reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No to parcie to pewnie maluch uciska albo macica ktora rosnie :) bole okresowe tez ponoc sa ok jesli nie sa takie regularne a ktory juz tc przypomnij?
Ja dzisiaj mam 34+6 i wychodzę ze szpitala. Bóle okresowe są częste ale raczej nieregularne. Czasem towarzyszy im ból pleców. Główka już napiera. Lekarz mówił że to nie dobrze, że są te bóle okresowe. Mi się jeszcze poród od skurczy nie zaczynał. Zawsze odpływały wody a po nich dopiero skurcze.
 
reklama
Hej, leżę w szpitalu już ponad 2 tygodnie. Trafiłam z szyjka 3 mm, lejkiem i rozwarciem 1,5 cm. Ja właśnie tak nie bardzo rozumiem jak to jest, jesli szyjka ma 3 mm to znaczy że gdzie to rozwarcie jest? I czy czop wtedy jeszcze jest czy już nie.
Ja w szpitalu czuje się bezpieczniej. Każdy dzień jest dla mnie zbawieniem i mam nadzieję, że wytrzymam jak najdłużej. Dzisiaj np już nie mam tych bólów miesiaczkowych i brzuch się spina o wiele rzadziej.
To super, że mniej bóli czujesz. Może się to wszystko uspokoi jak będziesz leżeć w szpitalu i nic nie robić. Ja też nie czaje jak się ma długość szyjki do rozwarcia. Może ktoś wie i nas oświeci?
 
Ja dzisiaj mam 34+6 i wychodzę ze szpitala. Bóle okresowe są częste ale raczej nieregularne. Czasem towarzyszy im ból pleców. Główka już napiera. Lekarz mówił że to nie dobrze, że są te bóle okresowe. Mi się jeszcze poród od skurczy nie zaczynał. Zawsze odpływały wody a po nich dopiero skurcze.
A te bóle okresowe to nie dobrze, dlatego ze poród może być wcześniej czy jeszcze jest jakiś inny powód?:/
 
Dziewczyny a jak reagujecie jak już to zaparcie jest?
Odrazu bierzecie ten syrop i was "puszcza" ? :D
Czy bierzecie go codziennie?
Nie miałam do tej pory z tym problemu, wypróżniam się regularnie, codziennie, czasami dzień przerwy i właśnie ostatnio przed wizytą u ginekologa był ten dzień, że godzinę przed czułam że mi się chce a nie mogę :p
Ginekolog przy badaniu szyjki wyczuł to i zapytał czy mam często i przestrzegł, że właśnie bardzo działa to na szyjkę.
Dał kilka rad o picie, jedzenie różnych rzeczy itp. które do tej pory stosowałam.
Ale zastanawiam się czy lepiej zapobiegawczo brać ten syrop czy poprostu jak już kiedyś poczuję, że jest zaparcie to dopiero wtedy?
 
Dziewczyny a jak reagujecie jak już to zaparcie jest?
Odrazu bierzecie ten syrop i was "puszcza" ? :D
Czy bierzecie go codziennie?
Nie miałam do tej pory z tym problemu, wypróżniam się regularnie, codziennie, czasami dzień przerwy i właśnie ostatnio przed wizytą u ginekologa był ten dzień, że godzinę przed czułam że mi się chce a nie mogę :p
Ginekolog przy badaniu szyjki wyczuł to i zapytał czy mam często i przestrzegł, że właśnie bardzo działa to na szyjkę.
Dał kilka rad o picie, jedzenie różnych rzeczy itp. które do tej pory stosowałam.
Ale zastanawiam się czy lepiej zapobiegawczo brać ten syrop czy poprostu jak już kiedyś poczuję, że jest zaparcie to dopiero wtedy?
Hmm ja to tak roznie, albo biore raz dziennie z rana na czczo odkad mam pessara, przed nie bralam wgl i tez nie mialam z tym problemu teraz jakos o tego pessara sie boje ze mi wypadnie :D ale tez niecodziennie biore, jak z rana wstaje i czuje ze juz troche chce to nie biore. W szpitalu to mowili ze 3 razy dziennie trzeba brac by byl efekt,moze niech inne dziewczyny sie wypowiedza bo ja nawet nie wiem :D oceniam z rana sytuacje hehe a na same zaparcia to czopki sa najlepsze choc ja wole zdecydowanie ten syrop
 
Jakiś czas temu piłam lactulose 2 razy dziennie, pomagało mi to. Z racji cukrzycy odstawiłam, ale jakoś radzę sobie bez. Duzo wody, surowych warzyw i jakoś idzie. Gdy czuję, że jest źle, a długo się nie wyróżniałam, biorę czopek i po sprawie. Potwierdzam, na własnej osobie się przekonałam - zaparcia są bardzo niewskazane! Ja przy zaparciach, z pełnym brzuchem, czułam się po prostu przeokropnie - brzuch twardy, skurcze się pojawiały, ciężko, ciągnie w dół i te wrażenie, że zaraz urodze... 🥴 Róbcie wszystko dziewczyny, co tylko się da, by do nich nie dopuszczać.
 
reklama
I już teraz, doświadczona przez nieprzyjemne sytuacje z zaparciami, przy krotkiej szyjce i szwie, wiem, ze sto razy bardziej wolałabym wsunac słoik kiszonych ogorkow i zapic kefirem, a potem spędzić pół dnia na toalecie, niż dopuścić do zaparcia... Parę dni temu w naszym szpitalu, pojawiły sie jakieś bakterie w dystrybutorze z wodą. Korzystałam z niego. Potem bolał mnie brzuch i mnie przegoniło 🥴 Ale pod koniec dnia byłam zachwycona... Miękki brzuszek i żadnego ucisku w dół 😁 Mogłabym nawet rzec, że polecam! 😎😜
 
Do góry