reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

****************Bydgoszcz ReAkTyWaCjA ***************

reklama
My żadnych swiat tego typu nie obchodzimy;)
Poza tym to prędzej Dzień Mężczyzny ;)
 
Ostatnia edycja:
Mam dzis wolne i jeszcze jutro, więc choruje spokojnie w domku!

Ja nie obchodze, bo za moich czasów w szkołach dzieci nie słyszały o dniu chłopaka czy zakochanych, dopiero jak granice otworzyli to się "święta" posypały jak dla mnie takie na siłe w stylu "bo inni mają" :-) więc jestem na NIE ;-)

Udanego i zdrowego tygodnia Wszystkim zyczę!
 
a jest dzień mężczyzny ??? bo dnia dziewczyny nie ma ... i tak mi sie wydawało ze kobiety maja 8 marca a faceci 30 września... u nas od podstawówki obchodziliśmy w/w święta... zresztą skoro babki tak ochoczo obchodzą dzien kobiet to i facetom sie cos należy :)
 
reklama
Iza dobre:-D:-D

Ja robie gulasz zwyczajnie szynka w kostke podsmażam daje papryke cebule pieczarkipodgotowywuje ,dorzucam kostke paprykową knora nie raz ofórka kiszonego jak mam i zaciagam ;)

No umnie pewnie tez w szkole Dzien Chłopaka bedzie;/
Aga kiedys słyszałam ze jest Dzien mezczyzny jakos w pazdzierniku o ile sie nie myle;)

Iza to może być dobre:
Gulasz




4c7234a8ccb5f_440.jpg











Składniki

dla 2-4 osóbkarkówka wołowa, 1 kg
cebula, 3 szt
czosnek, 2 ząbki
fasola czerwona, 1 puszka
pieczarki, 30 dkg
sól,
pieprz,
mąka przenna, 1 łyżka
kasza gryczana, 2 woreczki
ser edamski wędzony, 15 dkg
bulion wołowy, 1 szklanka





Opis przygotowania

czas przygotowania: do 90 min1. na patelni zeszklić pokrojoną w kostkę cebulę, pieczarki pokrojone w plasterki i poszatkowany czosnek

2. na patelni podsmażyć pokrojoną w kostkę karkówkę

3. podsmażoną karkówkę przełożyć do głębokiego garnka, dodać cebulę z pieczarkami i czosnkiem, czerwoną fasolę odsączoną z zalewy a wszystko zalać szklanką bulionu

4. doprawić całość solą i pieprzem i dusić na małym ogniu ok godzinę - aż mięso stanie się kruche

5. pod koniec gotowania dodać łyżkę mąki dla zagęszczenia sosu i gotować jeszcze kilka minut

6. w międzyczasie przygotować 2 torebki kaszy gryczanej według przepisu z opakowania

7. na talerzu wyłożyć kaszę gryczaną, na środku we wgłębienie w kaszy nałożyć gulasz i wszystko posypać startym serem wędzonym

8. całość wkładamy do rozgrzanego piekarnika na kilka minut z włączoną górną grzałką żeby ser się rozpuścił (można wstawić do mikrofalówki z funkcją grill na 3 minuty)

9. SMACZNEGO
 
Ostatnia edycja:
Do góry