reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

U mnie chyba ten magnez tez lichy :/ niby ciągle słyszałam o niewydolności szyjki a teraz lekarz powiedział ze to przez nadczynnosc skurczowa się skraca juz sama nie wiem. Tak Agatka w piątek zacznę 26 tydz byle do 28 i tak trochę będę spokojniejsza dostałam sterydy na rozwój płuc mam nadzieje ze donosze do jakiegoś bezpiecznego terminu
ja ostatnio usłyszałam, że mam niewydolność cieśniowo- szyjkową z nadczynnością skurczową- więc to się chyba jakoś lączy- przez nadmierne skurcze szyjka się skraca i robi się niewydolna
 
reklama
[
No właśnie ciekawe ,nnajważniejsze że wszyscy się uspokoiło i ty już ciągniesz 35 tydzień ,a przypomnij mi ile teraz ma twoja szyjka ?
U mnie chyba ten magnez tez lichy :/ niby ciągle słyszałam o niewydolności szyjki a teraz lekarz powiedział ze to przez nadczynnosc skurczowa się skraca juz sama nie wiem. Tak Agatka w piątek zacznę 26 tydz byle do 28 i tak trochę będę spokojniejsza dostałam sterydy na rozwój płuc mam nadzieje ze donosze do jakiegoś bezpiecznego terminu
A ile razy dziennie bierzecie magnez,bo ja brałam 3 razy a lekarz kazał teraz spróbować 2 razy i iesli nic nie będzie się działo to tak zostać,ale może lepiej brać w takim razie 3 razy dziennie ? Brzuch narazie nic się nie dzieje bynajmniej ja nie czuje a wy od którego tygodnia macie takie twardnienia ?
 
ja ostatnio usłyszałam, że mam niewydolność cieśniowo- szyjkową z nadczynnością skurczową- więc to się chyba jakoś lączy- przez nadmierne skurcze szyjka się skraca i robi się niewydolna
Ja z tą szyjka to wiem że mi się skraca a po czym poznać ta nadczynność skurczowa ?
 
[
No właśnie ciekawe ,nnajważniejsze że wszyscy się uspokoiło i ty już ciągniesz 35 tydzień ,a przypomnij mi ile teraz ma twoja szyjka ?

A ile razy dziennie bierzecie magnez,bo ja brałam 3 razy a lekarz kazał teraz spróbować 2 razy i iesli nic nie będzie się działo to tak zostać,ale może lepiej brać w takim razie 3 razy dziennie ? Brzuch narazie nic się nie dzieje bynajmniej ja nie czuje a wy od którego tygodnia macie takie twardnienia ?

no wiec u mnie twardnienia od 20 tc- bralam od tego czasu luteinę i magnez- mimo leków brzuch dalej twardniał, usłyszałam, ze taka widocznie moja uroda, bo jestem bardzo szczupła i odczuwam wszystko bardziej niż "normalne" kobiety. do 29-30 tyg szyjka miala cały czas 3 cm. potem niestety zaczela się skracać, aktualnie w zaleznosci od lekarza- mojego prowadzącego ma 16 mm a w szpitalu powiedzieli ze 23 mm. jeste bez szwu, pessara i sterydów. stan uspokoil sie dopiero po dożylnym podawaniu magnezu- w koncu przestał mi tak strasznie twardnieć brzuch- wcześniej twardniał kilkanascie-kilkadziesiąt razy dziennie- już nawet nie liczyłam. aktualnie sporadycznie.

spróbuj zmniejszyć magnez tak jak mówi lekarz, szczegolnie jak nic sie nie dzieje. u mnie mimo ze brałam dwa rozne srodki z magnezem bo:aspargin 2x2 i magne b6max 3x1 to jego poziom był lichy.
 
Ja z tą szyjka to wiem że mi się skraca a po czym poznać ta nadczynność skurczowa ?

u mnie skracanie sie szyjki też było objawowe- zaczęło mnie tak w środku nisko kłuć jakby mi ktoś iglę wbijał

co do nadczynności skurczowej to jest to stawianie/twaardnienie macicy. u mnie trwa krótko - max minutę. brzuch robi się twardy jak kamień i zmienia kształt- ale to zaczelo byc widac juz przy sporym brzuszku- robi się taki bardziej kwadratowy. dla mnie jest to niebolesne, ale odczuwam lekki dyskomfort, trochę brak tchu. dzieje się to niezależnie czy leżę czy się ruszam.

podobno takie twardnienia macicy są od pewnego momentu ciązy naturalne (ginekolog mowila ze powyzej 25 tc), bo macica sie szykuje do porodu, ale nadmierne skurcze z niewydolna szyjka mogą powodować jej skracanie
 
Ja dostałam w 13 tyg wyciszyć i mi w szpitalu później był spokój po zalozeniu szwu tez mi twardnial dostałam kilka kroplowke i znowu był spokój przez prawie 2 mies i teraz w 25 dostałam mam nadzieje ze jak założą ten pessar to się wSzyszko podniesie i nie będzie naciskać na ta szyjke i przestaną mnie te skurcze męczyć. W poprzedniej ciazy czasem mi stwardnial ale to tak ze 2 x w ciągu dnia.
 
Ja dostałam w 13 tyg wyciszyć i mi w szpitalu później był spokój po zalozeniu szwu tez mi twardnial dostałam kilka kroplowke i znowu był spokój przez prawie 2 mies i teraz w 25 dostałam mam nadzieje ze jak założą ten pessar to się wSzyszko podniesie i nie będzie naciskać na ta szyjke i przestaną mnie te skurcze męczyć. W poprzedniej ciazy czasem mi stwardnial ale to tak ze 2 x w ciągu dnia.

Wszystko będzie Ok :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja dostałam w 13 tyg wyciszyć i mi w szpitalu później był spokój po zalozeniu szwu tez mi twardnial dostałam kilka kroplowke i znowu był spokój przez prawie 2 mies i teraz w 25 dostałam mam nadzieje ze jak założą ten pessar to się wSzyszko podniesie i nie będzie naciskać na ta szyjke i przestaną mnie te skurcze męczyć. W poprzedniej ciazy czasem mi stwardnial ale to tak ze 2 x w ciągu dnia.
 
reklama
Do góry