reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Było ... I ubyło

no hej hej Justynka :-D miło Cię widzieć hehe podrzucaj przepisy póki masz czas .. bo ja też zwlekałam z opisem diety i jakimś planem rozsądnym a teraz już jakoś czasu brak z Lili przy boku :)
 
reklama
Ok.. więc sprzeda,m wam kilka sprawdzonych przezemnie przepisów :) są naprawde Ekstra..

1. Kasza jaglana z suszonymi pomidorami, świeżą bazylią i czosnkiem

Składniki:
- pół szklanki kaszy jaglanej
- 3-4 suszone pomidory w oleju (w biedronce są dostępne tanie i nie powiem , ale chyba smakowo najlepsze)
- 3 ząbki czosnku
- 3-5 galązek świeżej bazylii lub łyżeczkę suszonej (świeża jest apetyczniejsza)
- sól i pieprz

Przygotowanie:
- gotujemy kasze jaglaną (proporcje 1 1/2 szklanki wody na 1/2 szklanki kaszy)
- suszone pomidory kroimy w drobną kostkę
- czosnek albo drobniusienko siekamy albo przeciskamy przez praskę
- siekamy bazylię
- wszystkie składniki podsmażamy na łyżeczce oleju z suszonych pomidorków, krótko żeby smaki się połączyły , doprawiamy solą i pieprzem. (p.s. dla spragnionych wrażeń można dodać 1 łyżkę stołową ketchupu :p)

Gotowe! - Bardzo szybki obiad. ok. 25minut max, bardzo go lubie bo jest smaczny i sycący.. nawet mój eS. wcina aż mu się uszy trzęsą :)


2. Omlet z kaszy jaglanej

Składniki:
- 2-3 jajka (zależy od wielkości)
- szklanka ugotowanej kaszy jaglanej
- sól, pieprz / pieprz ziołowy
- 1/2 pęczka natki pietruszki
- 1/2 pęczka szczypiorku

Przygotowanie:
- Szklankę ugotowanej kaszy jaglanej wrzucamy do miseczki i blendujemy na gładką masę
- do masy dodajemy jajka oraz sól i pieprz i znowu blendujemy
- siekamy szczypiorek i pietruszkę i całosć już łyżką delikatnie mieszamy
- na patelni rozgrzewamy łyżkę oliwy z oliwek i wylewamy przygotowane ciacho.. smarzymy z jednej drugiej strony jak zwykłego omleta :)

Gotowe! - Osobiście polecam przepis na śniadanie.. jest bardzo sycący i długo trzyma :) Smaczny i również szybki :) Ja zawsze mam przygotowaną kaszę już ugotowaną więc schodzi się z 15 minut z gotowaniem około 25-30minut więc też nie dużo:)


3. Pasta kanapkowa z makreli i kaszy jaglanej

Składniki:
- 1 wędzona makrela
- 1 szklanka ugotowanej kaszy jaglanej
- sól, pieprz do smaku

Przygotowanie:
- Ugotowaną kaszę jaglaną oraz już "wyościowaną" makrelę wrzucamy do miski i blendujemy
- doprawiamy solą i pieprzem

Gotowe! - pasta może szybką nie jest gdyż trzeba troche czasu poświęcić żeby wydłubać ości (proponuję zlecenie tej tajnej misji mężowi) ale wychodzi jej trochę , a wiadomo, że na kanapce (chleb razowy) nie wyląduje wszystko więc mamy ją spokojnie na dwa dni.. zalecana na śniadanie lub drugie śniadanie,

4. Kasza jaglana z serkiem wiejskim i ogórkiem

Składniki:
- 1/2 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej
- serek wiejski
- 1 -3 ogórki (zależy jakie zielony jeden, kwaszone/ konserwowe 2-3)
- sól i pieprz

Przygotowanie:
- kroimy ogórki, dodajemy kaszę i serek wiejski
- doprawiamy solą i pieprzem

Gotowe! - mega szybka sałatka na II śniadanie ! osobiście ją uwielbiam, bo robi się ją chwilę a też jest dość sycąca :) mój eS. często dostaje ją do pracy na drugie śniadanie i bardzo ją lubi :)


5. Kotlety z kaszy gryczanej z pieczarkami:

Składniki:
- 1-2 szklanki kaszy gryczanej
- ok. 200-300 g pieczarek
- 2 średnie cebule
- 1 jajko
- 3 -4 łyżki otrębów owsianych (te powinny być w każdym domu!!!!!!! mają mnustwo błonnika pomagającego trawić!)
- sól pieprz, oliwa z oliwek

Przygotowanie:
- Gotujemy kaszę na sypko , ale jak się rozgotuje to nie trzeba płakać :p
- cebule siekamy w kosteczkę, podsmażamy na złoto
- dodajemy do cebuli oczyszczone, drobno pokrojone pieczarki, doprawiamy i dusimy do momentu odparowania wody
- dodajemy to do kaszy i studzimy
- jak już będzie chłodne dodajemy jajko i płatki owsiane (można je sobie wcześniej zblendować żeby były bardziej mączaste) można jeszcze doprawić po swojemu i wszystko razem delikatnie mieszamy
- formujemy kotleciki i smażymy na mocno rozgrzanej oliwie z oliwek.

Gotowe! - osobiście polecam je na obiad w towarzystwie jakiejś lekkiej surówki z pora albo z marchewki surowej, mi starczają 3-4 takie ale eS. zjada ich około 5-7 i naprawde sobie chwali.. Skomentował tylko , że smakują jak kaszanka :D i czasem wcina je z musztardą :p hahahha ..
 
6. Owsianka - moja najlepsza przyjaciółka

Skłądniki:
- 2 łyżki płatków/otrębów owsianych
- 2 łyżki płatków jęczmiennych
- 2 łyżki płatków żytnich
- 1 łyżka siemienia lnianego (osobiście dodaje je do wszystkiego! ma w sobie dużo błonnika do wielu potraw po prostu go rozdrabniam w młynku ) właściwie go nie czuć w smaku a spełnia swoją rolę
- 1 łyżka wiórków kokosowych (ja lubię, ale nie trzeba)
- 1-2 łyżki miodu
dodatkowo:
- można dodać jakieś orzeszki - ja nie dodaje, bo mam uczulenie, ale są wskazane mają dobre tłuszcze

Przygotowanie:
- wszystkie składniki wsypujemy do miseczki/ talerza
- zalewamy wrzątkiem około 1/2 -1 cm nad tym wszystkim
- przemieszamy i odstawiamy na ok. 10 minut żeby spuchło

Gotowe! - Osobiście uwielbiam owsiankę na śniadanie! dodaje takiego mega powera! i człowiek się nią na prawdę najada! Dodatkowo można sobie dodać do niej właściwie wszystko: różnego rodzaju suszki - ja lubię żurawinę, pokrojone owoce, jogurt naturalny, gotowana marchewka, co tylko dusza zapragnie :)


7. Bułeczki Owsiane

Składniki:
- 6 łyżek płatków owsianych
- 6 łyżek płatków żytnich
- 6 łyżek płatków jęczmiennych
- 1/2 kg sera białego
- 1-2 jajka
- sól, pieprz, przyprawy wedle uznania (suszona bazylia, czosnek, pietruszka, carry co chcemy)

Przygotowanie:
- do miski wkładamy ser biały (można użyć takiego mega zmielonego jak na sernik)
- wsypujemy wszystkie płatki oraz przyprawy jakie chcemy (ja lubię z bazylią)
- dodajemy jajko i wszystko porządnie łapką mieszamy, w razie potrzeby dosypujemy ulubionych płatków, aby powstało nam ciasto z którego swobodnie będziemy mogły uformować takie sporawe kuleczki i żeby przy tym odklejały się od ręki same
- układamy uformowane bułeczki na blasze z papierem do pieczenia w takich sporych odstępach ( z tych składników wychodzi mi około 4-6 bułeczek)
- bułeczki wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180*C i pieczemy ok. 20-30 minut.. Dość szybko zaczynają wyrastać.. trzeba pilnować żeby nam się od dołu nie przypiekły , jeżeli mamy piekarnik gazowy.

Gotowe! - uwielbiam te bułeczki na śniadanie wystarcza mi jedna.. są bardzo sycące i zdrowe naprawdę polecam! Bez jakiś dodatków sody czy innych dziwnych dodatków które dają w piekarniach :)


8. Placki marchewkowe

Składniki:
- 2-3 marchewki
- 1-2 jajka
- płatki owsiane
- sól i pieprz
- jogurt naturalny
- oliwa z oliwek

Przygotowanie:
- obieramy marchewkę i ścieramy na drobnych oczkach
- dodajemy jajka, doprawiamy i mieszamy
- dodajemy 2-3 łyżki płatków owsianych , ponownie mieszamy
- rozgrzewamy na patelni 1-2 łyżki oliwy z oliwek, po rozgrzaniu łyżką stołową nakładamy na oliwe placuszki, tak samo jak przy plackach ziemniaczanych, smażymy z jednej i drugiej strony. Podajemy z kleksem jogurtu naturalnego! Pycha!

Gotowe! - polecam na obiad! 3-4 placki to max żeby się nafutrować! :) Zdrowe, w miarę szybkie rozwiązanie dla zabieganych mam.. są słodkie w smaku, więc nie trzeba ich cukrzyć i nie mają węglowodanów jak te ziemniaczane :) mój eS. się nimi objada :) Dodam że on ziemniaczanych zjadał 12 sztuk i za godzinę dojadał a tych zje 5 góra 6 i już nie dojada :p
 
Ostatnia edycja:
Lisica, ja ją stosuję cały czas - jeszcze jestem w ciąży - zaczęłam w połowie stycznia czyli w połowie 7 miesiąca.. ona jest bezpieczna dla dzidziusia bo w zasadzie nie głodzisz się po prostu jesz tyle ile potrzebujesz, ale bazując na konkretnych produktach które mają za zadanie wydalać z Twojego organizmu wodę i toksyny.. TRZEBA PRZY NIEJ DUŻO PIĆ 2 LITRY WODY DZIENNIE!!! Prawda jest taka, że zanim zaczęłam ją stosować miałam nogi jak balony, spuchnięte straszliwie.. a teraz czasami mi podpuchną jak podjem coś słodkiego :) rzadko się do zdarza osobiście.. jakiś biszkopcik dziabnę czy kostkę czekolady, której generalnie nie lubię :p ale ogólnie mam nogi swoje, nie spuchnięte, nie ociężałe, nie bolą.. nie łapie już zadyszek wchodząc po schodach.. widzę znaczną różnice a to nie całe 2 miesiące dietowania :)
 
Super przepisy :) musze dorwać gdzieś kasze jaglana i nagotowac kilka porcji id razu żeby mieć bazę do innych przepisów.
 
jeszcze któregoś dnia coś dodam na pewno :) jeszcze mam kilka ale muszę zajrzeć do swojej książeczki przypomnieć sobie :p ale te polecam są szybkie przez co są fajne jak ma się dzidzie :)
 
reklama
aknytsuj ale super przepisy, witaj, jejku już niedużo Ci zostało do porodu aaa

u mnie dzisiaj dotychczas śniadanie: 2 kromki chleba, szynka, pomidor, II śniadanie kaszka 150g - bo dziecko zjeść nie chciało, obiad kromka chleba z 3 łyżkami bigosu, kolacja będą 2 kromki chleba (kupiłam orkiszowy) z szynką, pomidorem i ogórkiem.

ale będę się stosować do rad aknytsuj także, ale dzisiaj już nie dam rady
 
Do góry