reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Od 20 TC biorę luteinę 2x100mg. W szpitalu jak bylam dali mi duphaston ale po konsultacji z moja doktorka odstawiłam. A jak wy sie trzymacie?
 
reklama
A efekt lejka mam tez od 20tygodnia ale również nic sie z tym nie dzieje, nie maleje ale tez nie poglebia sie
Jeżeli chodzi o mnie, to brałam luteinę I duphaston od 5 tygodnia, bo miałam plamienia, choć nic poza tym się nie działo. Po skończeniu 20 tyg. udało mi się duphaston odstawić. Z luteiną gorzej.. na razie zmniejszyłam dawkę o połowę i przez kilka godzin w ciągu dnia czuję lekki dyskomfort. Potem biorę na noc i wszystko mija. I zastanawiam się co zrobić. Wg mojego lekarza fajnie by było odstawić chociaż na tydzień, ale myślę, że nie będę ryzykować.. Zresztą, sam powiedzial, ze mam brac, gdyby cos sie działo. Trochę nie wiem, kiedy jest ten moment.. Jak bardzo powinien mi brzuch dokuczać, żeby wrócić do większej dawki. W czwartek mam wizytę. Mam nadzieję, że do tego czasu nic się nie wydarzy i odstawianie leków nie pogorszy sytuacji. Jak byłam na ostatniej kontroli, to wszystko było dobrzez, żadnego lejka czy rozwarcia.
 
Czyli ty jednak odczuwasz wplyw leku, a ja czy wezmę luteinę czy nie to jest tak samo...w którym tygodniu juz jestes?
Jutro kończę 21 t.c. No i właśnie, odczuwam wpływ leku, nawet te dolegliwości występują dokładnie po 15, jakby do tego czasu starczało wieczornej dawki. Ale z drugiej strony nie są cały czas, w sumie powiedziałabym, że odczuwam lekki dyskomfort. Czytałam relacje wielu dziewczyn i sporo pisało, że ciągnął je brzuch trochę jak na okres po odstawieniu, ale wszystko było ok. Dlatego się zastanawiam czy dać jeszcze czas organizmowi na dostosowanie się, czy to olać. Na razie 2 dzień jestem na zmniejszonej dawce.
 
Niestety nie podpowiem a nawet nie chcę radzić...ja jak bylam w tym tygodniu co ty, to lezalam w szpitalu przerażona.... może lepiej jest wziąć i nie żałować potem ze sie nie wzielo, tymbardziej przy objawach? Jeszcze sporo czasu przed toba i trzeba chuchac i dmuchac 🙂 jestes w domu, pracujesz? Leżysz czy tylko oszczędzasz się?
 
Niestety nie podpowiem a nawet nie chcę radzić...ja jak bylam w tym tygodniu co ty, to lezalam w szpitalu przerażona.... może lepiej jest wziąć i nie żałować potem ze sie nie wzielo, tymbardziej przy objawach? Jeszcze sporo czasu przed toba i trzeba chuchac i dmuchac 🙂 jestes w domu, pracujesz? Leżysz czy tylko oszczędzasz się?
Jestem w domu, nie pracuje od 14 tygodnia. Leżę dużo, ale po domu trochę chodzę. Dwa razy w tygodniu krótki spacer. No i mam szew profilaktycznie założony na szyjce w 14 tc. Ale nie z powodu wcześniejszej niewydolności, tylko konizacji szyjki macicy. Pierwsza ciąża przed konizacją bezproblemowa, urodzilam 2 tyg po terminie.
 
reklama
Do góry