reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja jak wyszłam ze szpitala to mój doktor miał dyżur chyba przez 5 dni, wiedział, że mogę wrócić w każdej chwili i zacząć rodzić. No i miał rację.
 
reklama
Ja mu powiedziałam że chce rodzic w innym mieście 40 km ode mnie bo u mnie w mieście szpital jest masakra brak słów a on żebym rodziła u nas o on mi odbierze ale przecież nie ma go codziennie i boję się że na niego nie trafię.
Więc on powiedział że się dogadamy że w ten dzień da mi coś na wywołanie porodu i on odbierze.
Sama nie wiem co robić
Ziemniaczek zawsze lepiej rodzić tam gdzie lekarz pracuje. Ja jak trafiłam do szpitala to mnie każdy pytał o lekrza prowadzącego a jak mówiłam kto to inne podejście zaraz, choć on ordynatorem nie jest, ale widać że go cenią... ale ja też mam kilka szpitali w mieście i jak dotrwam do terminu to chce rodzić właśnie tam gdzie mój lekarz a jak coś się wcześniej będzie działo to pojade do innego szpitala gdzie mają super sprzęt dla dzieciaczkow...
 
Ja może nie po wizytce ale nie wiem czy jutro się na konsultacje nie wybiorę. Mój brzuch i skurcze zamiast odpuścić odkąd mam wolne to się nasiliły. Tzn zdarzają się dużo częściej + każdy ruch to twardy brzuch i mam wrażenie do tego że mi młoda już głęboko w miednicy siedzi i brzuch mi trochę opadł. Czekam czy się pogorszy czy nie... w poniedziałek mam usg i lekarza i nie chcę panikować za bardzo bo nie mam żadnych innych objawów.
 
Hej kochane jestem po wizycie...

Wiec tak troszke sie zmartwilam bo moj synus przybral niby 200g przez 2 tyg. Lekarka pytala czy ostatnio jem mniej...
Pozniej powiedziala ze jest ok, patrzac na parametry ostatnie, no ale jakos siedzi mi to w glowie:/
Szyjka sie nieskrocia ma 24 a 26mm wiec nieposzla w domu...za to wewnetrzne rozwarcie..choc powiedziala zeby tym sie nie martwic.
Za 2 tyg. Mam skierownie do szpitala tam mnie przyjma i po obserwuja jak szyjka i decyzja czy podadza sterydy.

Aniay jak sie martwisz to lepiej zglos sie do lekarza...

A jak reszta wizytujacych dzis?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 
Julia to ok że szyjka bez zmian. A te rozwarcie mialas czy teraz sie pojawilo? Moja mala pomiedzy 27 a 29 tyg tez ok. 200 g przybrala ale ona jest mała więc... ja zaraz jadę.
 
Moja szyjka ma 35 mm, lekarz powiedział, ze wyglada bardzo dobrze i jakby nie mój wywiad z pierwszej ciazy, to szew nie byłby póki co potrzebny, bo jeszcze jej nie podtrzymuje, sama spełnia swoją role. Zapytałam jak to możliwe, skoro w pierwszej ciazy na tym samym etapie była juz bardzo krótka i z rozwarciem i mówił na początku ciazy, ze w każdej kolejnej ciazy
przy niewydolności jest gorzej. Odpowiedział, ze faktycznie w przypadku niewydolności, kiedy jest słaby aparat wiezadlowy, to w każdej kolejnej ciazy jest coraz słabszy, ale moze być tez tak, ze jest mała macica, ona szybko wywiera nacisk na szyjke, ale w kolejnej ciazy jest ona juz większa i nie ma takiego nacisku.
Z tego stresu jestem wykończona, wykąpie córkę i do łóżka idę.
Z dzieckiem ok.

Julia, przyborem wagi sie nie przejmuj za bardzo, on jest tylko szacunkowy. No i warto pamiętać, ze nie każda kobieta rodzi dziecko z waga 4500, 2500 tez jest w normie i łatwiej urodzić bez powikłań. Dobrze, ze szyjka bez wiekszych zmian, znaczy, ze szew spełnia swoją role.
 
Hej Vixen, to dobre wiadomosci.. oby Twoj lekarz mial racje, to jest szansa ze moze u mnie bedzie bez problemów. Fajnie by było:)
Julia dobrze ze szyjka bez zmian! Oby tal dalej


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry