reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Fakt, że tworzy się rozwarcie nie świadczy o szybkim porodzie. Nie wiem ile razy juz pisałam, że w poprzedniej ciaży rozwarcie miałam od 34tyg na 3 cm czyli na okolo jeden dosyć gruby paluch mojego lekarza. W 38tyg już na 5cm czyli na dwa palce, a urodziłam w 41tyg już bez oszczędzania się od 38tyg. Obecnie rozwarcie na palec miałam od 23tyg, a w sobotę zaczynam 34tydzień i rozwarcie już na luźny palec. W tej ciąży słabo się oszczędzam, bo mam male dziecko. Wiadomo, każdy jest inny ale Ty już jesteś bardzo daleko. Masz rozwarcie wewnętrzne czyli niewielki lejek, a część zewnętrzna zamknięta tak? Jezeli tak, to jesteś w dobrej sytuacji. Oszczędzać się i jeszcze dwa tygodnie, już jesteś bezpieczna 🙂
Zewnątrzna zamknięta tylko robi sie maly wewnętrzny lejek ostatnio na wizycie jak byłam skróciła sie do 1.77cm szyjka przez 4 dni. Bo bylam na kontroli i byla 2 cm i bez rozwarcia później letkie plamienie pojechałam do lekarza i sie znów skróciła i zrobił sie właśnie te rozwarcie strasznie sie boje ze urodze wcześniej ale próbuje leżeć chociaż te 2 tyg jeszcze żeby wytrzymać. Nie mam nawet poprawnych ubranek dla dziecka torbe spakowanej nic. Jestem kompletnie nie przygotowana leże już 3 miesięce
 
reklama
Zewnątrzna zamknięta tylko robi sie maly wewnętrzny lejek ostatnio na wizycie jak byłam skróciła sie do 1.77cm szyjka przez 4 dni. Bo bylam na kontroli i byla 2 cm i bez rozwarcia później letkie plamienie pojechałam do lekarza i sie znów skróciła i zrobił sie właśnie te rozwarcie strasznie sie boje ze urodze wcześniej ale próbuje leżeć chociaż te 2 tyg jeszcze żeby wytrzymać. Nie mam nawet poprawnych ubranek dla dziecka torbe spakowanej nic. Jestem kompletnie nie przygotowana leże już 3 miesięce

Witam w klubie, też nic nie mam spakowane, bo nie potrafię się do tego zabrać hehe. Takie pierwsze ubranka wystarczy, ze przyszykujesz do szpitala by spakować w torbę, a ręsztą będziesz się martwić po 37tyg heh. Pamiętaj, ze kazde usg jest obarczone +/- błędem pomiaru więc Twoja szyjka moze być dluższa jak i krótsza. Nastawiaj się na dłuzszą, bo lekarze nie sa wstanie idealnie wymierzyć. U mnie tak bylo w pierwszej ciąży. Latwiej z dłuższej zrobić krótsza 🙂
 
Witam w klubie, też nic nie mam spakowane, bo nie potrafię się do tego zabrać hehe. Takie pierwsze ubranka wystarczy, ze przyszykujesz do szpitala by spakować w torbę, a ręsztą będziesz się martwić po 37tyg heh. Pamiętaj, ze kazde usg jest obarczone +/- błędem pomiaru więc Twoja szyjka moze być dluższa jak i krótsza. Nastawiaj się na dłuzszą, bo lekarze nie sa wstanie idealnie wymierzyć. U mnie tak bylo w pierwszej ciąży. Latwiej z dłuższej zrobić krótsza 🙂
Miałam ktg dobrze że skurczy nie mam. Ale i tak sie martwie strasznie ale dobrze że mój syn waży już 2700
 
To nie jest irytujacy typ pacjenta, tylko należny Twojej osobie, kobiecie i ciężarnej szacunek, który personel medyczny poeinien szanować, bo gdyby nie Ty, ich zawód nie miałby racji bytu. Bardzo dobrze, ze walczysz o swoje.
Odliczam dni do skończenia 37tc. Dziś 34+3. Jak tylko dociągniemy to szukam innego szpitala. Większość znajomych rodzi w Wałbrzychu. Bez prezentów dla personelu nie mam tam co liczyć na miłe traktowane. Jak nie dociągniemy do 37tc to i tak muszę rodzić w moim mieście ponieważ mają bardzo dobrą opiekę nad wcześniakami, dobry sprzęt itp. Cholernie ciężko wybrać szpital bez wizyty z okazji dni otwartych placówki. We wtorek (30 czerwca) mam wizytę i liczę, że szyjka jest stabilna. Podobno mam nie dociągnąć do 30.06, ale zdecydowałam się oszukać przeznaczenie.
 
W którym jesteś teraz tygodniu? Jak się funkcjonuje z szwem? Trzeba leżeć? Czy można normalnie żyć? Mam w domu syna 2,5 i córkę 1 rok. Ciężko jest oszczędzać się przy nich. Nie mam nikogo pod ręką do pomocy🥺
Przy takiej szyjce jaka ja mam to jak już pisałam, leżenie bezwzględne. Jedynie do toalety wstaję. Teraz mam 24+4. Ja mam 3latka. Ale sam mnie zadziwia swoją samodzielnością. Au u Ciebie ojoj i 2,5 i roczna córa, kurcze ciężko. Może że szwem będziesz mogła coś robić. Nie wiem, niech się wypowiedzą dziewczyny że szwem. Bo ja mam pessar.
 
Tak z innej beczki, jak silne są skurcze porodowe widoczne na KTG? Pamiętam, że ciągle pytałam rodzące i każda ma inaczej. Jedna już przy 30-40 umierała z bólu i inna mówiła że dopiero 100 to skurcze porodowe. Już zgłupiałam. Mi jeden dzień latało od 40-90, ale czułam tylko twardość brzucha (kiedy odstawiono mi duphaston w szpitalu). Później już po pompie z atosibanem od zera do 10 max i poleciałam do domu.
 
Zewnątrzna zamknięta tylko robi sie maly wewnętrzny lejek ostatnio na wizycie jak byłam skróciła sie do 1.77cm szyjka przez 4 dni. Bo bylam na kontroli i byla 2 cm i bez rozwarcia później letkie plamienie pojechałam do lekarza i sie znów skróciła i zrobił sie właśnie te rozwarcie strasznie sie boje ze urodze wcześniej ale próbuje leżeć chociaż te 2 tyg jeszcze żeby wytrzymać. Nie mam nawet poprawnych ubranek dla dziecka torbe spakowanej nic. Jestem kompletnie nie przygotowana leże już 3 miesięce
Ja pogoniłam męża do pakowania walizki jak tylko dostałam skierowanie do szpitala. Wysłałam go też po odbiór wózka. Chociaż to pewnie syndrom pierwszego dziecka 😜
 
reklama
Do góry