reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Czesc kobitki,
Ja juz zglupialam i nie wiem co myslec o tym wszytskim. W pierwsssj ciazy mialam problemmze skracajaca sie szyjka. Na szczęście urodzilam w 37tc. Teraz chcielismy pomyslec o 2 dziecku, wiec postanowilam poszukac dobrego lekarza. Poszlam. On mowi, ze szyjka 11 mm i ze bedziemy zaraz w 12 tc zakladac szew, oszczedzac sie itd. Nie dawalo mi spokoju pojechalam do innego lekarza on mowo, ze szyjki przef ciaza sie nie mierzy ale skoro tak sie upieram to ok. Szyjka 22 mm. Po obejrzeniu karty z poprzedniej ciazy i wywaiadzie powiedzial, ze on by szwu żadnego nie zakladal, chyba ze cos siw bedzie działo, ale jemu sie ok wszytsko wydaje. A w 1 ciazy (ale juz w ciazy) moja szyjka miala 3.6 cm. I teraz nie wiem, ktoremu uwierzyc i zaufac (chyba temu co chcial szyc)....
Co Wy o tym myslicir? Szyjka po zajsciu w ciaze sie wydluza???
 
reklama
Miałam podobnie jak Ty, jednak juz w pierwszej ciazy miałam szew. W drugiej nie czekaliśmy aż coś zacznie sie dziać, w 14 tygodniu założono szew. W trzeciej tak samo.
Lepsza jest sytuacja, kiedy zakłada sie szew profilaktycznie, a nie na skrócona szyjke czy z rozwarciem.
 
Miałam podobnie jak Ty, jednak juz w pierwszej ciazy miałam szew. W drugiej nie czekaliśmy aż coś zacznie sie dziać, w 14 tygodniu założono szew. W trzeciej tak samo.
Lepsza jest sytuacja, kiedy zakłada sie szew profilaktycznie, a nie na skrócona szyjke czy z rozwarciem.
No wlasnie dlatego mysle kiedys prowadzić ciaze u tego, ktory wspominal o szwie. Jest bardziej przezorny. A duzo lezalas w 2 i 3 ciazy ?
 
Nikt mi nie kazał leżeć plackiem w ciazy. Mam prowadzić oszczędzający tryb życia, nie dźwigać, ale wręcz odradzano leżenie.
 
Nikt mi nie kazał leżeć plackiem w ciazy. Mam prowadzić oszczędzający tryb życia, nie dźwigać, ale wręcz odradzano leżenie.
No minw 1 ciazy kazano lezec plackiem od 23 tc masakra byla w 37 jaknprzyszlo osc rodzic. Pozniej chyba z miesoac jak stalam na nogach to mi soe chwialy
 
Spokojnie, dopiero 2 tyg po zabiegu. Uspokoją się. Trzymam kciuki. Dużo leż i nie wysilaj się bo u mnie każde wejscie po schodach np. wywoływało skurcze. Nawet jak mi się siku chciało to brzuch twardnial, podczas leżenia też. Ciekawa jestem czemu nie masz luteiny. Podobno hamuje skurcze, ja bralsm pod język do 2 tyg po zabiegu a potem dopochwowo. I wydaje mi się ze zmiana tej luteiny na dopochwową uspokoiła tez skurcze
Mam, mam... Mam 100x2 i dupshaston 3x1.ale przed szwem tez bralam luteine juz, a w szpitalu plus duphaston a szyjka i tak leciala
 
reklama
Do góry