reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej dziewczyny! Pozwólcie że tu do was dołączę.
Ja mam też twardnienia brzucha a czasem rano ból pleców jak na @. Dr badała szyjkę mówiła że wszystko ok i twarda i długa ale po usg wyszło że Moja szyjka ma 3,1 CM (a niecałe 4 tygodnie wcześniej 3,8 CM). Dostałam magne b6 3x1 i no spe 2x1. Dodatkowo biorę tardyferon na anemię. U mnie 30+2 tc. Kurcze bardzo się boję bo walczyłam o moje dzieciątko 7 lat. W środę mam usg 3 trymestru więc mam nadzieję że dostanę dobre wiadomości. Dr kazała mi prowadzić emerycki styl życia i polegiwac. Wstaje do kibelka i obiad zrobić a tak nie ruszam się z domu... Ale po domu chodzę. Tylko bola mnie te plecy (ale mam zwyrodnienie więc to może od tego)...

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]

Mi te twardnienia powodowały wlasnie niewyczuwalne dla mnie skurcze i przez to skrocila mi sie szyjka do 2.67. Takze nie lekcewaz ich. Dzis mam 30t1d. Duuuzo naprawde duzo poleguje i tez Ci radze duzo wypoczywać. Leze juz 2tydz i szyjka bez zmian wiec efekt jest.
Będzie dobrze, grunt to pozytywne nastawienie.
 
reklama
30 tydzień to już z górki , leżałam w szpitalu z dziewczyną która była w tym tygodniu ciąży miała szyjkę 1,5 więc u Ciebie spoko będzie dobrze trzymam kciuki.Ja boję się przedwczesnego porodu gdyż 2,5 roku temu urodziłam synka w 26 tc. Na szczęście wszystko skoczyło się dobrze i Ignacy wyszedł z wcześniactwa.

Gratulacje dzielnego Synusia!!!
Naprawdę, niesamowite.
 
30 tydzień to już z górki , leżałam w szpitalu z dziewczyną która była w tym tygodniu ciąży miała szyjkę 1,5 więc u Ciebie spoko będzie dobrze trzymam kciuki.Ja boję się przedwczesnego porodu gdyż 2,5 roku temu urodziłam synka w 26 tc. Na szczęście wszystko skoczyło się dobrze i Ignacy wyszedł z wcześniactwa.
W 26 tc to maleństwo!! Ach... Mi na polowkowym dr K. z Warszawy dawał bardzo małe ryzyko porodu przedwczesnego... Oby obyscie dziewczyny miały rację.
Dziękuję za słowa otuchy.
Juz masz 3 z przodu także będzie dobrze. Powiem Ci ze na moja pierwsza córkę czekałam 9lat. Ciąża po in vitro. Dodatkowo non stop krwawienia o szpital. Później przodujace lozysko i skurcze. Ale udało się. Mam cudowna 3latke. Teraz udało się naturalnie ale do 14 tyg niepowściągliwe wymioty a od 15go tyg skurcze. Trzymam kciuki!!!!!!!musi być dobrze
Nasza ciąża też jest dzięki ivf. I u Ciebie na prawdę drugą udała się naturalnie?! To cudownie.
Ja też już dwa razy leżałam w szpitalu pierwszy raz w 7 tc (krwawienie) i drugi w 24 tc (podejrzenie odchodzenia wód płodowych - na szczęście fałszywy alarm bo prawdopodobnie była to alergia na globulki). Teraz boje się tych skurczy i tego że w ciągu niecalego miesiąca szyjka skróciła się prawie o CM.
Chciałabym urodzić w terminie...

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
 
Mi te twardnienia powodowały wlasnie niewyczuwalne dla mnie skurcze i przez to skrocila mi sie szyjka do 2.67. Takze nie lekcewaz ich. Dzis mam 30t1d. Duuuzo naprawde duzo poleguje i tez Ci radze duzo wypoczywać. Leze juz 2tydz i szyjka bez zmian wiec efekt jest.
Będzie dobrze, grunt to pozytywne nastawienie.
Leżę dużo na prawdę. Wstaje zrobić jeść i do toalety. Czasem siedzę bo od leżenia już mnie wszystko boli. Świat oglądam tylko jak na taras wyjdę... Teraz będzie rozrywka w środę bo pójdę do lekarza.
A poza tym że szyjka u ciebie krótka to twarda!?

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
 
30 tydzień to już z górki , leżałam w szpitalu z dziewczyną która była w tym tygodniu ciąży miała szyjkę 1,5 więc u Ciebie spoko będzie dobrze trzymam kciuki.Ja boję się przedwczesnego porodu gdyż 2,5 roku temu urodziłam synka w 26 tc. Na szczęście wszystko skoczyło się dobrze i Ignacy wyszedł z wcześniactwa.
26ty tc to naprawdę wczesnie. Miał jakieś poważne problemy?
 
Miał problemy z oddychaniem przez 4 miesiące w szpitalu. To przez to że poród nastąpił niespodziewanie i nie zdążono podać mi sterydów na plucka. Poza tym ok
A jaka miał wagę urodzeniową!?! Czym spowodowany był tak wczesny poród!? I przede wszystkim pewnie rodziłaś w specjalistyczny szpitalu!?

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
 
cześć, od kilku dni twardnieje mi brzuch, byłam wczoraj pokazać się lekarzowi, nie mojemu, i stwierdził że dopóki nie twardnieje cały tylko ciut wyżej i niżej pępka to nie ma czym się martwić i dopóki odpuszcza. co radzicie w tej sytuacji? miesiąc temu na usg szyjka 4cm, najbliższe usg w pn
 
cześć, od kilku dni twardnieje mi brzuch, byłam wczoraj pokazać się lekarzowi, nie mojemu, i stwierdził że dopóki nie twardnieje cały tylko ciut wyżej i niżej pępka to nie ma czym się martwić i dopóki odpuszcza. co radzicie w tej sytuacji? miesiąc temu na usg szyjka 4cm, najbliższe usg w pn
A który u ciebie tc!?

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
 
reklama
Do góry