reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej Dziewczyny. Też już jestem po wizycie. Szyjka....uwaga...wydluzyla się z 2,6 cm do 3,1cm!!!! Jednak jest miękka...jak badal mnie palpitacyjnie to kręcił głowa i mówił, że krótka i miękka... A potem wsadził usg dopochwowe i nie mógł wyjść że zdumienia, bo na monitorze wyglądała bardzo dobrze... szkoda, że się rozmiekczyla:( Ale może to przez te bolesne skurcze ostatnio... Mała ułożona glowkowo, ponoć akrobatka:) 1315 g.
Zdarzyło się którejś z Was że szyjka była miękka,a stwardniala? Bo lekarz mi powiedział, że już raczej nie wróci do "twardosci"
@Mikasa7,
A zamknięta czy rozwiera się od środka?
Jak ma 3cm na tym etapie to Ty się nie masz czym przejmować Kochana!
Spokojnie wytrzyma zapewne do końca :)
 
reklama
@Mikasa7,
A zamknięta czy rozpiera się od środka?
Jak ma 3cm na tym etapie to Ty się nie masz czym przejmować Kochana!
Spokojnie wytrzyma zapewne do końca :)
Dziękuję Ci:* Też mam taką nadzieję, że wytrzyma :) szyjka jest zamknieta i od środka i zewnątrz. Teraz idę 1 czerwca na usg III trymestru, akurat skoncze 30ty tydzien, na prywatną wizytę do lekarza, który prowadził ciążę z synem, bardzo mu ufam. Zobaczymy jak to na innym sprzęcie będzie wyglądało.
 
Dziękuję Ci:* Też mam taką nadzieję, że wytrzyma :) szyjka jest zamknieta i od środka i zewnątrz. Teraz idę 1 czerwca na usg III trymestru, akurat skoncze 30ty tydzien, na prywatną wizytę do lekarza, który prowadził ciążę z synem, bardzo mu ufam. Zobaczymy jak to na innym sprzęcie będzie wyglądało.
No to jak zamknięta to już w ogóle nie masz się czym przejmować! :) lekarze zawsze straszą trochę, żebyśmy nie bagatelizowaly i się oszczedzaly ;)
Ja szyjke powyzej 3cm to mialam w 15 tygodniu ,a później to już tylko w dół.
Jak Twoja się wydluzyla to naprawdę jest super i zacznie się skraca zapewne dopiero przed porodem :)
A to że się trochę rozpulchnia może być też wina bakterii...mialas wymaz ostatnio?
 
No to jak zamknięta to już w ogóle nie masz się czym przejmować! :) lekarze zawsze straszą trochę, żebyśmy nie bagatelizowaly i się oszczedzaly ;)
Ja szyjke powyzej 3cm to mialam w 15 tygodniu ,a później to już tylko w dół.
Jak Twoja się wydluzyla to naprawdę jest super i zacznie się skraca zapewne dopiero przed porodem :)
A to że się trochę rozpulchnia może być też wina bakterii...mialas wymaz ostatnio?
Tak, posiew robiłam 9 maja. Jałowy był. Crp zrobilam w piatek, bo z tym rumieniem zakaznym mialam kontakt dosc dlugo, bo siostry dzieci przez miesiac chorowaly. Ale tez jest ok. Ostatnio miałam więcej stresu, doszły skurcze częstsze i bolace, może to przyczyna? No nic, może zrobi się twarda.
Trzymam kciuki za Ciebie mocno i uwierz, że gdyby można było to bym Ci oddała chociaż 5 mm swojej szyjki:):*
 
Tak, posiew robiłam 9 maja. Jałowy był. Crp zrobilam w piatek, bo z tym rumieniem zakaznym mialam kontakt dosc dlugo, bo siostry dzieci przez miesiac chorowaly. Ale tez jest ok. Ostatnio miałam więcej stresu, doszły skurcze częstsze i bolace, może to przyczyna? No nic, może zrobi się twarda.
Trzymam kciuki za Ciebie mocno i uwierz, że gdyby można było to bym Ci oddała chociaż 5 mm swojej szyjki:):*
No to wszystko o czym piszesz mogło mieć wpływ na kondycję szyjki...teraz musisz dużo odpoczywać, nie denerwować się i będzie okej
Ps. Kochana jesteś ;* gdyby była taka możliwość z otwartymi ramionami każdy 1mm bym przyjęła! Szkoda że się tak nie da...
 
A u mnie 25tc, szyjka tyle co na szwie 12mm. szew trzyma dobrze, miałam dziś usg, synek 800 g. Porobili mi badania, jutro wyniki z posiewu będą. Po malutku a do przodu :-)
 
No to wszystko o czym piszesz mogło mieć wpływ na kondycję szyjki...teraz musisz dużo odpoczywać, nie denerwować się i będzie okej
Ps. Kochana jesteś ;* gdyby była taka możliwość z otwartymi ramionami każdy 1mm bym przyjęła! Szkoda że się tak nie da...
Często mam takie "śmieszne" przemyślenia, żeby się figurą można było zamieniać, komuś dodać, komuś odjac:) Ale w kwestii zdrowia gdyby tak można było robić to byłoby cudownie. Na pewno my kobiety byśmy sobie pomogly:* teraz dobrymi myślami możemy się wspierać...
 
Ja już miałam dość leżenia w łóżku, więc wyszłam na chwilkę na leżaczek. Mam nadzieję że nam to nie zaszkodzi. Ale w domu straszna duchota, nic nie daje otwieranie okien. Na dworze trochę lepiej, ale co się dziwić skoro deszcz na dzisiaj zapowiadają.
 

Załączniki

  • 20180523_143027.jpg
    20180523_143027.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 85
reklama
Często mam takie "śmieszne" przemyślenia, żeby się figurą można było zamieniać, komuś dodać, komuś odjac:) Ale w kwestii zdrowia gdyby tak można było robić to byłoby cudownie. Na pewno my kobiety byśmy sobie pomogly:* teraz dobrymi myślami możemy się wspierać...

Moje siostry jak straciłam Syna i nie było wiadomo czy kiedykolwiek będę mieć dzieci mówiły, że jakby tylko mogły to by mi urodziły dziecko... Same maja po dwoje i doceniają macierzyństwo bardzo. Ja jednak, gdyby nie to, że teraz próbujemy to zdecydowałabym się na adopcje dziecka. Chcę być matka, nie ważne jaka droga i sposobem...
 
Do góry