reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dzięki bardzo kochane 😘 , muszę przysiąść do tego neta bo nie mam nic, zaczynam od zera :) a najgorsze chyba to te torby do szpitala :szok:
Jeśli nie masz jeszcze wozka i nie zalezy ci bardzo na tym zeby byl nowy warto rozejrzec sie za uzywanymi. Niektorzy chca sprzedac w bardzo dobrym stanie po jednym dziecku. Ja akurat mam wózek 3w1 po starszej córce i gdybym teraz miała kupować to kupilabym sama gondole. Wersja spacerowa nie była w ogóle używana, bo ten stelaż wielki i ciężki. Nie mieścił mi się ten wózek w bagażniku i jak starsza cora miała pół roku kupiliśmy spacerowke. Tak samo z fotelikami z zestawu 3w1. Lepiej zainwestować w droższy, bezpieczniejszy model niż ten co jest juz w wózku.
Teraz to wiem, wtedy nikt mi na to nie zwrócił uwagi. Może tobie się przyda:)
 
reklama
Dziękuję;)
Szczerze to sama nie wiem, czemu wtedy ta szyjka tak poleciała a teraz nie...
W październiku byłam na tym samym etapie co ty teraz. Stres był ogromny, że to wszystko się znowu powtórzy i to nawet szybciej niż poprzednim razem. Lekarz też mi o tym mówił, ale na szczescie sie udalo. Pomiedzy 20 a 30 tc chodzilam co 2 tyg na wizyty zeby pilnowac szyjki i jakos szczesliwie udalo nam sie dotrwac do terminu bez wiekszych problemow:)
Nie dam Ci gwarancji, że u Ciebie będzie tak samo, ale widocznie każda ciążą inna. Może będziesz miała podobnie. Trzymam kciuki żeby właśnie tak było:)
A ja wladnie znalazlam fajnego lekarza, który mi mowi, ze zna duzo takich przypadków ze 1 leżącą 2 nie (powiedzmy, ze mu wierzę bo jesy dopeoro na specjalizacji hehe) ale podoba mi sie jego podejście I widzę, że mu zależy na pacjentach, a oblecialam kilku tych lekarzy zeby znaleźć jakiegos sensownego.
 
Dzięki bardzo kochane 😘 , muszę przysiąść do tego neta bo nie mam nic, zaczynam od zera :) a najgorsze chyba to te torby do szpitala :szok:
Ja zabieram walizkę, dużo wygodniej się i spakować, i potem prowadzić (nawet salowej czy położnej, bo one często pomagają).
Warto rozejrzeć się wcześniej, bo jeśli bedziesz kupować meble jako komplet, to dostawa może potrwać do 6 tygodni, potem trzeba złożyć żeby zapach lakieru wywietrzał, więc to tak naprawdę 2 mce.
 
A ja wladnie znalazlam fajnego lekarza, który mi mowi, ze zna duzo takich przypadków ze 1 leżącą 2 nie (powiedzmy, ze mu wierzę bo jesy dopeoro na specjalizacji hehe) ale podoba mi sie jego podejście I widzę, że mu zależy na pacjentach, a oblecialam kilku tych lekarzy zeby znaleźć jakiegos sensownego.
Ja też znam dziewczyne, która w pierwszej ciazy leżała praktycznie od 20tc właśnie z powodu szyjki a druga i trzecia ciążą bezproblemowa i nie musiała leżeć. Jest to możliwe, a jak masz takiego fajnego lekarza to na pewno będzie kontrolował sytuacje:)
 
Dzięki bardzo kochane 😘 , muszę przysiąść do tego neta bo nie mam nic, zaczynam od zera :) a najgorsze chyba to te torby do szpitala :szok:
Warto żebyś sprawdziła na stronie szpitala, w którym masz rodzić, czego wymagają, abys miała ze sobą😉 U mnie to akurat praktycznie wszystko muszę mieć dla siebie i dziecka.
To jest do ogarnięcia na spokojnie, minus taki że np. w moim szpitalu wstrzymali ostatnio dostarczenie paczek od kogoś z rodziny...
I wygodna będzie tak jak pisze @Gosia903488 walizkę. Ja mam średnia walizkę i podręczna torbę z podkładami itp.
 
Warto żebyś sprawdziła na stronie szpitala, w którym masz rodzić, czego wymagają, abys miała ze sobą😉 U mnie to akurat praktycznie wszystko muszę mieć dla siebie i dziecka.
To jest do ogarnięcia na spokojnie, minus taki że np. w moim szpitalu wstrzymali ostatnio dostarczenie paczek od kogoś z rodziny...
I wygodna będzie tak jak pisze @Gosia903488 walizkę. Ja mam średnia walizkę i podręczna torbę z podkładami itp.
Jak to wstrzymali paczki? Przez koronę?
 
@Ana20
Warto też zabrać rogal do karmienia. Mój został w domu, bo już mnie miałam miejsca w walizce, ale mąż mi jutro przywiezie. Super sprawa, bo nie zawsze da się na lezaco a na siedzaco też jest lepiej z rogalem.
 
Bardzo popieram Twoje stanowisko w kwestii wózków 3w1. Foteliki, które się tam znajdują, z reguły są takie "na sztukę". Nie odważyłabym się zabrać w nim dziecka w podróż. Porządny, bezpieczny fotelik jest z reguły cięższy, solidniejszy, no i niestety droższy. Ja dla synka zdecydowałam się kupić wózek 2w1 - gondola i spacerówka (używany za 600 zł, prawie jak nowy, nowy 1200), do tego dokupiłam kompatybilny z wózkiem fotelik samochodowy. Gdy wyjeżdżalismy na zakupy, czy krótki spacer, pakowalam do bagaznika tylko stelaż, a potem przypinalam do niego fotelik i już. Wózek w wersji spacerowej służy nam do dziś- synek dwa latka. Super się go prowadzi, ma pompowane koła. Mam też spacerówke, ale nie ma pompowanych kół, więc stoi u mojej mamy, i tylko babcia zabiera w nim wnusia na spacer.
 
reklama
Do góry