reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błagam o porady :( wysokie nt i test pappa 1;38 /21lat

Hej gadałam z kierownikiem laboratorium , jeśli któraś dziewczyna trafi tu i zobaczy ten wątek a robiła test sanco w tym czasie proszę kontaktujcie się z genomedem oni wszystko wam dokładnie wytłumaczą. Testy są wiarygodne i to wina producenta który zorientowal się o wadliwych sekwencjach w teście ale prawie wszystkie testy są prawidłowe. Ja nie znalazłam się w tej grupie a jednak powtórzą mi test dla mojego spokoju,zapewniają że wynik będzie taki sam
Katarynko u Ciebie jest też nadzieja ! Prawidłowy wynik to prawidłowy wynik na 99,9 a nie prawidłowy to prawdopodobieństwo choroby które trzeba potwierdzić lub wykluczyć , więc jest spora szansa że będzie dobrze 💕💕💕
Z drugiej strony myślę co mają powiedzieć, przecież nie powiedzą, że mają jakieś problemy,by nie wystarczyć kolejnych klientów. Jak to lekarz wspomniał oni w ten sposób też tracą wiarygodność
 
reklama
Już ci odpowiadam ,odnośnie wyników A więc na usg nie zgadzała się płeć dziecka dlatego osobiście doktor napisał do Genomedu.Odmrozili moja krew jeszcze raz i zrobili znów test, który jak już wiesz wyszedł z dodatkowym chromosomem 21. I zamiast chłopca okazała się dziewczynka.Dla doktora zastanawiające jest to ,że tylko część genu jest nieprawidłowa na to pytanie nawet genetycy w genomedzie nie są w stanie odpowiedzieć-o co w tym wszystkim chodzi.Amniopunkcje mam juz w poniedziałek.Wynik do odebrania po ok 7 dniach od pobrania. Dodam tylko taki apel odnośnie osób które robią Sanco i są już w 99.9% pewne ,że jest wszystko ok.Jak wìdac na moim przypadku firma Genomed może nie często popełnia błędy-ale jednak tak się dzieje.Naigdy więcej nie poszlabym do nich na badania -pomimo strachu tylko amniopunkcja,która jest de facto z wód płodowych dzidzi.Lekarz pomimo swojego dużego doświadczenia mówi, że to co zrobili woła o pomstę do nieba.Prawdopodobnie po Polsce może chodzić wiele dziewczyn z dziećmi ,które są chore lub umierają w łonie matki bo ktoś popełnił ewidentny błąd.Jak to powiedział doktor jestem teraz beznadziejnym przypadkiem więc i ja tracę swoje 00.01 % nadziei.

Chciałabym być taka optymistka,nadzieja umiera ostatnia mnie zawiedli i nie odbuduja mojego .Czekam do poniadzialku A w sumie bardziej do wyników które wg obliczeń mają być 19...
Bardzo mi przykro :( wiele kobiet nie chodzi z chorymi dziećmi ponieważ o pomyłce powiadamiają ,To druga pomyłka od wielu wielu lat nie licząc mozaiki w nifty która kiedyś wyszła. Pomylił się producent przy robieniu testu ,nie test który miarodajny. Wiem że bardzo Ci ciężko ale to margines błędu 0,05% o którym powiadamiają przed pobraniem krwi :( dobrze że masz szybko amino i tak naprawde to sprawdzi wiele więcej niż trisomie 21 której pewnie nie ma twój dzidziuś bo tak jak mówię jeśli wynik wychodzi zły jest to tylko prawdopodobieństwo dopiero jeśli dobry to 99% napewno będzie dobrze tym bardziej że USG masz naprawdę nieźle ! Czytałam kilka razy że test sanco lub nifty wyszedł źle a amino dobrze , tylko prawidłowy wynik jest praktycznie pewny a jednak zostanę te 0,01 % a jeśli Tobie potem wyszedł źle to znaczy że jest nieprawidłowy i margines błędu ma dużo dużo większy więc naprawdę jest szansa że dziecko będzie zdrowe , trzymam kciuki z całego serca i naprawdę myślę że Twoja historia skończy się dobrze
 
Z drugiej strony myślę co mają powiedzieć, przecież nie powiedzą, że mają jakieś problemy,by nie wystarczyć kolejnych klientów. Jak to lekarz wspomniał oni w ten sposób też tracą wiarygodność
Nie no wiadomo ale właśnie dlatego robią mi np jeszcze raz chociaż nie ma takiej potrzeby , te testy naprawdę się praktycznie nie mylą ,(w dobrą stronę) ten test był wadliwy dlatego wynik był źle przedstawiony i źle przeprowadzony , o pomyłce muszą powiadomić a naprawdę w przeciągu wielu lat pomylił się raz w ten sposób że test był prawidłowy a okazało się że dzidzia miała mozaike łożyska której chyba nawet zwykle amino nie wykrywa. Te testy są od lat i jeśli pokazują że jest ok to jeśli chodzi o prosta trisomie 21 to jest ok ,tu test był wadliwy to wina producenta i powinnen płacić odszkodowanie czy cos ale to już inna sprawa :(
 
Moje genetyczne badania 1 trymestru w drugiej ciąży z pappa wyszły kiepsko , bardzo duże prawdopodobieństwo zespołu patau, z kolei na USG było wszystko ok z tym że dzidzia mniejsza niż norma. Moja gin nalegała na nifty lub amnio , ale bałam się i stwierdziliśmy z mężem , że poczekamy do drugiego prenatalnego badania , bo wsumie na USG by wyszli nieprawidłowości i wszystko okazało się być w porządku . Co prawda malutka wielkościowo była 2 tyg do tyłu. Urodziła się w 38+4 tyg z wagą 2500 i 47 cm. Cala i zdrowa. Wiem jakie jest to stresujące , więc trzyma kciuki aby wszystko było dobrze 😘❤️
 
Nie no wiadomo ale właśnie dlatego robią mi np jeszcze raz chociaż nie ma takiej potrzeby , te testy naprawdę się praktycznie nie mylą ,(w dobrą stronę) ten test był wadliwy dlatego wynik był źle przedstawiony i źle przeprowadzony , o pomyłce muszą powiadomić a naprawdę w przeciągu wielu lat pomylił się raz w ten sposób że test był prawidłowy a okazało się że dzidzia miała mozaike łożyska której chyba nawet zwykle amino nie wykrywa. Te testy są od lat i jeśli pokazują że jest ok to jeśli chodzi o prosta trisomie 21 to jest ok ,tu test był wadliwy to wina producenta i powinnen płacić odszkodowanie czy cos ale to już inna sprawa :(
A ten co się pomylił t
 
Nifty leci za granicę jak badają
To nifty nie zgenomedu , była mozaika łożyska czyli nie taki z.d co wychodzi z NT i tak dalej
Testy nifty lecą za granicę do badań
Tak czy siak sytuacja jest okropna w tym przypadku i miejmy nadzieję że skończy się dobrze , jeśli wynik jest nieprawidłowy jest spory margines błędu więc dziecko może być zupełnie zdrowe !!!
 
Z drugiej strony myślę co mają powiedzieć, przecież nie powiedzą, że mają jakieś problemy,by nie wystarczyć kolejnych klientów. Jak to lekarz wspomniał oni w ten sposób też tracą wiarygodność
Rozmawiałam z Panią która miała wyniki źle wszystkiego nie dawali jej szans na zdrowe dziecko a okazało się być zdrowe ! U ciebie jest jakieś 75% szans że będzie zdrowe przy wyniku 1:4 o ile dobrze liczę lub 70
A USG masz jak narazie dobre jest wręcz bardzo duża szansa !!!
 
reklama
Rozmawiałam z Panią która miała wyniki źle wszystkiego nie dawali jej szans na zdrowe dziecko a okazało się być zdrowe ! U ciebie jest jakieś 75% szans że będzie zdrowe przy wyniku 1:4 o ile dobrze liczę lub 70
A USG masz jak narazie dobre jest wręcz bardzo duża szansa !!!
Już nie 75% tylko jak to określił lekarz jakiś odsetek procenta.75 % było po pappie.Po Sanko teraz wygląda tragicznie. USG w przypadku ZD wychodzi w jakiś 10 % prawidłowo.Dam znać po amnio co dalej.Ooczywiscie droga sądową myślę , że zostanie poruszona. Mówią, że zdarzają się pomyłki ale tu nie chodzi o pomyłkę odnośnie pieniędzy bo wszystko idzie naprawić ale o ludzkie życie, które jest zagrożone .Tu chodzi o błąd ludzki błąd i gdyby nie mój doktor zylabym dalej w nieświadomości-choć nie wiem czy to już nie byłoby lepsze,już sama nie wiem co myśleć-mętlik. Tobie oczywiście jak i innym kobietom nie życzę tego czego przechodzę ja. Trzymajcie się kobiety bo ja sie już rozpadłam.
 
Do góry