reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej witaj. U mnie był lejek przed założeniem szwu, teraz go nie widać, a szyjka waha się między 2,a 2.7cm. Sporo mam skurczy, twardnien i głównie leżę. Ale ja nie biorę doraźnie tylko stale sporo nospy, magnezu i scopolan. Moja ciąża piąta, mam jedną córkę z 36tc,tez na szyjce ze szwem. No i poza tym cukrzyca z insuliną i nadkrzepliwosc z heparyną więc dodatkowe tematy pozaszyjkowe.
 
reklama
Hej witaj. U mnie był lejek przed założeniem szwu, teraz go nie widać, a szyjka waha się między 2,a 2.7cm. Sporo mam skurczy, twardnien i głównie leżę. Ale ja nie biorę doraźnie tylko stale sporo nospy, magnezu i scopolan. Moja ciąża piąta, mam jedną córkę z 36tc,tez na szyjce ze szwem. No i poza tym cukrzyca z insuliną i nadkrzepliwosc z heparyną więc dodatkowe tematy pozaszyjkowe.
No ja też biorę zastrzyki z neoparinu, glicophage ale to jeszcze przed ciąża, euthyrox... Trochę tego jest... Mi lekarz mówił że nospe doraźnie, różne stanowiska czytałam w tej kwestii, więc już sama nie wiem, skurcze mam rzadko czasami kilka dni jest spokój, wiadomo to już czas że mogą się pojawiać...
 
AgaBart witaj 😊 Wg mojego lekarza nospa lepiej działa brana regularnie niż doraźnie.
Ja z pessarem od 15tc.

Aleksandra u mnie też cukrzyca na nocnej insulinie 😝
 
Cześć dziewczyny, mam pytanie czy któraś z Was przy niewydolności szyjki ma zaplanowaną cesarkę lub jest po. W którym tygodniu ciąży miałyście lub macie zaplanowane cesarki? U mnie planowane jest zdjecie szwu na 36 tc + 4 dni i jak nic się nie wydarzy to cesarka na 38 tc + 3 dni.
 
Szczerze mówiąc, nie widzę sensu tak wczesnego ściągania szwu przy zaplanowanej cesarce. Ja w drugiej ciazy miałam ściągany szew jednocześnie z cesarka. Chyba ze po ściągnięciu szwu będziesz w szpitalu, żeby w razie czego szybko zrobić cesarkę, jeśli zacznie się poród.
 
Szczerze mówiąc, nie widzę sensu tak wczesnego ściągania szwu przy zaplanowanej cesarce. Ja w drugiej ciazy miałam ściągany szew jednocześnie z cesarka. Chyba ze po ściągnięciu szwu będziesz w szpitalu, żeby w razie czego szybko zrobić cesarkę, jeśli zacznie się poród.
Mam bardzo krótka szyjkę ok 10 mm i jest prawdopodobieństwo pęknięcia szwu. Szew będzie ściągany w szpitalu, jeżeli nic się nie bedzie działo, wypuszczą mnie do domu.
 
reklama
Nie zagląda co wizytę, jedynie wtedy gdy coś zgłoszę wtedy na fotelu sprawdza czy pessar trzyma. Na usg widzi czy szyjka długa,zamknięta, ale nie mierzy jej. By ją dokładnie zmierzyć musiałby wyjmować pessar a tego się nie praktykuje.
 
Do góry