reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja chetnie naladuje Cie pozytywna energia, moja pierwsza ciaza rowniez stracona w 24tc z powodu niewydolnosci szyjki. W drugiej ciazy mialam zalozony szewek profilaktycznie [emoji4] oszczedzalam sie ale nie lezalam non stop, dotrwalysmy do 39tc (mialam planowane cc) .
Teraz moja trzecia ciaza, rowniez z szewkiem ale z 1,5 roczna coreczka u boku [emoji4] Nie ma czasu na lezenie tym bardziej... teraz 32 tc [emoji4] mam nadzieje,ze dotrwamy [emoji4] powodzenia
Twoje słowa Kochana są jak miód dla mojej duszy ❤
 
reklama
Heh, czyli jest szansa i dla nas :D Dobrze też jak przed porodem można się ruszać/sprzątać itd.,bo po długim leżeniu to faktycznie ciężko urodzić sn. Zero kondycji.
Ja latam jak poparzona. W sklepie jak kucne to boje się ze beda mnie musieli podnosić hehehe jak babcia staruszeczka :D dziś byłam właśnie na zakupach bo pod domem mam pepco. Takiej energii dostałam po powrocie ze szook. Musze rozchodzic ten cały tydzień do następnego wtorku :D
 
U mnie kolejny dzien, w ktorym budze sie i wszystko napiete. Czy to jest normalne? Tez taki bol miesni jest
I jak długo po przebudzeniu masz wszystko napięte? Jak się budzisz w nocy to brzuch jest miękki? U mnie rano jest wszystko rozluźnione idealnie, za to nocki mam ciężkie, a taki ciągle twardy brzuch (bez skurczów) miałam tylko raz podczas zaparć. Może szpital i magnez dożylny by Ci rozluźnił mięśnie na jakiś czas?
 
U mnie to wyglada to tak, ze budze sie z brzuchem twardym i napietym. Jak klade sie zaraz po prysznicu jest miekki. Odkad biore maglek jest troche lepiej, ale dalej doskierwa. Wstane do toalety i czuje ze twarde, napiete wszystko. Jak juz calkiem rano wstane z lozka i rozchodze to jest nieco lepiej. Po sniadaniu wezme magnez i luteie pod jezyk i brzuch miekki, ucisk zostaje (nie non stop) zaraz nad wzgorkiem lonowym (macica?). Nie moge tego nazwac jakimis skurczami do konca. Jest to niepokojace, ale nie chce isc do lekarza i placic i mysle glosno o zgloszeniu sie na izbe przyjec w szpitalu. Tylko nie wiem jak to wyglada, bo czasami czeka tam kilka kobiet i co ja tez dzwonie dzwonkiem na Izbe czy czekam w kolejce i jestem ostatnia? Raz bylam w szpitalu w 10 tc i to byly skurcze....zatrulam sie jedzeniem, ale przyjechala karetka bylo to po 1 w nocy i nikogo nie bylo w szpitalu, tylko ja.
 
U mnie to wyglada to tak, ze budze sie z brzuchem twardym i napietym. Jak klade sie zaraz po prysznicu jest miekki. Odkad biore maglek jest troche lepiej, ale dalej doskierwa. Wstane do toalety i czuje ze twarde, napiete wszystko. Jak juz calkiem rano wstane z lozka i rozchodze to jest nieco lepiej. Po sniadaniu wezme magnez i luteie pod jezyk i brzuch miekki, ucisk zostaje (nie non stop) zaraz nad wzgorkiem lonowym (macica?). Nie moge tego nazwac jakimis skurczami do konca. Jest to niepokojace, ale nie chce isc do lekarza i placic i mysle glosno o zgloszeniu sie na izbe przyjec w szpitalu. Tylko nie wiem jak to wyglada, bo czasami czeka tam kilka kobiet i co ja tez dzwonie dzwonkiem na Izbe czy czekam w kolejce i jestem ostatnia? Raz bylam w szpitalu w 10 tc i to byly skurcze....zatrulam sie jedzeniem, ale przyjechala karetka bylo to po 1 w nocy i nikogo nie bylo w szpitalu, tylko ja.
To moze spróbuj brać nospę ? Stres też działa na niekorzyść. Możesz spróbować na IP jechać, ale podejrzewam ze zbadaja i do domu :) skoro to Cię uspokoi to jedz. U nas są np. 2 szpitale i w jednym jak byłam z twardnieniem brzucha to mnie zatrzymali na 3 dni i podali sterydy. W drugim jak bylam to przebadali mnie i szyjkę, zrobili ktg i pocieszyli ze ok 30 tyg brzuch bedzie częściej twardnial i ze z dzieckiem wszystko ok i puscili do domu :)
 
To moze spróbuj brać nospę ? Stres też działa na niekorzyść. Możesz spróbować na IP jechać, ale podejrzewam ze zbadaja i do domu :) skoro to Cię uspokoi to jedz. U nas są np. 2 szpitale i w jednym jak byłam z twardnieniem brzucha to mnie zatrzymali na 3 dni i podali sterydy. W drugim jak bylam to przebadali mnie i szyjkę, zrobili ktg i pocieszyli ze ok 30 tyg brzuch bedzie częściej twardnial i ze z dzieckiem wszystko ok i puscili do domu :)

Kochana ja bym chciala wlasnie zeby mnie zbadali, podali cos, albo zalecici i do domu :p ja to jestem histeryczka. Ja sie balam sama brac magnezu....to sobie wyobraz co bedzie z no spa :p
A napisz mi Prosze skoro ja mam takie przeboje wieksze po przebudzeniu i przemoge sie i wezme no spe na noc to ona jak dlugo bedzie dzialac? Czy jesli przed pojsciem spac nic sie nie dzieje to ma to sens? Czy rano?
 
reklama
Kochana ja bym chciala wlasnie zeby mnie zbadali, podali cos, albo zalecici i do domu :p ja to jestem histeryczka. Ja sie balam sama brac magnezu....to sobie wyobraz co bedzie z no spa :p
A napisz mi Prosze skoro ja mam takie przeboje wieksze po przebudzeniu i przemoge sie i wezme no spe na noc to ona jak dlugo bedzie dzialac? Czy jesli przed pojsciem spac nic sie nie dzieje to ma to sens? Czy rano?
Wiesz co mi ja mialam brac nospę 3x1 (6,14,22)
I miałam brac ciągle a nie wtedy kiedy twardy brzuch sie robil, bo na poczatku bralam jak mi pasowalo ale nie mialo to sensu.
Ja teraz taka fifa rafa jestem bo juz ponad 39 tydz. Ja latałam do swojego lekarza min 1x w tyg PRYWATNIE :O. A jak wypadlo ze cos mi sie działo a moj doktor tego dnia byl w innym mieście to leciałam do szpitala :p :D magne b6 bralam do 6 tabletek lub 3 tabletki magne b6 FORTE. Dodatkowo bralam jeszcze aspargin to jest tez magnez ale z potasem no i ta nospa :) aa i 400 mg na dzień luteiny i zastrzyki clexane a jak wychodziłam z domu to oprocz portfela w torebce gora leków :D także nie Ty jedna panikujesz :) to twoja pierwsza ciąża?
 
Do góry