reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja byłam wczoraj ma ostatnim prenatalnym i dzieci super wszystko bardzo dobrze nie ma żadnych zastrzeżeń waga ponad 1800 w 30 tyg lekarz się śmiał ze co ja robię ze dzieci takie duże:-)Także szew juz trzyma ponad 10 tyg ale leżeć nadal trzeba,chociaż strach juz mniejszy niż był wczesniej.Myślę ze teraz to już będzie z gorki i szybko zleci:-)
 
reklama
Zleci wam dziewczyny.. ja od 12 tygodnia z szyjka walczę a juz w poniedzialek zacZynam 34tydzien.. i nawet nie wien kiedy to zlecialo.. a dzieci masz faktycznie duze hehe moja w 32 tc miala 1820g ale kazde dziecko prZybiera inaczej i kazdy maluszek wazy inaczej.. moja gin mi powtarzala.. pani Marto byle do 32 tc i bedzie super a tu za chwile 34tc :) za tydzien jade juz ostatni raz na mierzenie szyjki. Jestem ciekawa co tam sie dzieje...
 
Zleci wam dziewczyny.. ja od 12 tygodnia z szyjka walczę a juz w poniedzialek zacZynam 34tydzien.. i nawet nie wien kiedy to zlecialo.. a dzieci masz faktycznie duze hehe moja w 32 tc miala 1820g ale kazde dziecko prZybiera inaczej i kazdy maluszek wazy inaczej.. moja gin mi powtarzala.. pani Marto byle do 32 tc i bedzie super a tu za chwile 34tc :) za tydzien jade juz ostatni raz na mierzenie szyjki. Jestem ciekawa co tam sie dzieje...
Tak ale u mnie jest dwójka i takie duże dlatego tez bardziej szyjkę obciążają
 
Hejka dziewczynki,od kiedy miałam badaną szyjkę w 18 tygodniu to mam z nią problem miała wtedy 32 mm.Dostałam luteinę dopochwowo i wydłużyła się do 36 mm w 21 tygodniu,na następnej wizycie skróciła się tylko miletr.Ostatnio jak byłam w 28 tygodniu okazało się,że skróciła się o 0,5 cm i mam lekkie rozwarcie.Mam zwiększoną dawkę luteiny oprócz tego nos-pe i magnez 3 razy dziennie.Boję się,że mogę przez to urodzić dziecko za wcześnie.A u was jak było?Mam się czego obawiać,czy panikuję?
 
Hejka dziewczynki,od kiedy miałam badaną szyjkę w 18 tygodniu to mam z nią problem miała wtedy 32 mm.Dostałam luteinę dopochwowo i wydłużyła się do 36 mm w 21 tygodniu,na następnej wizycie skróciła się tylko miletr.Ostatnio jak byłam w 28 tygodniu okazało się,że skróciła się o 0,5 cm i mam lekkie rozwarcie.Mam zwiększoną dawkę luteiny oprócz tego nos-pe i magnez 3 razy dziennie.Boję się,że mogę przez to urodzić dziecko za wcześnie.A u was jak było?Mam się czego obawiać,czy panikuję?
Twoje dzieciatko rosnie coraz bardziej i naciska na szyjkę wiec to może być to, 0,5cm to dość sporo, ale szyjka ma dalej 3 cm wiec bez paniki, były tu dziewczyny w dużo gorszych sytuacjach. Bierz leki, oszczędzaj się, odpoczywaj jak tylko jesteś w stanie (ale nie leż cały czas) i powinno być dobrze. Gdyby się coś jeszcze działo to lekarz jeszcze zdąży Ci np. pessar założyć, także jest jeszcze jakaś opcja gdyby było gorzej. Najważniejsze - nie stresuje się, trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie :)
 
Ja najkrotsza mialam 23mm z rozwarciem na 7mm w 18tc... pozniej sie wydluzyla do, 3cm zamknęła i tak dotrwalam do dzisiaj a dzis 34tydzien i od 7tygodni wogole sie nie oszczedzam a wizyte mam za tydzien na ostatnie mierzenie szyjki i juz jestem na etapie "bedzie co ma byc" skoro nie urodziłam przez te 7 tygodni to chyba juz sie wszytsko uspokoilo. Nadal jestem na luteinie ale ostatni tydzien juz plus magnez..
 
Twoje dzieciatko rosnie coraz bardziej i naciska na szyjkę wiec to może być to, 0,5cm to dość sporo, ale szyjka ma dalej 3 cm wiec bez paniki, były tu dziewczyny w dużo gorszych sytuacjach. Bierz leki, oszczędzaj się, odpoczywaj jak tylko jesteś w stanie (ale nie leż cały czas) i powinno być dobrze. Gdyby się coś jeszcze działo to lekarz jeszcze zdąży Ci np. pessar założyć, także jest jeszcze jakaś opcja gdyby było gorzej. Najważniejsze - nie stresuje się, trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie :)
Dodatkowo od wczoraj mam uczucie napierania,jakby coś ciężkiego położono mi w dole brzucha.Trochę się obawiam bo to dopiero 29 tydzień.
 
Mi się ciągle szyjka skraca. Wczoraj miala 28 mm. Jest to 32 tc plus 2. Mieszkam w niewielkim miescie i nie ma tu dobrych lekarzy. Zresztą teraz kto by się podjął mnie prowadzić w tym tyg. Na wynik z posiewu czekam już 2 tyg bo szanowny pan dr zapomniał odebrać.
 
reklama
Mam skurcze od dawna. Do tego doszły bóle miesiączkowe a on nie każe mi iść do szpitala tylko tak chodzić. Ja i tak duuzo leże.
 
Do góry