reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć, we wtorek miałam wizytę 32tc i okazało się, ze już drugi szew założony w tej ciąży zaczyna się zsuwać..dostałam od razu skierowanie na sterydy, przyjechałam tego samego dnia do szpitala i na sorze lekarz który mnie badał powiedział ze mam rozwarcie na 2cm i trzeba koniecznie ściągać szew. Na oddziale badał mnie inny lekarz przez usg i mówił ze ma usg nie wyglada to tak złe jak napisał lekarz z soru. Później przyszedł jeszcze jeden i tez mnie badał i mówił ze nie będzie ściągać szwu bo to bez sensu, szyjka jest faktycznie trochę drożna i szew może nie trzyma do końca tak jak powinien ale jeszcze ta szyjkę zamyka, mówił tez żeby wytrzymać jeszcze te dwa tygodnie do 34tc a potem niech się dzieje co chce. Dziś badał mnie ordynator i powiedział ze mogę iść do domu ale muszę już cały czas bardzo oszczędnie, głównie leżenie, żadnych spacerów.
Ola trzymam kciuki żeby jeszcze ten szew wytrzymał.Najważniejsze,żeby nie było skurczy.U mnie szew był ściągnięty w 34 tyg.bo miałam skurcze i bali się,że mi rozwali szyjkę.Szyjkę mam całkowicie zgładzoną i 2 cm rozwarcia i dzsiaj mija tydzień od ściągnięcia.Wczoraj nawet polatałam po sklepach:) Ale dzisiaj tak boleśnie mi mały głową wali po dole.Chyba w jajnik dwa razy trafił.Myślałam,że zejdę z bólu aż mi się gorąco zrobiło.
 
reklama
Ola trzymam kciuki żeby jeszcze ten szew wytrzymał.Najważniejsze,żeby nie było skurczy.U mnie szew był ściągnięty w 34 tyg.bo miałam skurcze i bali się,że mi rozwali szyjkę.Szyjkę mam całkowicie zgładzoną i 2 cm rozwarcia i dzsiaj mija tydzień od ściągnięcia.Wczoraj nawet polatałam po sklepach:) Ale dzisiaj tak boleśnie mi mały głową wali po dole.Chyba w jajnik dwa razy trafił.Myślałam,że zejdę z bólu aż mi się gorąco zrobiło.
Jajniki powinny być na górze na tym etapie ciąży :) dzisiaj mi to ginek tłumaczył bo mnie też boli coś na dole po prawej i się pytałam czy jajnik. Ale na usg był wysoko.
 
Tak, pierwsza ciąża i od 21tc szew pierwszy, drugi założony w 28tc
Ehh te szyjki :( ja to wiem że u mnie problem był bo miałam lyzeczkowanie, w 23 tyg też mnie czyscili, nie chce nawet myśleć co to będzie teraz jak już dwa razy mi ją naruszyli..

Dziewczyny wiem że już gdzieś pisalyscie o magnezie. Ale ciężko znaleźć. Jaki jest najlepszy?
 
Ehh te szyjki :( ja to wiem że u mnie problem był bo miałam lyzeczkowanie, w 23 tyg też mnie czyscili, nie chce nawet myśleć co to będzie teraz jak już dwa razy mi ją naruszyli..

Dziewczyny wiem że już gdzieś pisalyscie o magnezie. Ale ciężko znaleźć. Jaki jest najlepszy?
Ja biorę maglek b6 i polecam. Nie kupuj slow mag ma formę magnezu słabo przyswajalna.
 
@Gannka ja już nie wiem jaka jest zależność łyżeczkowanie a Ew. Skracanie się szyjki... na innych wątkach masę dziewczyn miało łyżeczkowania i to często nie jedno i te ich szyjki jakieś ze stali :|
 
reklama
Ja miałam łyżeczkowanie dawno temu i lekarz twierdzi, że jesli minęło dużo czasu, to nie ma to żadnego wpływu - tylko świeże sprawy się liczą.
Co do magnezu, to chyba trzeba dobrac do własnych jelit i własnego poziomu wchłaniania. Ja z początku brałam Magnesol, który powodował u mnie permanentną biegunkę. Teraz biorę magne b6 forte w dużych dawkach i efekty w krwi są bardzo słabe - lepsze były po slowmagu, który zawiera chlorek magnezu (jedyną dobrze wchłanialną nieorganiczną formę). Niby to gorzej niż mleczan czy cytrynian, ale u mnie działał lepiej. Tak że wszystko trzeba przetestować na sobie.
 
Do góry