reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

a ja mam problem....
Simran do tej pory zjadala za jednym podejsciem 90-110 ml... od 4 dni daje jej 110 ml i zjada tylko polowe i zasypia...zeby zjadla druga polowe musze sie nagimnastykowac...pomocy co robic???

Madziu skoro zasypia to chyba jest już najedzona, On ma dopiero miesiąc to sporo zjadała do tej pory, widocznie teraz wystarcza Jej mniej. Nie gimnastykuj się tylko daj Jej spać i zobacz ile czasu będzie spała. Jeśli dość długo będziesz pewna że nie jest głodna.
 
reklama
i mimo ze ona ma 5 kg to np na jeden posilek jej wystarcza 50 a na kolejny 100??
tylko ze jak zje mniej to przespi max godz i budzi sie...jak ja dokarmie ta resztka to potem spi 3,5 godz... albo i dluzej.... no i kupa 5 razydziennie
 
Mój Alex też nie za każdym razem zjada 120, raz zje tylko 60 a za 3 godz zje 120 a następnie zje tylko 90, dzieci same sobie regulują. One wiedzą najlepiej ile potrzebują, zaufaj Simran.
Istotną sprawą jest też fakt że dzieci karmione sztucznie łatwo można przekarmić, więc lepiej naprawdę uważać, kontroluj Jej wagę, jeśli przybiera prawidłowo nie martw się że je tak różnie, raz mniej raz więcej, widocznie tak ma być.
 
Madzia_Singh moja Gaja mimo, że ma prawie dwa miesiące też miała niedawno taki okres, że zjadała 60 - 90 ml. Są takie momenty, że obali butle 200 ml (tak było jakieś trzy dni temu na śniadanie) i są też takie, że zje tylko 90 ml(często w nocy). Więc tak jak mówi gosiaczek, zaufaj małej, krzywdy sobie nie zrobi...a jak będzie głodna to na pewno da Tobie o tym głośno znać:-D tylko faktycznie kontroluj wagę.
 
Madzia_Singh moja Gaja mimo, że ma prawie dwa miesiące też miała niedawno taki okres, że zjadała 60 - 90 ml. Są takie momenty, że obali butle 200 ml (tak było jakieś trzy dni temu na śniadanie) i są też takie, że zje tylko 90 ml(często w nocy). Więc tak jak mówi gosiaczek, zaufaj małej, krzywdy sobie nie zrobi...a jak będzie głodna to na pewno da Tobie o tym głośno znać:-D tylko faktycznie kontroluj wagę.
od wczoraj scisle zaczelam trzymac sie godzin posilkow bo do tej pory jak spala to zal bylo mi ja budzic...
wiec ustalilysmy...
dalam jej o 24 jesc pokwekala o 3 wiec dalam jej rumianku poszla spac na godzine i o 4 papu...zjadla malo ale o 6 znowu pabudka to przepilam ja i poszla spac i o 8 poslek opedzlowala cale 110 ml...zdala sobie chyba sprawe ze jak nie zje wszytskiego to bedzie glodowka do ustalonego czasu...
ustalilysmy sobie
4:00; 8:00; 12:00; 16:00; 19:30 kapanie; 20:00; 24:00...
i chocby mialo sie walic i palic to bede sie trzymala tego
 
a wiecie ze ja to nie wem nawet ile Alex zjada:baffled: Jakos tego nie licze,wiem tylo ze w nocy mamy 2pobudki na 100ml i tyle a w dzien sie jeszcze nie pokapowalam:confused2: No ale 200ml to jeszcze ani razu w zyciu nie zjadl bo nawet nie mamy takich butelek:szok: Boje sie tylko go przekarmic bo nie chce miec tlusciocha.Na razie przybiera pieknie,nastepnym razem wazenie w lipcu wiec zobaczymy.A teraz jak chce jesc to mu daje i mysle ze jest ok.I nie budze jak spi bo u nas konczylo sie to tylko mega zakrztuszeniem i z jedzenia i tak nici
 
mój Wojtek też dzisiaj rozpoczął strajk jedzeniowy - jak pisałam już na głównym - chyba już się przestawia na dłuższe przerwy między posiłkami, raz je 130ml a raz 40ml a innym razem 20ml, iwiedże że je mniej jak próbujęgo karmić w tych porach co zwykle, czyli co 3h, ale jak śpi to go nie wybudzam bo nauczona dośisdczeniem wiem że zje wtedy malutko i nie będę wiedziala kiedy mniej więcej znowu będzie głodny, zanosi się chyba na to że znowu będę musiała uczyć się od nowa co oznacza płacz, czy to znak że mokro w pieluszce czy głod....
tak więc Madzia_Singh - nie martw się, ja właśnie przechodze przez coś podobnego
 
reklama
Madzia_Singh- ja też wprowadziłam jakieś 2 tygodnie temu stałe godziny posiłków i mojej córeczce przystosowanie się do nowego harmonogramu zajęło jakieś 3-4 dni. Na początku też potrafiła wypić ok 60 ml i po 2 godzinach była głodna i też wtedy podawałam herbatkę lub wodę. A teraz pięknie je co 4 godziny i zjada 120 ml za jednym razem. I jeszcze się nie zdarzyło zeby przespała godzinę jedzenia:) Po kąpieli jak zje całą butlę to pobudkę mamy dopiero ok 4. No i jest nam duzo łatwiej mając już stały rytm dnia. Twoja córcia też się szybko przyzwyczai. Powodzenia!
 
Do góry