reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziś mam przestać brać (dziś 37+0 ❤️), ale nie ma takiej opcji, bo dziś kontrolne ktg w szpitalu = droga i czekanie w kolejce = masakra do jutra. Także odstawię w niedzielę, ale to też będę zmniejszać, a dwa na pewno się poratuje doraźnie jak mnie będzie męczyć.
Wydaje mi się, że nie powinnaś czekać aż zacznie bardzo boleć, tylko od początku patrzeć na regularność - jeśli są regularne przez dłuższy czas, to jedź, nie czekaj.
Ooo super, że 37 tc u Ciebie ❤hmm doskonale Ciebie z tym rozumiem, jazda autem i to czekanie to jakaś masakra 😘
Jak na razie to widzę, że zawsze przechodzą po zmianie pozycji itd. Masz racje:) a powiedz mi jak będę miała już te skurcze porodowe, to wtedy i macica tez robi się jednocześnie twarda? Może głupie pytanie, niby czytam sporo ale nadal jestem zielona 🙈🙈🙈🙈😱
 
reklama
Pessar nisko to normalka takze tym sie nie stresuj, wazne zeby trzymal🙂

Mnie juz stuka 15 tygodni leżenia i tez praktycznie sama jestem bo moj facet pracuje całymi dniami ale jakos sie do tego przyzwyczaiłam i chyba nawet nigdy nie zdarzyło mi sie narzekac. Wiem ze nie mam innego wyjscia, mus to mus. I powiem Wam ze jakos mi ten czas leci, mialam tyle planow, przeczytac tyle ksiazek, zrobic fotoksiazki z wakacji i jakos nie mam kiedy 😱 az dziwne a za to stałam sie fanką kola fortuny 😂
Ja leze 10 I tez jest ok😀
 
Dokładnie mam brać 8 dni. I dopiero na kontrolny wymaz. Dziwne te bakterie. 3 tygodnie temu były zupełnie inne i wyleczyłam po 6dniach. A teraz całkiem inne się pojawiły. Lekarz powiedział, że trochę paskudne do leczenia, jakieś specjalne globułki będę miała dopiero dziś.
Stwierdził, że te bakterie tak szyjkę rozwalają co chwila. Może teraz jak wyleczę będzie ok. Wszystko się przesunie w czasie i może już będzie pessar, bo to 25 tydz będzie.
Jeszcze w czwartek jadę na USG połówkowe. Musiałam przełożyć ze względu na szpital, mam nadzieję, że nie będzie za późno już 🙂
A co to za bakterie?
 
Ja też mam Mama Dha i biorę 2 tabletki dziennie i pierwsze słyszę że to wpływa na wagę [emoji848] u mnie wręcz odwrotnie bo mimo że mamy już 28 tc to moja waga na minusie [emoji85]
Ja biorę Mama Dha+
Lekarz kazał brać 2 tabletki dziennie. Ale położna mówi, żeby dwa razy- raz na tydzień brać. Bo to wpływa na moją wagę i duże dzieci się rodzą. [emoji846] Nie wiadomo kto ma rację [emoji1745]
 
Ooo super, że 37 tc u Ciebie ❤hmm doskonale Ciebie z tym rozumiem, jazda autem i to czekanie to jakaś masakra 😘
Jak na razie to widzę, że zawsze przechodzą po zmianie pozycji itd. Masz racje:) a powiedz mi jak będę miała już te skurcze porodowe, to wtedy i macica tez robi się jednocześnie twarda? Może głupie pytanie, niby czytam sporo ale nadal jestem zielona 🙈🙈🙈🙈😱
W tamacie skurczy porodowych niestety jestem tak samo zielona jak Ty 😂. 1 wsza ciąża- brak jakiejkolwiek skurczy, poród wywoływany, 1wszs faza porodu ominięta, od razu parte.
Wydaje mi się jednak z tego, co ostatnio byłam w szpitalu i widziałam jak się piszą skurcze i uznali to za (fałszywą) akcję porodową, to mi się cała macica kurczyła i to boleśnie, ale największy ból miałam w dole brzucha. Tak jak pisała Krajka, najczęściej to się zaczyna z krzyża, ale jak to jest nie wiem 🤷🤷
 
Ja biorę Mama Dha+
Lekarz kazał brać 2 tabletki dziennie. Ale położna mówi, żeby dwa razy- raz na tydzień brać. Bo to wpływa na moją wagę i duże dzieci się rodzą. 🙂 Nie wiadomo kto ma rację 🤷
Ja żre te wszystkie witaminy ciążowe + końskie dawki DHA od 2 lat, bo tyle trawały moje starania i w klinie niepłodności mi je kazali brać, a moja córka jest na dolnej granicy siatki centylowej (podehrzenie hipotrofii teraz i w 1wszej ciąży). Także nie wierzę. Oczywiście witaminy mają wpływ na Twoje wyniki krwi, a to jakie masz wyniki wpływa na dobrostan dziecka, ale kierowałabym się wytycznymi lekarza.
 
Właśnie, duzo dolegliwości chyba zwiazanych jest z jelitami, wyproznianiem sie i wzdeciami. Ja wczoraj mialam taką jazdę, zjadlam zupe kalafiorową i poprawilam bobem i w nocy myślałam ze juz do szpitala będę jechala bo takie twardnienia brzucha mialam. Lyknelam dwie nospy i pierwszy raz siegnelam po Scopolan i dopiero po czopku sie uspokoilo. Juz bylam nastawiona ze po dzisiejszej wizycie wyląduje w szpitalu ze zgladzoną szyjką ale na szczęście nie jest tak zle 😉
Bób - a Ty nie masz cukrzycy? Czy mi się pomyliło? Właśnie się zastanawiałam czy tych czopków sobie nie kupić...
 
reklama
Do góry