reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@kimi90 doktor Google to najgorszy wrog czasem, dobra rada nie szukaj na internecie bo znajdziesz wszystkie najgorsze przypadki bo zazwyczaj nikt nie pisze ze ten czy inny symptom nie mial znaczenia.
Bedzie dobrze kochana, jestes pod opieka lekarza, Zaufaj mu bo jestem pewna ze ma wiecej doswiadczenia niz Google :)
 
reklama
@aniay dziekuje Ci za dobre slowo. :* za tydzien w poniedzialek wizyta u mojego ginekologa, zobaczymy co tam nowego. Wczesniej w sobote mam prenatalne, ale tam tylko obejrzymy malucha zapewne. Dziewczyny jaka ta ciaza bylaby błoga bez tych akcji ze skurczami i twardnieciem brzucha... z pierwsza corka to jednak byl "no stres"... :)
 
Aplikatora dopochwowego sie w ciazy nie powinno używać, najlepszy jest czysty palec z krótko obciętym paznokciem ;)

W internecie ludzie nierzadko piszą głupoty i co gorsza nawzajem sie straszą i doradzają. Czasem sie zastanawiam, po co niektóre kobiety w ciazy chodzą do lekarza, skoro go nie słuchają, nie zadają mu pytań podczas wizyty tylko wszystko konsultują z ludźmi z internetu. Ja medycyny nie kończyłam i nikomu nie doradzam np. ze ma leżeć plackiem cała ciąże, bo ktoś moze takich rad posłuchać mimo innych zaleceń lekarza i wyładować w końcu w szpitalu z zakrzepica.

A akurat dobrych ginekologów, zwłaszcza w wiekszych miastach, do wyboru jest mnóstwo.
 
Vixen, a czemu nie powinno sie uzywac aplikatora w ciazy? Pytam z ciekawosci, bo ja wlasnie luteine aplikatorem podaje, a moze nie powinnam ??
Odnosnie czytania internetu. Maz poszedl na zakonczenie sezonu w klubie, cora spi, w tv nudy to pomyslalam, ze poczytam artykuly o skurczach. No ale weszlam na forum, nie wiem po co i sie zaczelam nakrecac :) wiem, ze sie nie powinno czytac, a juz tym bardziej sie tym przejmowac, no ale wiecie jak to jest... :)
Slucham wszystkich zalecen swojego lekarza, a czytam tylko ze zwyklej ludzkiej ciekawosci ;)
 
Coś mi sie wydaje, ze na ulotce od luteiny jest nawet napisane, zeby w ciazy aplikować palcem, bo szyjka macicy jest rozpulchniona.

Ja tez sporo w necie czytałam, juz nawet o anglojęzyczne publikacje zahaczalam, bo w polskich niewiele jest, mam wrażenie, ze wszystko spisane stamtąd. Ale juz jednego sie nauczyłam, ze każdy przypadek jest inny, nie mozna na podstawie cudzych doświadczeń wyciągać wnioskow co do swojej sytuacji i niestety, co chyba najtrudniejsze, musimy sie pogodzić z tym, ze na nic nie ma gwarancji, żaden poważny lekarz nie obieca kobiecie w ciazy, ze na pewno donosi i urodzi zdrowe dziecko, chociaz zwykle tak sie dzieje i tego sie trzymajmy ;)
 
Kurcze dobrze wiedziec. Widzisz, nie przeczytalam, patrze aplikator to stosowalam. Od jutra odkladam aplikator...

Pewnie, ze nikt nie da gwarancji. Licze, ze mi jest pisane donosic zdrowego dzidziusia :) a co bedzie, to zobaczymy. Ale juz kicham to, niczego nie czytam :)
 
Ja również miałam prawie przez całą ciążę 3cm, a pod koniec w 8mc niecałe 1,5 cm. Zalecone miałam celibat plus oszczędzanie się..cóż szczerze nie do końca wszystkich zaleceń się trzymałam, więc dlatego mocno pod koniec się skróciła, Dzisiaj mam piękną 15 mc córeczkę :)
 
Kimi ja w 35-36 tyg odstawiłam wszystkie leki. Od 38 chodzę na ile mi pozwala kręgosłup i moje lenistwo. Skurcze mam cały czas w odstępach 9-20 min i sie moja kruszyna nie rodzi. Wiele dziewczyn z naszymi problemami przenosiło. Musimy bardzo uważać, ale jak widać urodzić to nie tak hop siup, jakby sie wydawało.
 
Katarinka ja jestem hmm pochodzę z Michałowo-Zabłudów obecnie mieszkam w Wasilkowie ☺ hmm a z Puszczy czyli dokładnie gdzie mieszkałaś☺ pozdrawiam.
 
reklama
Ja czekam na jakas ludzka godzine, zeby maz "doszedl do siebie", dxwonie do swojego lekarza i nastawiam sie raczej na szpital... w nocy jak wstawalam na siku czulam potworny bol w krzyzu, brzuch byl twardy i napiety... :(
 
Do góry