reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Dziewczyny czy któraś z Was miała ściągany szew przed 37 tyg? Mi lekarz chce w 34 ściągnąć. I zastanawia mnie to… pytałam się go czy nie urodzę od razu itp to mówił ze to tak nie działa.
 
Dziewczyny czy któraś z Was miała ściągany szew przed 37 tyg? Mi lekarz chce w 34 ściągnąć. I zastanawia mnie to… pytałam się go czy nie urodzę od razu itp to mówił ze to tak nie działa.
A w którym tygodniu już jesteś? Mi na razie o zdjęciu nic nie mówiła. Obecnie 31+1 i leżymy. Olejna wizytę mam u niej 7 lipca czyli będzie 33+4.
 
Dziewczyny czy któraś z Was miała ściągany szew przed 37 tyg? Mi lekarz chce w 34 ściągnąć. I zastanawia mnie to… pytałam się go czy nie urodzę od razu itp to mówił ze to tak nie działa.
Trochę ryzykowne, zazwyczaj w 37tc ściągają lub w dzień cesarki jeśli planowana
 
Mi mówił ze może na kolejnej wizycie zdejmie to będzie 34+0. Głupio mi tak lekarzowi sugerować ze może jednak dwa tygodnie później :p ale tez sie trochę niepokoje…
 
reklama
Na samym początku napisze tak, ze Ogolnie dostosowuje się do wytycznych w Bułgarii a one są podobne do naszych w PL.
Natomiast jak byłam w Anglii to raczej dostosowywała się do tamtych zaleceń lekarzy. Oczywiście to było 4- lata temu i może się coś zmieniło, ale tam witaminy d nie podają noworodkom ani dzieciaczkom, nie było tez możliwości jej kupienia. Tak samo jest z żółtaczka. Czyli najlepszym lekarstwem jest słońce ( które jak wiecie w Uk nie jest czymś oczywistym). Pewnie sobie pomyślicie, ze jaka ze mnie matka, ale witaminę d dawałam tylko do póki opakowanie mi się niw skończyło, które mama wysłała. Moja mała jak nas wypisywali ze szpitala miala jeszcze żółtaczkę, na pierwszej wizycie położnej ona jeszcze się utrzymywała ale powiem wam, ze odkąd zaczelam ja zostawiać gola przy oknie to rzeczywiście poprawa była natychmiastowa.
Hmmmm teraz będę postępować jak lekarz mi oczywiście powie, ale nie będę nic kupować z lekarstw przed urodzeniem małej. Co do witaminy K tez się mnie tam pytali chyba z 5 razy czy napewno chcemy, mimo ze odrazu w planie porodu miałam napisane ze tak.
 
Do góry