reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

1l wody 😂😂😂😂 to chyba dla 3-4 latka ilość. To jest po prostu śmieszne i żałosne.
Taki mamy kraj i co możemy poradzić 😂😅

Jak kilka lat temu miałam operacje w Lublinie, tam to już 2, 3 dobie po poważnej operacji kręgosłupa pacjentów się wypisywalo i lekkim zastrzykiem przeciwbólowym na drogę, to był śmiech 😛ilnie były to czasy corony a cyrki tam się działy, że szok...
 
reklama
Ja się dzisiaj tak zastanawiam nad tym co czuję, bo pół dnia miewam takie lekkie jakby kucie w pochwie. I tak się nakręcam, że to szyjka...
Wiem, że to 35 tc i różne już mogą być objawy. Ale bardzo chciałbym wytrzymać do soboty i skończonego 36 tc...🙏
 
Ja się dzisiaj tak zastanawiam nad tym co czuję, bo pół dnia miewam takie lekkie jakby kucie w pochwie. I tak się nakręcam, że to szyjka...
Wiem, że to 35 tc i różne już mogą być objawy. Ale bardzo chciałbym wytrzymać do soboty i skończonego 36 tc...🙏
Ja też miałam kłucie (sporadycznie miewam). A potem takie napieranie. Napieranie na dół mam nadal, a od tygodnia poza skurczami przepowiadającym i, lekkie bóle podbrzusza schodzące w dół.
Na ktg piszą się tylko skurcze przepowiadające, lekarze mówią, że cała reszta to oznaka szykowania się macicy do porodu i ma prawo boleć, kłuć (spojenie łonowe), ciągnąć, kurczyć i takie są uroki ostatniego miesiąca. Mi się już brzuch opuścił dodatkowo.
Nie wiem, ile z tych objawów jest fizjologicznych, ale w 1szej ciąży nie miałam ani jednego...
 
Ja też miałam kłucie (sporadycznie miewam). A potem takie napieranie. Napieranie na dół mam nadal, a od tygodnia poza skurczami przepowiadającym i, lekkie bóle podbrzusza schodzące w dół.
Na ktg piszą się tylko skurcze przepowiadające, lekarze mówią, że cała reszta to oznaka szykowania się macicy do porodu i ma prawo boleć, kłuć (spojenie łonowe), ciągnąć, kurczyć i takie są uroki ostatniego miesiąca. Mi się już brzuch opuścił dodatkowo.
Nie wiem, ile z tych objawów jest fizjologicznych, ale w 1szej ciąży nie miałam ani jednego...
Dziękuje Tobie za odpowiedź 😘 ja jestem w pierwszej i wszystko dla mnie jest nowe 😁 a przez te problemy z szyjka i leżenie człowiek już tak się w siebie wsłuchuje na maksa😁 teraz dla zagłuszenia głupich myśli oglądam film a w dzień śpię sporo czasu. Aby do czwartku i wizyty u lekarza.
Ja mam też czasami takie uczucie rozpierania na dole ale to już od ponad 3 tygodni.
 
Ja zabieram walizkę, dużo wygodniej się i spakować, i potem prowadzić (nawet salowej czy położnej, bo one często pomagają).
Warto rozejrzeć się wcześniej, bo jeśli bedziesz kupować meble jako komplet, to dostawa może potrwać do 6 tygodni, potem trzeba złożyć żeby zapach lakieru wywietrzał, więc to tak naprawdę 2 mce.
Dziękuję :) , masakra - trzeba mieć łeb jak sklep żeby to wszystko ogarnąć
 
Warto żebyś sprawdziła na stronie szpitala, w którym masz rodzić, czego wymagają, abys miała ze sobą😉 U mnie to akurat praktycznie wszystko muszę mieć dla siebie i dziecka.
To jest do ogarnięcia na spokojnie, minus taki że np. w moim szpitalu wstrzymali ostatnio dostarczenie paczek od kogoś z rodziny...
I wygodna będzie tak jak pisze @Gosia903488 walizkę. Ja mam średnia walizkę i podręczna torbę z podkładami itp.
Dzięki 😘 paranoja że nie mozna dostarczać paczek, a co jak pobyt się wydłuży......
 
Kurcze to ile tych walizek trzeba mieć żeby tak wszystko zabrać :o
Ja mam walizkę na kolkach wielkości bagażu podrecznego+ torbę mniej więcej tej samej wielkości i jeszcze spora torebke:p
A nie Mam ubranek dla dziecka, bo to daje szpital. Dopiero na wyjście przebieram w swoje ubranka. Gdybym jeszcze miała brać ubranka dla małej to o matkoooo, musiałabym miec duza walizke i nie wiem czy to wystarcxy. Strasznie duzo miejsca zajmuja te artykuly higieniczne.
 
reklama
Ja też miałam kłucie (sporadycznie miewam). A potem takie napieranie. Napieranie na dół mam nadal, a od tygodnia poza skurczami przepowiadającym i, lekkie bóle podbrzusza schodzące w dół.
Na ktg piszą się tylko skurcze przepowiadające, lekarze mówią, że cała reszta to oznaka szykowania się macicy do porodu i ma prawo boleć, kłuć (spojenie łonowe), ciągnąć, kurczyć i takie są uroki ostatniego miesiąca. Mi się już brzuch opuścił dodatkowo.
Nie wiem, ile z tych objawów jest fizjologicznych, ale w 1szej ciąży nie miałam ani jednego...
Oooj, a ja takie klucia, ciagniecia i napierania mam w 20tym tygodniu 🥺 Wczoraj mnie bardziej kłulo, zglaszalam lekarzowi, dzis duzo lepiej. Ale z siedem skurczy tez sie dzis pojawilo 😱
 
Do góry