reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Właśnie wzięłam prysznic, umyłam włosy i czekam bo właśnie czuje że coś mnie bierze. Może to fałszywy alarm jak ostatnio ale tym razem rozchodzenie nie pomaga ani raczej prysznic. Kuuurcze no ale niech poczeka jeszcze z 10 godzin !
Właśnie się zastanawialiśmy z mężem, jak ktoś urodzi 31.12 o 23:59, a 01.01 o 0:01 , 2 minuty a tu rok różnicy. Trzymamy kciuki, chociaż jak Ci nie przechodzi, to chyba tak jakby już coś się zaczynało. A poprzednim razem ile minęło od takich objawów do porodu ?

Wielomatka- my z mężem nie mamy wyobrażenia o małym dziecku, nie wiemy na co się nastawić. Oby córcia zdrowa była. Także z planów to tak skromnie, spacery, chustonoszenie, może jakiś mały wypadzik na jesień gdzieś, no i spróbujemy jakoś przy tym wszystkim zadbać o małżeństwo. A jak będzie - kto to wie.

Czy III trymestr zaczyna się od 28+0 ?
 
Ostatnia edycja:
A ten pessar czuć? Jak będę wkładała sobie luteinę to będę go czuła?
Zależy jak głęboko wkładasz 😉 Poczujesz "ścianę" a w zwykłym funkcjonowaniu, chodzeniu wogóle go nie czuć. Założenie trwa chwilę, dla mnie gorsze było zdjęcie, bo lekarz musiał trochę ciągnąć. Coś jak odrywanie przyssanej gumy z gładkiej powierzchni 🤣
 
27+0
my właśnie świętujemy nasz mały sukces rozpoczęcia 28tc i wejścia w 3 trymestr 🥰
A nie od 28+0? Tak jest na rozpiskach :) 27+0 to jeszcze końcówka 2 trym.
Screenshot_20221231-173750_Preglife.jpg
 
A nie od 28+0? Tak jest na rozpiskach :) 27+0 to jeszcze końcówka 2 trym.
Zobacz załącznik 1480096
Też mi się tak zdawało właśnie. We wtorek mamy 28+0, wtedy też dziecko przechodzi z bardzo skrajnego wcześniaka do skrajnego.

No to szczęśliwego Nowego Roku dziewczyny, zdrowych dzidziusiów, lekkich porodów, bez komplikacji, donoszenia ciąży.

U Ann chyba coś jednak ruszyło, bo nic nie pisze.
 
Co aplikacja to inne wyliczenia chociaż ta najbardziej popularna (z której dałaś screen) bazuje na szwedzkim systemie a do nas dotarła jako przetłumaczona wersja ale nie do końca chyba dostosowana. Ja mam różne aplikacje i dwie z nich mówią o tym, że to 27+0 :)) 🤷🏻‍♀️
96460790-12CE-43CC-9E40-77648BE32041.jpeg
 
Dziewczyny mnie trzyma chyba póki co na podobnym poziomie😉 przez chwilę było nawet lepiej więc wzięłam się za układanie książek w pokoju córki. Ogólnie mamy armagedon w domu, salon tonie w kartonach po meblach, mąż wierci dziury w ścianach i przykręca szuflady, u córki w pokoju przejścia brak. Ja już chyba teraz sobie odpuszczę i poleżę, może to północy wytrwam 😉 ostatnio jakoś chyba o 22 zaczęło mnie konkretnie łupać i po 4 godzinach córka była na świecie.
Ale boje się męża zostawiać samego w domu z tym pobojowiskiem 😱
 
reklama
Wielomatka współczuję tych chorób, idzie jak po sznureczku. A jak syn?

I z tego co ja wiem to 3 trymestr to 28+0 ale pewnie róznie to jest podawane.
 
Do góry