reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ann - rozumiem, co przeżywasz... mnie bałagan doprowadza do szewskiej pasji. Przy naszych dzieciach sprzątanie mija się z celem. Mój mąż widzi bałagan, ale nie ten, który sam wytwarza, a do tego do sprzątania ostatni. Przy maluszku ciężko o utrzymanie porządku, a później wcale nie łatwiej. Pomyśl, że na ostatnich tygodniach ciąży włączy Ci się instynkt wicia gniazda i wszystko będzie lśnić ;)
Na kiedy masz termin?
 
reklama
Ann - rozumiem, co przeżywasz... mnie bałagan doprowadza do szewskiej pasji. Przy naszych dzieciach sprzątanie mija się z celem. Mój mąż widzi bałagan, ale nie ten, który sam wytwarza, a do tego do sprzątania ostatni. Przy maluszku ciężko o utrzymanie porządku, a później wcale nie łatwiej. Pomyśl, że na ostatnich tygodniach ciąży włączy Ci się instynkt wicia gniazda i wszystko będzie lśnić ;)
Na kiedy masz termin?
Taaak ja tylko czekam na połowę grudnia bo wtedy wejdę w 37 tydzień i ruszam z akcją sprzątanie. Już układam sobie w głowie listę co muszę zrobić 😉 chyba ze fizycznie nie dam rady po kilkumiesięcznym lenistwie.. termin mam na 8 stycznia. A Ty ?
 
@Natla - rozumiem. Mam nadzieję, że bezpiecznie dotrwa każda do swojej wymarzonej daty.
A teraz coś Ci się dzieje, że jesteś na tym wątku?
Miałam bardzo reagująca macicę, bardzo często twardy brzuch. Szyjka co pomiar to inaczej. Aktualnie przyjmuje leki rozkurczowe ale mam poczucie, że chyba taka moja uroda bo brzuch i tak często twardy. Łożysko brzegiem przy ujściu więc dużo leżenia, tryb oszczędny.
 
Jak tam dziewczyny? Ja od wczoraj w kiepskim nastroju psychicznym 2 h siedziałam na tej glukozie udało się na szczęście ale chyba wyszła mi cukrzyca ciążowa jeszcze tego mi brakowało do leżącego typu zycia. I taka nostalgią mnie ogarnęła chciałabym poukładać sobie w szafkach kącik dla małego przygotować ciuszki poprac a tu to mnie wszystko ominie..... jeszcze przez to wczorajsze siedzenie mam wyrzuty sumienia że mogła ta szyjka mi całkiem polecieć wizytę mam w piątek za tydzień cukier na czczo ok pp 2 h też ok ale po godzinie norma 180 a ja mam 182 ....
 
reklama
Edytka - tulę.. Jeśli faktycznie masz cukrzycę ciążową, to dobrze, że zdecydowałaś się na badania. Kiedy masz wizytę, żeby to skonsultować?
Ja konsekwentnie od ostatniej ciąży nie robię badań w tym kierunku.
Moje samopoczucie różne. Cieszę się, że jutro sobota, bo u mnie to teoretycznie początek nowego tygodnia ciąży i to jakoś psychicznie uspakaja. W domu, mimo leżenia, nie narzekam na nudę. Piszę książki, czytam książki, uczę się z moją córką (jest w ED), a wieczory to w ogóle szaleństwo. Tęsknię w sumie za nudą ;)
 
Do góry