reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ale mam dzis ciężki dzień jakoś tak bez powodu szczególnie. ..bol nogi lewej coraz gorszy...

A ten pessar jest tak umiejscowiony,ze mozna go dotknąć?
 
hej Dziewczyny. Ja od tygodnia czuję się tak jakbym siedziaął na tykającej bombie... Odhaczam sobie w głowie każdy kolejny dzień i czas strasznie wolno mija. Byłam 3 dni w szpitalu na podaniu sterydów. Mam brać luteine dopochwowo i no spe. Od kilku dni boli mnie podbrzusze. :( lekarz mówił, że na etapie ciąży na którym jestem niewarto zakłądać szew lub pessar, wystarczy leżeć. Ale leżenie nie daje mi komfortu psychicznego. Strasznie się boję tak wczesnego porodu :( jutro mam kolejna wizyte u gina i trzese sie na sama mysl, ze szyjka moze byc jeszcze krotsza niz ostatnio. Tak jak bylam szczesliwa w ciazy zmienilo sie to w jeden cholerny dzien. I teraz czuje sie jak cień człowieka.. ;(
 
Jup Kochana , strasznie jestem uczulona na coś takiego. Powiedz mi czy widzisz różnice w kolorze nóg? Zmierz też obwód w lydce jeden i drugiej nogi. I napisz mi proszę.
 
Milly - dzięki kochana za troskę :* pomierzylam i sa takie same lewa 31 prawa 31,5 kolor w normie.
Wiec to chyba nic groźnego tylko ucisk na nerw od lezenia...

Mitaginka jakoś wyobrażałam sobie,ze to wyżej jest :)


Musli - hej, chyba wszystkie mamy tu mniej lub bardziej takie uczucia,trzymaj się, jest ciężko ale trzeba przetrwac, nie widzę w ktorym tyg jesteś, napisz.
 
Jup to Dobrze. Tylko obserwuj uważnie. Ja smaruje Lioton 1000 ze Względu na brak ruchu żeby Pobudzić krążenie.
 
reklama
Ewelina jeśli zależy Ci na tym by być w szpitalu, to nie ważne czy te skurcze masz czy nie. KTG trwa 20 minut, a doba 24godziny, więc jak ktoś Ci nie uwierzy niech podłączą Cię na 24h. A na bank tego nie zrobią. Macica ma swoje napięcie i na KTG może być na 0 a może być na 30 cały czas. Jeśli stale jest napięta to nie jest to ok, w badaniu lekarz czułby, że jest twarda. Nie wszystkie skurcze piszą się na KTG, np podobno krzyżowe nie wychodzą. Tyle pamiętam z poprzedniej ciąży. Taką mamy służbę zdrowia, że nie ma co być zbyt szczerym lepiej lekko na wyrost opisać swoje objawy, tyle się słyszy w tv o różnych tragediach wynikających z tego, że personel szpitali olewa to co mówią pacjenci.

diuśka
ja nie słyszałam o czyszczeniu pessara;-) octeniseptem to się pępki noworodkom piska :-) nie mam pojęcia jakby to miało wyglądać w przypadku pessara

mnie głowa dziś strasznie boli, wzięłam APAP i nic:baffled::baffled::baffled:
 
Do góry