reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja się boję że juz dlugo nie pociagne. Caly czas mam te klucia w kroczu juz od 2 tyg. I boję się że to moze mi się powiekszac rozwarcie albo skracac szyjka a tu jeszcze tyle czasu do terminu
 
reklama
Niby tak ale sama nie wiem co mam robić szczerze mówiąc bo w szpitalu mi to przepisał a prowadzący mówi że posiew był ujemny i nie brać i jestem już głupia...
No... ja to rozumiem tak, że.. jak jesteś w szpitalu to sluchasz tego co mówią w szpitalu, jak wychodzisz ze szpitala to masz zalecenia ze szpitala...

Co ma do tego Twoja Doktor?
 
Dziewczyny ja też nadal w dwupaku, wczoraj trochę pośmigałam po sklepach, trochę więcej się ruszam, ale nadal cisza. Chciałabym już, żeby się wszystko rozkręciło, na Święta chciałabym być już w domu
 
A czy lekarze mówili jak często zdarzają się powikłania? Jest jakaś minimalna długość szyjki na którą zakłada się szew?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
W pierwszej ciazy zalozyli w 23 tygodniu, szyjka ponizej 1 cm - niemierzalna dluglosc i wpuklenie pecherza z rozwarciem na prawie 1 cm. Mielismy malutkie szanse wtedy, cos ok 5%. Nie udalo sie.

Stad teraz postepowanie profilaktyczne w planach.
 
Dziewczyny, u mniej najpewniej to już jest koniec. Rano dostałam krwotoku i silnych boli brzucha. Leżę teraz na oddziele ale od godziny nawet lekarz się nie pofatygował do mnie. Moze nie powinnam o to pytać ale jestem pierwszy raz w takiej sytuacji... Prosze, powiedzcie mi czy w razie czego mam prawo pochować dziecko w 18tyg? Szpital ma obowiązek wystawić akt zgonu jeśli znam płeć?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Natka9595 bardzo mi przykro :( Trudny czas przed Tobą, mam nadzieje, że masz tam kogoś bliskiego ze sobą.

Jeśli to już to, co najgorsze to masz prawo urodzić i pożegnać się z dzieckiem. Płeć jest widoczna - rozpoznawalna, otrzymasz kartę martwo urodzonego dziecka i z tym idziesz do USC zarejestrować zgon maleństwa. Należy Ci się zasiłek pogrzebowy z ZUS oraz skrócony urlop macierzyński - 56 dni (jeśli pracujesz na umowę o pracę). Pisz jakbyś miała pytania.
 
Do góry