reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja dostałam żylaków na łydkach i to dosyć widocznych. Dwie grube żyły mi widać pod kolanem. Wyszły koło 33tyg i niestety mam je do teraz. Jeżeli chodzi o srom i odbyt to nie mam pojęcia, moj ginekolog i położna po 30tyg zalecali masować te okolice, by właśnie im zapobiegać ale i krocze do porodu przygotować. Nic mi to wtedy nie dało, bo i tak musiałam być nacięta. Kremy na rozstępy i żylaki też nic mi nie pomogły. Mam po prostu predyspozycje 😶
A czy chociaż trochę się zmniejszyły te twoje żylaki? Po ciazy były takie same jak w trakcie, czy bardziej wklęsłe? Trochę liczę na to, że jak nie znikną to chociaż nie będą wypukłe. Gdyby nie te żylaki to poglabym powiedzieć, że ta ciąża jest dla mnie bardzo laskawa:p
 
reklama
Hej, byłam u lekarza, podejrzenie wód płodowych słuszne, było 15 jest 7 także zbieram się do szpitala 😉 może w końcu będzie po wszystkim 😁
 
Dziewczyny koło 30 tygodnia lub lekko dalej czy wasze dzidzie też tak szaleją w brzuchu ? Moja spi w dzien a w nocy daje tak że niestety nie mogę spać czy to normalne to już zaczynam się stresować 😔 i te kopniaki niektóre potrafię sprawić niestety bol i nieprzyjemne uczucie.
Ja mam tak samo. W dzień jest ruchliwa, ale tak umiarkowanie za to w nocy szaleje:p akurat tym się nie martw, jedynie po porodzie się nie wyśpisz, bo przynajmniej na początku będzie aktywna o tej samej godz co teraz w nocy;)
 
A czy chociaż trochę się zmniejszyły te twoje żylaki? Po ciazy były takie same jak w trakcie, czy bardziej wklęsłe? Trochę liczę na to, że jak nie znikną to chociaż nie będą wypukłe. Gdyby nie te żylaki to poglabym powiedzieć, że ta ciąża jest dla mnie bardzo laskawa:p

Mam tylko pod kolanem takie dwa wypukłe i niestety nic się nie zmniejszyły, za to obok tego jednego wychodzi kolejny i już rozmawiałam z lekarzem żeby po porodzie się ich pozbyć. To nie reguła, także czasami może się zmniejszyć. Najważniejsze, że nie masz obrzęków nóg przy żylakach. Lepiej do nich nie dopuszczać by nie potęgować zatorowości inaczej będą większe. Ja się boję, że do końca ciąży będę mieć więcej 😶 a jeszcze to leżenie nam wcale nie pomaga 😔 trzymam kciuki, żeby Twoje się od Ciebie wyniosły hehe ✊😁
 
Ja miałam nas ranem sen erotyczny i obudziły mnie skurcze erotyczne jestem wściekła mam nadzieje ze lejek sie nie pogłębi przez to wzięłam magnez i leze:/
Miałam to samo właśnie na etapie 16-18 tydzień. Chyba libido od hormonów osiągało szczyty, bo co ranek budziłam się z takimi orgazmowymi skurczami. Pytałam nawet mojego ginekologa I mówił, że takie poranne skurcze szkody szyjce nie zrobią I u mnie na szczęście nie zrobiły:) dziś 22 tydzień I szyjka dalej 4 cm uffff
 
reklama
Miałam to samo właśnie na etapie 16-18 tydzień. Chyba libido od hormonów osiągało szczyty, bo co ranek budziłam się z takimi orgazmowymi skurczami. Pytałam nawet mojego ginekologa I mówił, że takie poranne skurcze szkody szyjce nie zrobią I u mnie na szczęście nie zrobiły:) dziś 22 tydzień I szyjka dalej 4 cm uffff
Dzięki to super szyjka!
 
Do góry