reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja miałam robiony co 3 tyg. Posiew z pochwy i posiew z szyjki, bo to są dwa osobne badania. Do tego osłonowo biorę Macmirror co drugi dzień. Ponieważ pessar zdejmą mi dopiero w dniu cc, to czeka mnie jeszcze 1 posiew prawdopodobnie. Jak lekarz nic nie mówi, to zawsze pytam, czy możemy zrobić posiew, bo dzięki temu czuję się bezpieczna. Tak samo robię z moczem - od razu badanie ogólne + posiew, co prawda wychodzi drożej, ale w razie potrzeby można zareagować szybciej.
Ja sobie wszystko robie na własna rękę zarówno posiew moczu jak i wymazy, na pewno bede powtarzać co 4 tygodnie ale znając lekarzy nikt nie bedzie widział takiej potrzeby 🤦‍♀️Człowiek o wszystkim sam musi myslec, po szwie kazali zrobic tylko badanie ogolne moczu ktoro wyszło super a ja dołożyłam posiewy i wyszło gow**
 
reklama
U mnie wyprawa 2 h auto i chodzenie po korytarzach w przychodni przy szpitalu...i teraz co chwilę mam twardy brzuch (wzięłam już magnez i buscopan). Tylko dziwnie czuję nisko ruchy synka, jakby uczucie ruchów całej pochwy i szyjki na dole🙈już się boje że szyjka poleciała i jakieś może rozwarcie doszło ehh boje się i zaczynam panikowac 🙈🙈🙈 chyba będę się bała w nocy, czy coś nie zacznie się dziać a jutro do 16 będę sama w mieszkaniu...ja w końcu zwariuje 😞🙈
To Ciebie też doskonale rozumiem 😘
Wyobraźnia robi swoje.. Ja też niestety potrafię sobie nawkręcać że na pewno przesadziłam z aktywnością i być może teraz szyjka poleciała i zaczynam się stresować i wczuwać się w każdy najmniejszy objaw a od tych nerwów brzuch mi twardnieje i koło się zamyka [emoji85] Mój mąż jest na szczęście moim głosem rozsądku i czasami jak widzi że się nakręcam to potrafi w dosadny sposób mi powiedzieć żebym się opanowała...[emoji4]
Widzę, że my spod jednej gwiazdy 🙈. Nakręcanie to moje drugie imię. Jutro mam ktg w szpitalu, więc już przeżywam dojazd i siedzenie w kolejce.
Jutro zaczynam 36+0 tc, pojawiły się u mnie bóle na dole brzucha, takie ćmienie. Może to więzadła a może już oznaka, że w przeciągu 2-3 tyg. znacznie się coś dziać.
Powiem Wam, że może i ciężko to zrobić, ale jak zaczęłam sobie mowić, żeby nie "walczyć" z tymi twardnieniami, to jest lepiej. Tzn.jak twardnieje to oddycham i myślę o czymś miłym i szybciej przechodzi. Chociaż może to zasługa nospy, którą z bólem serca muszę odstawić za tydzień po skończonym 37 tc, wtedy zostanie mi już tylko magnez i cierpliwość 🙈.
 
Dziewczyny, 30+5!!!! A moja kruszyna już na świecie... 1400g. O 14 godzinie.
Tylko tyle jestem w stanie napisac, bo nic nie wiem... Jestem w szoku.
Ale powien Wam tak, jak tylko Was coś boli lub niepokoi, jedzcie. U mnie zaczelo sie nagle, bole krzyzowe, co 20min, 15, 10, do szpitala od razu sie wybrałam. Jechalismy niecale pol godziny. Dojechalan majac skurcze co minutę. Ledwo dojechaliśmy. Proszę pomódlcie się w intencji mojej córeczki...
 
To ja nie wiem dlaczego stwierdził, że nie ma potrzeby?
Można to jakoś samemu zrobić i zanieść do laboratorium? Czy tylko na fotelu ginekologicznym?
Wymazy z pochwy, cewki moczowej itp. zrobisz prywatnie w laboratorium - lub prywatnych placówkach medycznych jsk ScanMed, LuxMed, Medicover. Dzwonisz i umawiasz się i za 30 zł położna pobiera wymazy. Usługa jak każda inna, która możesz zrobić prywatnie.
 
Dziewczyny, 30+5!!!! A moja kruszyna już na świecie... 1400g. O 14 godzinie.
Tylko tyle jestem w stanie napisac, bo nic nie wiem... Jestem w szoku.
Ale powien Wam tak, jak tylko Was coś boli lub niepokoi, jedzcie. U mnie zaczelo sie nagle, bole krzyzowe, co 20min, 15, 10, do szpitala od razu sie wybrałam. Jechalismy niecale pol godziny. Dojechalan majac skurcze co minutę. Ledwo dojechaliśmy. Proszę pomódlcie się w intencji mojej córeczki...
Jak to się wszystko może zmienić w jednej chwili ... Trzymamy kciuki za was obie. 1400 to już ładna waga, odpocznij i napisz nam jak się macie. Czekamy!!!
 
Dziewczyny, 30+5!!!! A moja kruszyna już na świecie... 1400g. O 14 godzinie.
Tylko tyle jestem w stanie napisac, bo nic nie wiem... Jestem w szoku.
Ale powien Wam tak, jak tylko Was coś boli lub niepokoi, jedzcie. U mnie zaczelo sie nagle, bole krzyzowe, co 20min, 15, 10, do szpitala od razu sie wybrałam. Jechalismy niecale pol godziny. Dojechalan majac skurcze co minutę. Ledwo dojechaliśmy. Proszę pomódlcie się w intencji mojej córeczki...
Trzymam kciuki żeby Twoje maleństwo szybko doszło do 2kg i żeby wszystko było dobrze
 
Dziewczyny, 30+5!!!! A moja kruszyna już na świecie... 1400g. O 14 godzinie.
Tylko tyle jestem w stanie napisac, bo nic nie wiem... Jestem w szoku.
Ale powien Wam tak, jak tylko Was coś boli lub niepokoi, jedzcie. U mnie zaczelo sie nagle, bole krzyzowe, co 20min, 15, 10, do szpitala od razu sie wybrałam. Jechalismy niecale pol godziny. Dojechalan majac skurcze co minutę. Ledwo dojechaliśmy. Proszę pomódlcie się w intencji mojej córeczki...
😱😱trzymamy kciuki, bedzie dobrze 😘😘😘
 
Dziewczyny, 30+5!!!! A moja kruszyna już na świecie... 1400g. O 14 godzinie.
Tylko tyle jestem w stanie napisac, bo nic nie wiem... Jestem w szoku.
Ale powien Wam tak, jak tylko Was coś boli lub niepokoi, jedzcie. U mnie zaczelo sie nagle, bole krzyzowe, co 20min, 15, 10, do szpitala od razu sie wybrałam. Jechalismy niecale pol godziny. Dojechalan majac skurcze co minutę. Ledwo dojechaliśmy. Proszę pomódlcie się w intencji mojej córeczki...
1400 to dobra waga. Koleżanka, która leżała ze mna na sali, dwa lata temu, urodzila dziecko 1500. Jej synek ma teraz dwa latka, tyle co mój i żadnej różnicy w rozwoju. Trzymajcie się dzielnie! Wszystko się ułoży 💪
 
Bakterii nie wykryli, grzyby tak. Nic nie dostalam, choc też czytałam na przeroznych forach, ze dziewczyny dostawaly globulki... 🤔
Ja np nic nie dostalam zapobiegawczo, sama tylko lactovaginal sobie sprawilam. Ginka powiedziala ze nie ma potrzeby nic brac jak.nie ma infekcji. Macmiror przepisala mi.dopiero jak w moczu wyszly bakterie
 
reklama
Ja w czwartek mam wizytę, 2 tyg. po założeniu pessara, ale jak miałam zakładany to też mi żadnych posiewów,badań nie zrobił, tylko założył pessar na tej samej wizycie, ale może dlatego, że szkoda było czasu na badania przy mojej 1cm szyjce i ważniejsze było, aby zadziałać, muszę go zapytać
Myslę ze o to chodzilo ze nie bylo czasu, ja tez mialam zalozony szew i pessar mimo bakterii, ktorą pozniej wyleczylam
 
Do góry