reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny jestem w 10 t.c. Na grudniowej wizycie lekarz stwierdzil ze mam miekka szyjke, dodatkowo liczne bakterie w moczu. Bylam w srode szyjka miekka plus lekko sie obnizyla. Robilam wczoraj posiew bo po 12 tyg. Lekarz mowil ze da antybiotyk. Boje sie co z ta szyjka...

A jaka długość szyjki ? Najważniejsze to wyleczyć stan zapalny, bo może prowadzić do skracania i rozwierania się szyjki. Staraj się tez prowadzić oszczędny tryb życia


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny mogę dołączyć? Jestem w 20 tyg ciazy od 13 tyg lezakuje szyjka zaczęła się skracać od 17 tyg mam szew. Niby miała 42 mm w tym 17 tyg ale była w kiepskim stanie lekarz powiedział ze jest popekana. To już 2 lezaca ciąża poprzednia przelezana od 17 tyg urodzilam w 35w2d.
 
Hej dziewczyny mogę dołączyć? Jestem w 20 tyg ciazy od 13 tyg lezakuje szyjka zaczęła się skracać od 17 tyg mam szew. Niby miała 42 mm w tym 17 tyg ale była w kiepskim stanie lekarz powiedział ze jest popekana. To już 2 lezaca ciąża poprzednia przelezana od 17 tyg urodzilam w 35w2d.

Hej i ja tu zaglądam jestem narazie w 14+4 tyg ę boję się powtórki z pierwszej ciąży kontrolę mam za tydzień i już się boję co z tą moją Szyjka?
W jakim wieku masz dziecko? I czy Musisz teraz non stop leżeć?
 
Corka skończyła w listopadzie 6 lat:) niby lekarz nie powiedział ostatnio nic na temat leżenia a ja byłam tak przerażona czy wszystko trzyma ze zapomniałam zapytać ale nawet jeśli pozwoli chodzić to i tak się nie odwaze. Wstaje do wc ogarnąć mała do szkoły i wieczorem ale to jak nie ma męża tak to on się tym zajmuje. W poprzedniej ciazy pozwolił mi lekarz chodzić na cieszyłam się tylko miesiąc i zaczął mi się zsuwac szew i nakaz leżenia wiec wole dmuchać na zimne. Może się uda. Mam nadzieje.
 
Aha, no to córka już duża rozumie że musisz leżeć, ja w domu bardzo energiczny 3 latek, także jak narazie nie wiem jak to będzie jeśli lekarz każe leżeć? A co z tym że szyjke masz popękane? Czyli robi się rozwarcie?
 
Przy poprzednim porodzie trafiłam na porodowke z 7 cm rozwarciem a szew trzymał ta szyjke. Pielęgniarki olaly sprawę chodz kilka godz chodziłam i mówiłam ze mam skurcze. I chyba to mi tak zalatwiLO szyjke ze jest jaka jest. Bo przed szwem w tej ciąży wszystko było zamknięte. Ja wiedziałam że będzie powtórka gdzieś tak czułam wiec czekałam aż córcia będzie samodzielna. Musze przyznać ze bardzo mi pomaga i ona i mąż. Ale szczerze mówiąc tez się bałam jak to będzie. Może u ciebie się to nie powtórzy:)
 
reklama
Do góry