reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ufff ja dziś po kilku godzinach na uczelni, a brzuch jakis bardziej miekki niz jak leze
Wiola a szyjka 2,5 byla razem z częścią rozwarta czy bez?
 
reklama
@AgaBabajaga to dziecko z 32tc, dziewczynka samo od początku oddychalo, tylko w pierwszym dniu byla na dogrzewaniu. Urodzila sie mając 1.5kg a teraz jest w przedszkolu i jest o glowe wyzsza od dzieci w jej wieku... Na prawde kawał baby, nigdy nie chorowała, zwykle przeziebienia i to może ze dwa razy w roku, zadna rehabilitacja nie byla potrzebna, tylko wizyty u wieeelu specjalistwo.
Witaj @wiola8915 33tc3d to masz identycznie jak ja. A skurcze tez masz?
Dziewczyny ja poki co nie mialam bolesnych skurczy. Zaboli mnie tylko jak maly sie przeciaga i zakluje mnie pod prawym zebrem i w lewej pachwinie bo on sie tak na skos ciagnie. Ale wlasnie jak leze to czuje takie rozpieranie w biodrach i jak dotkne brzucha to twardy. I trwa to od minuty do poltorej. Niby takie napinanie mam od poczatku ale wydaje mi sie ze im dzidzius wiekszy tym bardziej prowokuje te twardnienia swoimi ruchami. Bo lekarz tez mi to zasugerowal ze dziecko moze powodować twardnienia...
Teraz to juz na prawde odliczam dni... Za cel mam wyznaczony 20 maja...
 
@AgaBabajaga to dziecko z 32tc, dziewczynka samo od początku oddychalo, tylko w pierwszym dniu byla na dogrzewaniu. Urodzila sie mając 1.5kg a teraz jest w przedszkolu i jest o glowe wyzsza od dzieci w jej wieku... Na prawde kawał baby, nigdy nie chorowała, zwykle przeziebienia i to może ze dwa razy w roku, zadna rehabilitacja nie byla potrzebna, tylko wizyty u wieeelu specjalistwo.
Witaj @wiola8915 33tc3d to masz identycznie jak ja. A skurcze tez masz?
Dziewczyny ja poki co nie mialam bolesnych skurczy. Zaboli mnie tylko jak maly sie przeciaga i zakluje mnie pod prawym zebrem i w lewej pachwinie bo on sie tak na skos ciagnie. Ale wlasnie jak leze to czuje takie rozpieranie w biodrach i jak dotkne brzucha to twardy. I trwa to od minuty do poltorej. Niby takie napinanie mam od poczatku ale wydaje mi sie ze im dzidzius wiekszy tym bardziej prowokuje te twardnienia swoimi ruchami. Bo lekarz tez mi to zasugerowal ze dziecko moze powodować twardnienia...
Teraz to juz na prawde odliczam dni... Za cel mam wyznaczony 20 maja...
Tak niestety mam jak leze na plecach lub jak chodze. Na szczescie wiem ze to nic groznego. Poniewaz na ktg zdazaly mi sie te skorcze a na zapisie nie bylo nic prosta krecha. Ale sa dosyc nieprzyjemne takie silne ciagniecie

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Figowa mama
Ja w pierwszej ciazy tez na fenoterolu jechałam od połowy. Skurczy miałam mega dużo, po kilkadziesiąt na dobę i to nawet na fenoterolu. Trochę pomagał ten w kroplowkach. Ale szyjka trzymała do końca wtedy.
Teraz mam taki zestaw jak ty, luteina 2x 100, magnez i jeszcze nospa i buscopan jak jest bardzo zle. Dziś jest wlasnie zle, męczą mnie skurcze co chwile...No ale to przez stres pewnie
 
Wiola
Suwaczek można ustawić w tych ustawieniach. Chyba musisz kliknąć w swój login na gorze i tam masz wszystkue dane o swoim koncie. Poszukaj, już nie pamietam dokładnie. W każdym razie Ja sobie poradziłam, a jestem blondynka;)
 
Figowa mama
Ja w pierwszej ciazy tez na fenoterolu jechałam od połowy. Skurczy miałam mega dużo, po kilkadziesiąt na dobę i to nawet na fenoterolu. Trochę pomagał ten w kroplowkach. Ale szyjka trzymała do końca wtedy.
Teraz mam taki zestaw jak ty, luteina 2x 100, magnez i jeszcze nospa i buscopan jak jest bardzo zle. Dziś jest wlasnie zle, męczą mnie skurcze co chwile...No ale to przez stres pewnie
Ja w drugiej ciazy od 6miesiaca mialam krotka szyjke,twardnienia prawie wogole nie mialam miekkiego brzucha i do tego rozwarcie a lekarz wypuscil mnie do domu i mialam brac tylko spasmoline czy jakos tak to bylo 7lat temu. I jak Was czytam to wiem ze Bog musial nademna czowac ze urodzilam w36tyg. Bo ja zadnych podtrzymujacych lekow nie bralam typu foneterol czy cos.

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Też w poprzedniej ciąży od 18 tygodnia byłam na fenoterolu i mimo to miałam więcej skurczy niż teraz. Szyjka też pięknie trzymała. Każda ciąża jest inna.

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry