reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziwne, sytuacja może się nie powtórzyć a również może. Dlatego mój od razu założył pessar, bo jak to określił lepiej niech będzie niepotrzebny niż byśmy mieli powtórkę z rozrywki. Pani spokojna ciaza jest cenniejsze niż debata nad tym czy jest zasadność szwu czy pessara.
Lekarz nie jest wróżbitą i nie przewidzi przebiegu ciąży. U mnie w 20tc zaczynały się skurcze i tylko potwierdziły, że zakładając pessar kilka tygodni wcześniej lekarz dobrze zrobił. Oboje odetchnelismy z ulga. Wizyty kontrolne mam od początku ciąży co ok 3 tyg.
Z tego wynika, że każdy lekarz robi inaczej. Jeśli coś zacznie się dziać to od razu dostanie skierowanie do szpitala.
 
reklama
Ja mam właśnie teraz wizyte za nie caly tydz i może też się już dowiem, kiedy co. I jak... Szyjka 2 tyg temu 1.9 i ciągle leciała.. Ciekawa jestem jak dalej to będzie.. Ale dziewczyny walczcie. Male cele, i czas leci mega szybko.
 
Wiecie co mi lekarz powiedział po obchodzie,ze teraz jak mam założony pessar to już sxyjki nie mierzy się na usg tylko przy badaniu ginekologiczny. Mówił też ze on nie daje profilaktycznie żadnych globulki dopochwo wychodzi aby zapobiec infekcjom. Dziwne to trochę bo na tym forum lekarze raczej robią dalej usg żeby zmierYc szyjke u przepraszam globulki. Juz sama nie wiem czy on wie co mówi.
 
Wiecie co mi lekarz powiedział po obchodzie,ze teraz jak mam założony pessar to już sxyjki nie mierzy się na usg tylko przy badaniu ginekologiczny. Mówił też ze on nie daje profilaktycznie żadnych globulki dopochwo wychodzi aby zapobiec infekcjom. Dziwne to trochę bo na tym forum lekarze raczej robią dalej usg żeby zmierYc szyjke u przepraszam globulki. Juz sama nie wiem czy on wie co mówi.
Odkąd mam pessar mój ginekolog badał mnie tylko raz na fotelu, gdy zgłaszałem skurcze by sprawdzić czy pessar dobrze nadal "siedzi". Nie bada mnie wogole, by ograniczyć ingerencję. Teraz będę miała robiony wymaz przed porodem na paciorkowce.
Globulki miałam przepisane raz. Na usg widzi czy z szyjką wszystko ok.
 
Odkąd mam pessar mój ginekolog badał mnie tylko raz na fotelu, gdy zgłaszałem skurcze by sprawdzić czy pessar dobrze nadal "siedzi". Nie bada mnie wogole, by ograniczyć ingerencję. Teraz będę miała robiony wymaz przed porodem na paciorkowce.
Globulki miałam przepisane raz. Na usg widzi czy z szyjką wszystko ok.
Ale na jakim usg?Przez brzuch czy dopochwowo?
 
Dzisiaj jest troszkę lepiej. Brzuch przy każdym wstawaniu juz tak nie twardnieje. Leki póki co działają. Ciekawe jak wyjdę do domu ci będzie. Dobrze na mnie działa magnez w kroplowce -a czym go zastąpić w domu??
 
Jeszcze jedno dzisiaj na wkładkę zobaczyłam taka gęstą wydzielinę koloru żółtego z lekka domieszką zielonkawego . Mam założony pessar od 2 dni i czy to normalne? W pierwszej chwili przestraszył się ze to czopku odchodzi już!
 
Jeszcze jedno dzisiaj na wkładkę zobaczyłam taka gęstą wydzielinę koloru żółtego z lekka domieszką zielonkawego . Mam założony pessar od 2 dni i czy to normalne? W pierwszej chwili przestraszył się ze to czopku odchodzi już!
Jak z zielonym to może być infekcja. Zgłoś lekarzowi niech da globulki
 
reklama
Do góry