reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Lekarka zbadała mi szyjkę na pierwszej wizycie. Ważne jest by badać ja regularnie najlepiej przez jednego lekarza.
Nie czekaj na wizytę bo będzie Cię to męczyć te 3 tygodnie mogą być dla Ciebie wiecznością.
Koniecznie rób posiewy z kanału szyjki.
Raczej mało prawdopodobne żeby poprzednia strata była spowodowana niewydolnością szyjki bo to wczesny etap. Raczej albo krwiak, albo bakteria (bardzo prawdopodobne), albo sprawy immunologiczne. Teraz nie ma to znaczenia. Robisz dobrze wypoczywając. Na Twoim miejscu
1. zbadała bym szyjkę bo już masz wyższa ciążę
2. Zrobiła wymaz z szyjki plus wymaz na ureoplasme i mykoplasme
3. Badała CRP
4. Przyspieszyła wizytę dla własnego komfortu psychicznego

Czemu bierzesz sam acard bez heparyny?
 
reklama
Nie mam pojęcia takie dostałam zalecenia [emoji1745]
Lekarka zbadała mi szyjkę na pierwszej wizycie. Ważne jest by badać ja regularnie najlepiej przez jednego lekarza.
Nie czekaj na wizytę bo będzie Cię to męczyć te 3 tygodnie mogą być dla Ciebie wiecznością.
Koniecznie rób posiewy z kanału szyjki.
Raczej mało prawdopodobne żeby poprzednia strata była spowodowana niewydolnością szyjki bo to wczesny etap. Raczej albo krwiak, albo bakteria (bardzo prawdopodobne), albo sprawy immunologiczne. Teraz nie ma to znaczenia. Robisz dobrze wypoczywając. Na Twoim miejscu
1. zbadała bym szyjkę bo już masz wyższa ciążę
2. Zrobiła wymaz z szyjki plus wymaz na ureoplasme i mykoplasme
3. Badała CRP
4. Przyspieszyła wizytę dla własnego komfortu psychicznego

Czemu bierzesz sam acard bez heparyny?
 
Cześć, może ktoras z Was miała podobnie: czy zmiana Luteiny dopochwowej na podjęzykowa moze nasilic twardnienie brzucha? Przyjmowalam dopochwowo 2 razy dziennie po 100 mg a od tygodnia przyjmuje 3 razy po 2 tabletki 50 mg (zmiana nastąpiła ze względu na to by do pochwy nic nie aplikować bo udalo się zwalczyc dotychczasowe infekcje). Po zmianie na podjęzykowa od następnego dnia twardnienia sie nasiliły :/.

Mam jeszcze drugie pytanie: czy macie problem z biodrami od leżenia na bokach? Gdy leżę na lewym boku to strasznie boli mnie lewe biodro, a na prawym boku prawe - czasami ból nie do zniesienia i tylko przejście sie po mieszkaniu pomaga. Może macie jakąś sprawdzoną pozycję na leżenie? :-)
 
Cześć, może ktoras z Was miała podobnie: czy zmiana Luteiny dopochwowej na podjęzykowa moze nasilic twardnienie brzucha? Przyjmowalam dopochwowo 2 razy dziennie po 100 mg a od tygodnia przyjmuje 3 razy po 2 tabletki 50 mg (zmiana nastąpiła ze względu na to by do pochwy nic nie aplikować bo udalo się zwalczyc dotychczasowe infekcje). Po zmianie na podjęzykowa od następnego dnia twardnienia sie nasiliły :/.

Mam jeszcze drugie pytanie: czy macie problem z biodrami od leżenia na bokach? Gdy leżę na lewym boku to strasznie boli mnie lewe biodro, a na prawym boku prawe - czasami ból nie do zniesienia i tylko przejście sie po mieszkaniu pomaga. Może macie jakąś sprawdzoną pozycję na leżenie? :-)
Bodajże luteina dopochwowa lepiej jest wchłaniana🤔 Ale czy aż tak by wpływa na twardnienia to nie wiem..może świadomość płata figle, nerwy i stąd te twardnienia 😅
Mnie też wszystko bolało od leżenia, a starałam się dużo leżeć z poduszką pod tylkiem. Z czasem zauważyłam, że brzuch mi się stawia od..lezenia, wiec co jakiś czas musiałam się po prostu podkręcić po domu.
 
Hej!
Czy ktoś brał nospe nieprzerwanie przez większość ciąży? Czy wywołało to jakieś niepożądane efekty?
Jaki stosunek do tego maja wasi lekarze?
Jeden lekarz zalecil mi branie 3 razy dziennie po 2 tabletki i brałam tak ponad miesiąc, ale inny lekarz po tym czasie zasugerowal aby jednak brać doraźnie ze względu na to ze przewlekłe stosowanie no spy może osłabić napięcie mięśniowe dziecka. Tak wiec teorie na ten temat są niestety różne.
 
Bodajże luteina dopochwowa lepiej jest wchłaniana🤔 Ale czy aż tak by wpływa na twardnienia to nie wiem..może świadomość płata figle, nerwy i stąd te twardnienia 😅
Mnie też wszystko bolało od leżenia, a starałam się dużo leżeć z poduszką pod tylkiem. Z czasem zauważyłam, że brzuch mi się stawia od..lezenia, wiec co jakiś czas musiałam się po prostu podkręcić po domu.
Oooo ja mam to samo - też zauważyłam ze gdy długo leżę to brzuch sie stawia wiec dobrze jest zmienic pozycję na bardziej pionową 😉
 
Hej!
Czy ktoś brał nospe nieprzerwanie przez większość ciąży? Czy wywołało to jakieś niepożądane efekty?
Jaki stosunek do tego maja wasi lekarze?
Hej, ja brałam nie codziennie, ale tak od 20 tygodnia tak co drugi dzień, nospe max, czasem jechały po 3 tabletki na dobę. Jeśli chodzi o szyjkę, to u mnie nospa nie miała żadnego wpływu negatywnego), miałam szew. Mój ginekolog mówił, ze nospy używa się do rozluźniania szyjki macicy, jak wywołują poród, ale jak jest szew lub pessar, to nospa szwu lub pessaru nie pokona, a dobrze działa na skurcze macicy. A jeśli chodzi o wpływ na napięcie mięśniowe u dziecka, to corka ma 4 miesiące i zdrowa jak ryba, zero problemów z napięciem, a mam koleżankę fizjoterapeutke dziecięca wiec info potwierdzone przez specjalistę.
 
W którym tygodniu ciąży zbadano wam po raz pierwszy szyjkę ile ma mm? Ja byłam ostatnio w 17 tygodniu i zbadano mnie tylko "ginekologicznie" czyli palcami, lekarz stwierdził, że wsyztsko jest ok jednak bardzo się boje bo naczytałam się o tej skracajacej się szyjce. Praktycznie od początku ciąży jestem na lekach, a od 8 tygodnia biorę 2x luteina 100mg, acard 150mg, ze względu na poprzednie poronienie w 15+4 tygodniu. Teraz dodatkowo od początku ciąży brałam 1x magne B6 a teraz biorę od 2 tygodni po 2 tabletki dziennie, bo się boje.. bardzo dużo leżę ale mam też prace siedząca i czasami muszę siedzieć np 4 godziny w ciągu dnia plus wstawanie oczywiście zrobić obiad, do łazienki itp, kiedy tylko mogę to leżę ale ciągle się boje czy wsyztsko jest dobrze [emoji45] czy jakoś odczuwałyscie ewentualne skracanie szyjki? Czy powinnam na połówkowych upierać się o podanie mi wymiarów szyjki czy jak lekarz mnie znów zbada ginekologicznie i stwierdzi że jest ok to nie drążyć tematu..? Wariuje a wizyta dopiero za 3 tygodnie [emoji45]
Szyjka powinna być merzona za pomocą usg a nie tylko gadnie lekarza przy badaniu palpacyjnym. Ja bym się teraz upierała. Przez takie podejście "długa, twarda, zamknięta" tylko przy badaniu palpacyjnym straciłam pierwszą ciążę. W czwartek byłam na wizycie, usłyszałam powyższą formułkę, a w poniedziałek w nocy byłam już w szpitalu bez szyjki. Dużo kobiet z tego co wiem w ogóle nie ma mierzonej szyjki. Nie wiem czemu lekarze tak to olewają 😑 ale upomnij się koniecznie. Pierwsze sprawdzenie szyjki powinno być około 14tc
 
reklama
Szyjka powinna być merzona za pomocą usg a nie tylko gadnie lekarza przy badaniu palpacyjnym. Ja bym się teraz upierała. Przez takie podejście "długa, twarda, zamknięta" tylko przy badaniu palpacyjnym straciłam pierwszą ciążę. W czwartek byłam na wizycie, usłyszałam powyższą formułkę, a w poniedziałek w nocy byłam już w szpitalu bez szyjki. Dużo kobiet z tego co wiem w ogóle nie ma mierzonej szyjki. Nie wiem czemu lekarze tak to olewają 😑 ale upomnij się koniecznie. Pierwsze sprawdzenie szyjki powinno być około 14tc
Podobno szyjka może polecieć w kilka godzin nawet jeśli była długa i zamknięta 🤷‍♀️niby bardzo dużo porodów przedwczesnych jest u kobiet, u których nie stwierdzono problemów z szyjką.. jest to dziadostwo nieprzewidywalne. Ale oczywiście zgadzam się z tym, że lekarz powinien ją zbadać także przez usg.
 
Do góry