reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ruzik ja tez rodzę małe dzieci. Czasem tak jest. Za tydzień mam dodatkowe usg, żeby sprawdzić jak rośnie i czy rośnie. Ale ja czuje po ruchach ze urosła. Gdyby była większa pewnie by moja macica nie wytrzymała, a tak jeszcze się trzymamy.
 
reklama
Gratuluję udanych wizyt
10 ego do szpitala i znowu poród wywolywany mam nadzieję że dam radę wypchnac małego bo jest duży a ja wąska w biodrach
 
Ruzik te wewnetrze rozwarcie niebylo go wczesniej.
Wiec dlatego mam isc do szpitala i tam maja sie przyjrzec jak szyjka...
Lekarka wlasnie tez mi powiedziala ze mlody to sredniaczek...

Jest mi troche przykro poniewaz do szpitala bede musiala isc w terminie w ktorym moj maz zjezdza na pare dni;(
Niewidzielismy sie ponad 2 miesiace...ehhhh no ale nic na to nieporadzimy;(

Vixen ciesze sie z twoich dobrych wiesci;)

Ruzik dobre wiesci przynosisz ile teraz maluda wazy?
Ale sama widzisz ze dzieciatka malutkie u Was w rodzinie! Wiec masz podkladke skad to sie moze brac. Glowa do gory!
Z drugiej strony czasami mowia ze dziecko male a tu szok po porodzie;)

Ziemniaczek to termin tuz tuz;)
Ladne imie tez myslalam nad nim;)
Ale moja corka odrzuca wszystkie imiona co proponuje:/
To dobra decyzja by rodzic ze swoim lekarzem;)

slivka dobre wiesci;) a w ktorym teraz tc jestes?;)


Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Poleżysz kilka dni w szpitalu, dostaniesz zapewne sterydy na płuca, bo zwykle na wszelki wypadek wola dać, skoro jesteś w szpitalu i wyjdziesz. A czas będzie leciał i działał na nasza korzyść, zreszta juz całkiem ładny tydzień będziesz wtedy miała. Chociaz wiadomo, ze to nie satysfakcjonuje, bo jednak chcemy donosić do końca. Ale zawsze to bliżej niż dalej.
 
Vixen dokladnie masz racje! Dlatego staram sie pozytywnie myslec;)

Ale siedzi mi ta waga malego...ehhh
Moja corka zawsze byla na najwyzszym centylu...waga urodzeniowa 3600g

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Mój lekarz zawsze daje mi szczegółowy opis badania i podaje chyba dwie wagi płodu, szacowane według innych metod, teraz różnica jest prawie 100 g. Także ja nie przywiązuje do wagi większego znaczenia, pierwsza córka ważyła troche ponad 3 kg przy porodzie, wiec trudno, zeby kolejne dziecko 4600 ważyło. Ważne, ze rośnie. Skoro różnice miedzy donoszonymi dziecmi wynoszą nawet około dwóch kilogramów, to przecież sa one znaczne.
 
Dziewczyny z małymi dzieciaczkami, moja córka urodzona po terminie 2880, malutka i zawsze na najniższym centylu (20kg kości w wieku 9 lat) a zdrowa i energiczna i bez problemów.
Małe dziecko to nie musi być koniec świata. :)
Idę dzisiaj do położnej, niech mnie obejrzą i powiedzą co z tymi skurczami i twardnieniami robić. W nocy to myślałam że się skicham z bólu jak sie na drugi bok musiałam przewrócić albo do toalety wstać.
 
Dziewczyny z małymi dzieciaczkami, moja córka urodzona po terminie 2880, malutka i zawsze na najniższym centylu (20kg kości w wieku 9 lat) a zdrowa i energiczna i bez problemów.
Małe dziecko to nie musi być koniec świata. :)
Idę dzisiaj do położnej, niech mnie obejrzą i powiedzą co z tymi skurczami i twardnieniami robić. W nocy to myślałam że się skicham z bólu jak sie na drugi bok musiałam przewrócić albo do toalety wstać.

To prosze, podziel sie potem z Nami tym, co Ci na to poradzily;)
 
Ostatnia edycja:
Julia
Ja tez miałam rozwarcie wewnętrzne i tak chodziłam 3 miesiące.
Przykro mi z powodu męża na też bym była smutna ale możecie spędzać razem czas w szpitalu oczywiście ostateczny wybór.
Mój synuś waży 3800g o lekarz mówi że to sredniak a dla mnie to kolosek wolałabym 3500g jak moja córcia.
Ale przecież nie jest tak jak byśmy chciały.

Pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn ode mnie
 
reklama
30 tc + 5 dni czyli koniec 31 tygodnia :-) odliczam do 32, to moja granica psychologiczna chociaż po 30 też już bezpieczniej się czuję. Twardnienia były, są i będą pewnie do końca. Ważne, że nie skracają i nie rozwierają szyjki, a brzuszek mam naprawdę już spory... Trzeba jakoś przeczekać. Moją rodzinę najbardziej martwi, że mi nic na wadze nie przybywa :-) nadal 3,5 kg od początku ciąży, a w ostatnich 2 tygodniach nie przybralam ani deko i ważę w buciorach i jeansach 48 kg.
 
Do góry