reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

U mnie codziennie inne wersje lekarzy, ostatecznie dzisiaj ordynator zdecydowała po badaniu, że jutro będzie próba z oxy bo szyjki nie ma, rozwarcie 3 cm i pęcherz wychodzi. Boją się mnie wypisać bo podobno jak się zacznie samo to mogłabym nie zdążyć przyjechać do szpitala z uwagi na historię z niewydolną szyjką. Jutro będzie 38+3. Znacie podobny przypadek?
Liczę, że może dzisiaj się samo zacznie bo odczuwam troszkę bóle jak miesiączkowe, ale skurczy na ktg brak :/

Kurcze u mnie też szyjki już nie ma i miałam rozwarcie 2 cm 2 tygodnie temu. Mam nadzieję że po dzisiejszej wizycie nie da mi skierowania do szpitala.... Chociaż czuje mała dzisiaj wyjątkowo nisko. Ake w sumie dlaczego oni chcą Ci podać ta oksytocyne zamiast czekać na naturalny rozwój akcji ?
I ja nie mam ani Pessara ani szwu. W sz szpitalu zostawili mnie za pierwszym razem na podanie sterydu i bardziej obserwacje. Miałam szczęście że trafiłam wtedy na lekarza który się tym mimo wszystko przejął. Bo sadze ze gdyby nie on już dawno bym urodziła. Moja poprzednia prowadząca ani razu nie zbadala mi szyjki. Już do niej nie chodzę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie to samo. Przy mojej szyjce 25 mm lekarz nie wspomniał ani o szwie ani o pessarze- co dopiero szpital. Więcej odpoczywać + luteina i tyle. Teraz ma 2,3 i nadal takie same wskazania lekarza...

A ktory tydzien?
U mnie (27,3tc szyjka 26mm, skracajaca sie) tez bez pessara i szwu, ze wskazaniem na oszczedny tryb zycia. Za tydzien kontrola-wtedy juz bedzie 31,3 tc
 
Zanim będą chcieli podać Ci oksytocyne,spróbuj sama spowodować jej wzrost masując sutki. Może pomoże ;-)

Akurat jest mój lekarz na dyżurze, zbadał mnie niedawno i jemu szyjka wychodzi 1 cm i nie rozumie tej decyzji o indukcji i chyba jutro wyjdę na żądanie, wolę żeby mała sama dała sygnał i jeszcze trochę przybrała bo malutka jest. Tak to jest jak każdy lekarz bada po swojemu i ma inne pomysły
 
Tak to niestety jest
Akurat jest mój lekarz na dyżurze, zbadał mnie niedawno i jemu szyjka wychodzi 1 cm i nie rozumie tej decyzji o indukcji i chyba jutro wyjdę na żądanie, wolę żeby mała sama dała sygnał i jeszcze trochę przybrała bo malutka jest. Tak to jest jak każdy lekarz bada po swojemu i ma inne pomysły
Tak to niestety właśnie jest z lekarzami. A ile Malutka waży?
 
Akurat jest mój lekarz na dyżurze, zbadał mnie niedawno i jemu szyjka wychodzi 1 cm i nie rozumie tej decyzji o indukcji i chyba jutro wyjdę na żądanie, wolę żeby mała sama dała sygnał i jeszcze trochę przybrała bo malutka jest. Tak to jest jak każdy lekarz bada po swojemu i ma inne pomysły
Ale powiedzieki Ci z jakiego powodu to wywolanie ?
 
Akurat jest mój lekarz na dyżurze, zbadał mnie niedawno i jemu szyjka wychodzi 1 cm i nie rozumie tej decyzji o indukcji i chyba jutro wyjdę na żądanie, wolę żeby mała sama dała sygnał i jeszcze trochę przybrała bo malutka jest. Tak to jest jak każdy lekarz bada po swojemu i ma inne pomysły

Jeśli faktycznie są 3 cm rozwarcia plus widoczny pęcherz jest bardzo duże ryzyko infekcji wewnątrzmacicznej w szpitalu to ryzyko jest dużo wieksze, a szpitalne szczepy są najgorsze ;/ Myślę że małej będzie bezpieczniej z Tobą :) Pewnie stąd ta decyzja o oksytocynie , bynajmniej w moim szpitalu tak działali .
 
Hej dziewczyny. Wczoraj wieczorem byłam na kontroli.szyjka jest jak kartka papieru, wszystko mam już bardzo bardzo nisko i rozwarcie 4 cm! Także czasu mam już niewiele. Szkoda że malutka nie da mi się nacieszyć chodzeniem, bo wczoraj byl mój pierwszy dzień "na nogach" od 2,5 mca. Chociaż lekarz mowil że zna podobne przypadki które troche pochodziły z takim rozwarciem ale zakupy kazał robić od razu (mówiłam że nie mogę jeszcze rodzic bo muszę kupić wózek ;-)) mówiłam mu ze jak wstaje czy siedzę to brzuch się robi twardy ale mam się tym nie martwić, dziecku to nie szkodzi. I możliwe że poród pójdzie w miarę szybko bo można powiedzieć ze juz się u mnie zaczął. Trochę mnie to zmartwilo bo mam ten gbs dodatni i mogą nie zdążyć mi podać antybiotyku ale też mam się nie przejmować, po prostu mała już go dostanie. I znowu dużo urosła. Waży między 3100 a 3300. Więc przez ostatni miesiąc przybrała dobry kg! A i wczoraj zauważyłam taki biały sluz. Troche się wystraszylam ze to jakaś infekcja .... A to czop odchodzi (albo już odszedł). Także jest ok :-) jak sie uda to dzisiaj rano jedziemy zobaczyć wózki.
 
reklama
Hej dziewczyny. Wczoraj wieczorem byłam na kontroli.szyjka jest jak kartka papieru, wszystko mam już bardzo bardzo nisko i rozwarcie 4 cm! Także czasu mam już niewiele. Szkoda że malutka nie da mi się nacieszyć chodzeniem, bo wczoraj byl mój pierwszy dzień "na nogach" od 2,5 mca. Chociaż lekarz mowil że zna podobne przypadki które troche pochodziły z takim rozwarciem ale zakupy kazał robić od razu (mówiłam że nie mogę jeszcze rodzic bo muszę kupić wózek ;-)) mówiłam mu ze jak wstaje czy siedzę to brzuch się robi twardy ale mam się tym nie martwić, dziecku to nie szkodzi. I możliwe że poród pójdzie w miarę szybko bo można powiedzieć ze juz się u mnie zaczął. Trochę mnie to zmartwilo bo mam ten gbs dodatni i mogą nie zdążyć mi podać antybiotyku ale też mam się nie przejmować, po prostu mała już go dostanie. I znowu dużo urosła. Waży między 3100 a 3300. Więc przez ostatni miesiąc przybrała dobry kg! A i wczoraj zauważyłam taki biały sluz. Troche się wystraszylam ze to jakaś infekcja .... A to czop odchodzi (albo już odszedł). Także jest ok :-) jak sie uda to dzisiaj rano jedziemy zobaczyć wózki.
To trzymam kciuki :D Zawsze możesz urodzić w sklepie, to może dostaniesz ten wózek za darmo :p
 
Do góry