reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

hej Baloniki!!

trzymajcie dzie kochane za nas kciukasy, na 16;30 idziemy do ginka:)
olenka ja juz dawno do spzitala spakowana:)
mondy wrócimy do formy jak dzidziusie bede na swiecie, aerobik, spacerki z wózeczkiem, karmienie...to wszystko wyciaga:)

ja jutro gosci mam - kuzynka z rodzinka, przywioza nam ciuszki po swojej córci. wszystko pieknie tylko Rozinka juz ma cała szafe zapakowana ciuszkami, sa dwa wyjscia, albo małz dobuduje dodatkowy pokoj:) albo powybieram tylko to co mi sie przyda i spodoba. zobaczymy która opcja zwyciezy:)
 
reklama
wyczekany - ja w 31 tyg. miałam na + 10 kg. Cały czas tyję raczej tyle samo, ok. 2 kg na 3 tyg. (bo tak mam wizyty u lekarza). Mam dwie koleżanki które w 9 miesiącu nawet zrzuciły kilka kilo, zamiast przybierać.

OleńkaB - ja już się spakowałam w 33 tyg (bo wtedy zaczęły mi się bardzo silne skurcze) i sporadycznie coś do niej dokładam. Teraz jest już gotowa, przy drzwiach i czeka.
 
Hej brzuchatki.
maqnio ciesze się, ze stópki już lepiej. Fajna cena, nie:-DAle w kosmetykach liczy się skłąd a tam on jest bogaty a nie płaci się za markę. No co do kruszynki i laski to mi nasłodziłaś,haha. Czuję się trochę jak orka. I &&&&&&&&&& za wizytę. Obyś mogła juz czasem pospacerować.
wyczekany pewnie, ze w dużej mierze pomiar zalerzy od gna i jesli twój jet kompetentny nie ma co mu nie wierzyć.

Jesli chodzi o przyrost to ja wieczorem juz tak nabieram wody, ze jest 2 -3 kg więcej niz rano ale rano wychodzi +10. Tyję 1,5 -2 kg na miesiąc. W 9 miesiącu to róznie bywa bo generalnie to się nie tyje ale nabiera za to więcej wody i waga idzie w górę. A karmienie to rewelka dla powrotu do wagi sprzed ciązy.

Ja mam dwie torby do szpitala. Jedną do porodu a drugą po porodzie. Obydwie wyprane iiiiiiiiii puste . Zrobię to w przyszłym tygodniu.
 
mojej kumpeli urodziala sie cora - bardzo wymagajaca. chce zeby caly czas sie nia zajmowac. Niestety mama przez to nie ma czasu na nic, nawet na jedzenie. Dlatego pomijajac utrate wagi podczas porodu, to dwa miesiace pozniej ma kolejne 7kg mniej :-) do wagi sprzed ciazy pozostalo jej jeszcze 17kg - ale przytuła 26kg. Także całkiem nieźle jej idzie :-)
 
maqnio, trzymam kciuki za wizytę, daj znać od razu co i jak, kiedy szew ściągany, kiedy dostawiasz leki. Jesteśmy coraz bliżej końca, ja już jestem straaasznie podekscytowana!

misza, w domu najlepiej! Mówisz, ze odstawienie fenoterolu nie miało wpływu na częstotliwość skurczy? Hmm, mi ginek mówił, że jak zacznę to już bez przerwy do rozwiązania.
Z tym seksem w kuchni sobie poradzimy ;). Póki co Młody będzie młody, potem babcia i spacer pozostaną...

Jeśli chodzi o zatwardzenie, to coś strasznie namieszałam wczoraj, ogórki małosolne, jogurt, mleko, owoce, płatki, sałatka z wielu warzywek - przegoniło mnie 3 x wczoraj, dzisiaj rano też od razu po śniadanku... Widocznie jakaś kombinacja spożywcza pomaga.
Na szczęscie z tym nie mam problemu :).

Oleńka, jestem w 31 tygodniu, ale myślę, że w przyszłym przygotuję sobie torbę. A niech stoi gotowa. Coby było bez stresu.
Dziewczyny, ile pieluch trzeba zabrać do szpitala? Paka 40 sztuk będzie ok?
 
Ostatnia edycja:
misza kochana dzis niestety jeszcze wroce ze szwem do domku, dowiem sie kiedy mi go sciagna, oby jak najszybciej:)
mondy dam znac kochana na pewno, juz przebieram nozkami z niecierpliwosci a wizyta dopiero na 16:30 eh...:)
 
misza na mojej drodze "ciążowej" było do tej pory kilku lekarzy. Jeden przepisywał fenoterol, jeden cofał. I też miałam problem czy powiedzieć o tym mojemu prowadzącemu czy nie. Sprawę rozwiązało trafienie do szpitala- tam zaserwowali mi kroplówkę. Ja osobiście słyszałam, że nie można przerywać zażywania fenoterolu, bo się szybko urodzi, ale też słyszałam, że fenoterol działa na macicę dopiero od 28tc. Wydaje mi się, że co lekarz to opinia!!! Musisz zdecydować czy powiedzieć. Może lepiej nie taić przed prowadzącym faktu, ze sie już nie je fenoterolu.

Maqnio trzymam mooooocno kciuki za wizytę!!!!

Mondy u nas w szpitalu wymagają jedną paczkę pampersów. Nie napisali czy dużą czy małą. Ja kupiłam paczkę z 43 sztukami. I mam do szpitala spakować 3 pieluchy tetrowe- tak pisze na liście z SR.

Postanowione: pakuję się w poniedziałek!!!!
 
hej Kuleczki!!!

melduje sie po wizycie:)
laugh.gif
laugh.gif
no wiec smerfetka przekroczyła wszystkie granice przyzwoitosci wagowej, wazy 3100g
shocked.gif
biggrin.gif
i jest okazem zdrowia!! szyjka sie skróciła do 15 mm ale jak to gin powiedział "na dzis dzien dłuzsza nie jest nam juz potrzebna" i co najwaznijesze szew zdejmujemy 9 czerwca!! musze sie na jedną dobę połozyc do szpitala zeby sie go pozbyc. no i moge juz polatac po domku i na krótkie spacerki juhuuu!!! jestem mega happy:)

lece Was doczytac:)

edit:

mondy ja tez mam do spzitala spakowana jedna paczke 42 szt. i 2 tetrowe i jedna flanelke:)
misza ja tez mysle ze powinnas swojemu ginowi powiedziec o odstawieniu fenka, to wazna sprawa i chyba powinien wiedziec.a gin tej kolezanki to moim zdaniem jakis nieodpowiedzialny.
 
Ostatnia edycja:
Maqnio ile??? 3100??? Ale duża!!!! Super, że wszystko ok. Jasne, że Ci dłuższej nie trzeba szyjki!!! Jak Ci ściągną szew to powinna się szybko Twoja córeczka na świecie pojawić!!!


misza niestety u nas są różni lekarze. Jedni zaprzeczają drugim!!!!
 
reklama
olenka dzieki:) gin mowil ze z taka szyjka powinno pojsc szybko i sprawnie, chce mu wierzyc:)a co do Rózinki to bije dziewczyna po prostu wszelkie rekordy:-)
 
Do góry