reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

****************Bydgoszcz ReAkTyWaCjA ***************

Tak jak myślałam Ignac ma zapalenie napletka.Dostał maść, mamy robić napary z rumianku do przemywania i potem badanie moczu. Przyznam że trafiliśmy na fajną lekarkę bo zajęła się nim super a na koniec zaczął kaszleć to wzięła go osuchała i przejrzała na wylot. A teraz robimy z chłopakami ciasteczka:-D
 
reklama
Mucha zdrówka dla chłopaków.

Późno w tym roku te zapisy do przedszkoli.
Wydaje mi się że w zeszłym roku też było tak późno, ale wtedy wiedziałam że F ma miejsce bo przecież już chodził, a teraz I ma się dostać do trzylatków i trochę się denerwuje czy będą miejsca. Co prawda mamy dodatkowe punkty za to że F już chodzi ale to i tak mało bo zawsze najwięcej punktów mają samotne matki
 
a to tak ...

ja zapisalam juz do prywatnego do siebie 250 stala oplata plus 11,50 stawka zywieniowa. Moze byc od 6 do 17 ... no i nie trace na dojazdy bo mam na parterze w bloku :)
 
Kiedyś państwowe kosztowały porównywalnie do niepublicznych ale widzę, że się zmieniło....Fran chodzi od 8.15 do 16 i kosztuje 400 zł bez paru groszy......

Aga Wasza stawka żywieniowa :szok: o ja cie 11,50....bardzo dużo. I zapewne katering.....
Ja jestem "starej" daty i dla mnie dzieć musi mieć przedszkole z kuchnią i kucharkami :))))
To przedszkole masz w bloku ale kawałek dalej Promyczek, do którego chodzi Fran. Przedszkole jest rewelacyjne pod względem organizacyjnym. Wyjścia do teatru, filharmonii, całodniowe wycieczki na dzień dziecka, super zaplecze (bo kiedyś to była państwowa placówka), sala gimnastyczna, zimowy plac zabaw (obie po ok. 60 m2).......Ja bym Ci radziła się zastanowić.....zapisy na 2013/2014 będą w lipcu....
 
JJ znam promyczek (sama do niego chodziłam) mimo to kawalek drogi, pracujac w domu na reke mi zejscie w kapciach na dół hehe

tutaj maja katering dlatego taka stawka.

wydaje mi sie ze sa takie wymogi ze niezależnie czy jest kucharka czy jest katering jedzonko musi byc na odpowiednim poziomie:)
 
Hej:-)

oo widze temat przedszkoli:) Olek ma dopiero rok i 5 miesięcy ale już dawno zapisiałam go do przedszkola...w sumei nei wiem czemu tak szybko.. jakoś wkręciłam sobie, że później może być problem. Zapisaliśmy go do niepublicznego do Bajkolandii w Forodnie. Cenowo klaruje się 370zł czesne + 150 papu... byłam w przedszkolu 2 razy i ogólne wraznie ok. No zobaczymy jak to będzie. Planowo zacznie chodzić od września 2013 ale chciałabym, już zacząć go posyłac jak skończy 2,5 roczku czyli tak od kwietnia 2013 początkowo na pare godzin ze 2-3 razyw tyg żeby się oswoił z dziećmi i ogólnei nową sytuacją:)

Sali
dzięki za "namiary" na plac zabaw.. ofkors okazało się, że jest dosłownie dwa bloki ode mnie... :D

A tak w ogóle to się okazało, że Olek dostał pieluszkowe zapalenie skóry!!! grrrrrr pupcia, jajka i siusiak w opłakanym stanie!!! ostatnio miał mega zatwardzenie i dodatkow zmieniliśmy pieluszki z pampersa na Dadę.. nei chciałabym obwiniac tych Dadowych bo byłam z nich zadowolona... ehh teraz się odkażamy, smarujemy no i wróciliśmy do pampków. Oby to dziadostwo zlazło bo wygląda fatalnie:wściekła/y:
 
reklama
Goasiek - oby szybko zeszlo ... ja kupowalam dady kilka miesiecy, potem przeskoczylam na pampersy i jak ostatniokupilam te dada prtemium dostal odparzeń ... sklad zmienili i dupa blada ;(

gosiek ja zapisalam adasia jak mial rok i 3 miesiece by go dac do przedszkola jak bedzie mial 2 lata i 2 miesiace:) daje go na 4-5 godz a potem na dłużej :D
 
Do góry