reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Nie powiedziałam, że od witamin i białka dziecko rośnie😒 Ale zdecydowanie mają wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, a także kondycję mamy. Po prostu dostarczanie witamin, minerałów jest bardzo ważne w okresie ciąży. Suplementy też powinno się wybierać z dobrym składem, niestety większość to ***** i wchłanianie jest słabe, a te lepsze niestety kosztują.. A jeśli chodzi o białko to jego najlepszym źródłem jest czerwone mięso, ryby, rośliny strączkowe..a nie produkty z mleka krowiego - ale wiem, że wiele osób myśli w ten mylny sposób. Ponadto białko dostarcza aminokwasy niezbędne do budowania tkanek i narządów rozwijającego się dziecka. A niedobór białka może prowadzić do zahamowania procesu rozwojowego dziecka.
Każdy wierzy w co chce, u mnie akurat zwiększenie białka się sprawdziło (mimo że wcześniej wyniki miałam książkowe). Nie urodziłam kulturysty, ale dziecko rozwijało się prawidłowo i przez cały czas przyrost masy (zarówno dziecka jak i mój) był równomierny, pomimo zażywania tony leków i podstarzalego łożyska w ok 32tc.
Jaki stopień dojrzałości miało Twoje łożysko w tym 32 tc?
 
reklama
Szczerze.. jak mi lekarka powiedziała, że łożysko jest podstarzale to nawet się nie zapytałam bo wtedy nawet nie miałam pojęcia o stopniach 😅 Ale przy porodzie w 37tc już było niby nieźle zwapniałe.
Rozumiem. Pytam bo mi jeden z lekarzy ze szpitala napisał, że mam II° dojrzałości łożyska, a wszędzie jest, że taki powinien być dopiero w 3trymestrzr, a ja 23+1
 
A jak do tego samego to ok 😉. Też bym się wprost zapytała, z czego wynika to, że wizyty są ustalane co 5 tyg , skoro są rzeczy, które trzeba obserwować. To lekarz prywatny czy na NFZ?
Ciężko jest porównywać lekarzy i sposób prowadzenia ciąży, ale ja wizyty miałam co 2 tyg., a potem już co tydzień kontrolne KTG w szpitalu. Z tym, że u mnie wywiad ogromnie obciążony. Minimalny odstęp między USG to 2 tygodnie (uznaje się, że tygodniowy przyrost dziecka to 250, a błąd USG 500 gr). Więc tyle minimum powinnaś odczekać. W międzyczasie zmierz sobie parę razy ciśnienie też dla własnego spokoju, czy nic się nie zaczyna dziać.
Czy Ty albo mąż paliliscie papierosy przed ciążą? A sami duzi się urodziliście? Pierwsza ciąża nie była niczym powikłana?
Wizyty prywatne ☺ Ciśnienie mam niziutkie, no. 80/60. W ciąży czasem 110/70 ale sprawdzać będę bo w poprzedniej ciąży w 9 miesiącu mi zaczęło skakać ☺
Jeśli chodzi o papierosy nigdy nie paliłam a mąż nie pali już 10 lat ☺ Pierwsza ciąża poza wymiotami przez 9 miesięcy, problemy z sercem i oddychaniem pod koniec to nic się takiego nie działo ☺
 
Jeśli masz być spokojniejsza to jak najbardziej idź, nie zaszkodzi przecież :) Lepiej iść o raz za dużo i być nadgorliwą niż coś przegapić i żałować. Wiem po sobie, że dla mnie wizyty co dwa tygodnie to był optymalny czas aby mieć spokojną głowę i poczucie kontroli a przy szyjkowych problemach i nie tylko to wręcz wskazane by się nie denerwować i częściej pokazywać.
I penwie tak zrobię ☺ dzięki za rady ☺
 
reklama
Do góry