzieciątko mojej kuzynki. Maleństwo musiało przyjmowac silne antybiotyki i lezecz 2 tyg na patologi noworotków. Sama nie wiem co myślec o takiej sytuacji, nie wiem jak jest w innych szpitalach, co sądzicie o tym ? Pozdr
 
Do góry