reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Agatka29 Tylko leki i tryb leniwej królowej [emoji4] od rana trochę pracuję, powiedzmy 4 godziny dziennie, a później leżę. U mnie to działa, bo szyjka wydłużyła się o 1 cm, z dwóch na trzy. I nie ma rozwarcia. Mój gin nie zakłada pessarow, jest zwolennikiem szwu, ale tylko jeśli pojawia się rozwarcie. U mnie odpukać go nie ma i mam nadzieję, że tak zostanie. Zresztą teraz i tak by już raczej nie zakładał. Ale wiesz, to u mnie tak działa. Często dziewczyny musiały leżeć plackiem.
 
reklama
@Agatka29 Tylko leki i tryb leniwej królowej [emoji4] od rana trochę pracuję, powiedzmy 4 godziny dziennie, a później leżę. U mnie to działa, bo szyjka wydłużyła się o 1 cm, z dwóch na trzy. I nie ma rozwarcia. Mój gin nie zakłada pessarow, jest zwolennikiem szwu, ale tylko jeśli pojawia się rozwarcie. U mnie odpukać go nie ma i mam nadzieję, że tak zostanie. Zresztą teraz i tak by już raczej nie zakładał. Ale wiesz, to u mnie tak działa. Często dziewczyny musiały leżeć plackiem.
Właśnie tego lezenia się obawiam a w domu prawie 3 latek :) także będzie ciężko, w pierwszej ciazy miałam pessar od 19 tyg i pewnie historia się powtórzy, u mnie też lekarz zakłada szew wtedy kiedy jest dopiero rozwarcie
Pierwsza ciąża zakończona w 36 tyg, dużo polegiwalam ale też nie non stop, mam nadzieję że w tej ciąży będę mogła chociaż obiad ugotować, z zakupami to już rodzina pomoze:)
 
Wiesz kontrowersyjny nie kontrowersyjny tyle lat był na rynku stosowany w zapobieganiu skurczom, porodom przedwczesnym i nic dzieciom nie było... ewnetualnie slutki to przyspieszona akcja serc u matki ale isoptin rownież załatwiał sprawę....

Poza tym jak cos sie dzieje to pierwsze co robią w szpitalu to podłączają pompę z fenoterolem wiec jest dostępny ale w szpitalu wycofany tylko w formie tabletek.

A wziewny berotec zawiera ta substancje i nawet w ulotce jest napisane ze zapobiega skurczom macicy stad moje pytanie ;)
 
reklama
Do góry