reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny powiedzcie mi co znaczy wąski zapis ktg mimo ze dziecko się rusza?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Wg mnie jeśli to zapis dziecka to oznacza że jego tętno jest w miarę jednostajne bez skokow. U nas w szpitalu zawsze przed ktg każą coś zjeść żeby był "dobry" zapis i właśnie żeby dziecko się poruszało i żeby zobaczyć jakie wtedy ma tętno. Zależy w jakim.przedziale ten wąski zapis. Ale piszę z moich obserwacji tylko i nie znam się na tym.
 
reklama
Ja się trochę zestresowałam teraz na wieczornym Ktg bo mała miała spadki tętna, takie dosc krótkie ale jednak. Ogólnie było tak w okolicach 130-140, a co jakiś czas spadek do 110-115, 120-125. Dziwnie, pierwszy raz tak. No a ja tyle leków dostaje, ze się zaczęłam martwić czy to jednak na nią nie wpływa. Ale położna spojrzała na zapis i powiedziała ze jest prawidłowy, a takie spadki to nie spadki...
Mi zmniejszyli szybkość przepływu tej pompy z lekiem i trochę lepuej się czuje, tzn mniej się trzęsę ;)
A napisze wam jak wyglądał wieczorny obchód. Otworzyły się drzwi, zajrzał lekarz i spytał nas "dobrze dobrze? ". Nawet nie zdążyłyśmy zareagować i już go nie było ;)
No nic kolejny dzień za nami:)
Aga chyba żartujesz z tym obchodem!! To wbrew prawom pacjenta. No ale co masz lecieć za nim i się wykłucać ... wkurza mnie takie traktowanie. U mnie też były spadki tętna ale zaraz mnie wzięli na usg I się okazało ze prawdopodobnie mała bawiła się pepowiną.
 
A Wiec a propos szpitala serce bije ruchy są a ja 4h leżę pod ktg bo oscylacja jest zawężona ... jesli się nie zmieni to grozi cc w każdej chwili


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@AgaBabajaga ja tez tak.miewalam z tym zapisem ktg i tez mi mówili, ze wszystko ok. To chyba faktycznie nieduze spadki. Z tymi obchodami, to u mnie bylo identycznie, szczególnie w weekendy. Otwierały sie drzwi i padało retoryczne " wszystko dobrze?". Tez rzadko zdążyłyśmy zareagować...
@Agata1010 plan na jutro masz przednu, trzymam kciuki, żebyś sie czuła ok i żeby wypaliło;)
 
Aga chyba żartujesz z tym obchodem!! To wbrew prawom pacjenta. No ale co masz lecieć za nim i się wykłucać ... wkurza mnie takie traktowanie. U mnie też były spadki tętna ale zaraz mnie wzięli na usg I się okazało ze prawdopodobnie mała bawiła się pepowiną.

U mnie obchód identyczny te wieczorny


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry