reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błagam o porady :( wysokie nt i test pappa 1;38 /21lat

Już nie 75% tylko jak to określił lekarz jakiś odsetek procenta.75 % było po pappie.Po Sanko teraz wygląda tragicznie. USG w przypadku ZD wychodzi w jakiś 10 % prawidłowo.Dam znać po amnio co dalej.Ooczywiscie droga sądową myślę , że zostanie poruszona. Mówią, że zdarzają się pomyłki ale tu nie chodzi o pomyłkę odnośnie pieniędzy bo wszystko idzie naprawić ale o ludzkie życie, które jest zagrożone .Tu chodzi o błąd ludzki błąd i gdyby nie mój doktor zylabym dalej w nieświadomości-choć nie wiem czy to już nie byłoby lepsze,już sama nie wiem co myśleć-mętlik. Tobie oczywiście jak i innym kobietom nie życzę tego czego przechodzę ja. Trzymajcie się kobiety bo ja sie już rozpadłam.
Trzymaj się choć wiem że to praktycznie niemożliwe ,trzymamy kciuki żeby okazało się że jednak jest dobrze ! Dawaj znać 19 będę czekac :((
 
reklama
Już ci odpowiadam ,odnośnie wyników A więc na usg nie zgadzała się płeć dziecka dlatego osobiście doktor napisał do Genomedu.Odmrozili moja krew jeszcze raz i zrobili znów test, który jak już wiesz wyszedł z dodatkowym chromosomem 21. I zamiast chłopca okazała się dziewczynka.Dla doktora zastanawiające jest to ,że tylko część genu jest nieprawidłowa na to pytanie nawet genetycy w genomedzie nie są w stanie odpowiedzieć-o co w tym wszystkim chodzi.Amniopunkcje mam juz w poniedziałek.Wynik do odebrania po ok 7 dniach od pobrania. Dodam tylko taki apel odnośnie osób które robią Sanco i są już w 99.9% pewne ,że jest wszystko ok.Jak wìdac na moim przypadku firma Genomed może nie często popełnia błędy-ale jednak tak się dzieje.Naigdy więcej nie poszlabym do nich na badania -pomimo strachu tylko amniopunkcja,która jest de facto z wód płodowych dzidzi.Lekarz pomimo swojego dużego doświadczenia mówi, że to co zrobili woła o pomstę do nieba.Prawdopodobnie po Polsce może chodzić wiele dziewczyn z dziećmi ,które są chore lub umierają w łonie matki bo ktoś popełnił ewidentny błąd.Jak to powiedział doktor jestem teraz beznadziejnym przypadkiem więc i ja tracę swoje 00.01 % nadziei.

Chciałabym być taka optymistka,nadzieja umiera ostatnia mnie zawiedli i nie odbuduja mojego .Czekam do poniadzialku A w sumie bardziej do wyników które wg obliczeń mają być 19...
Fuck, co za porąbana sytuacja, nie wiem jakim cudem mogli sobie pozwolić na TAKI błąd. Dodatkowo zszokowalo mnie, ze to Twój lekarz zauważył błąd płci i się do nich odezwał, a nie oni sami, wiedząc, że mają przypadki nieprawidłowych testów! Ręce opadają. Ja robiłam inny test tego typu, który wykazał, ze wszystko jest ok genetycznie, ale ciążę i tak straciłam, świeża sprawa, serce przestało bić w 13-14 tyg i oczywiście nie wiadomo czemu, lekarze stawiają na genetykę:/ Mam wrażenie, że w ciąży nie można opierać się na niczym, nawet tak dokładne badania nie tylko się mylą, ale też mogą wracać totalnie zwalone z winy laboratorium. Współczuje niesamowicie i życzę Ci masy siły do przejścia tej sytuacji, na tę chwile trzymam najmocniej na swiecie kciuki za amnio.
 
Fuck, co za porąbana sytuacja, nie wiem jakim cudem mogli sobie pozwolić na TAKI błąd. Dodatkowo zszokowalo mnie, ze to Twój lekarz zauważył błąd płci i się do nich odezwał, a nie oni sami, wiedząc, że mają przypadki nieprawidłowych testów! Ręce opadają. Ja robiłam inny test tego typu, który wykazał, ze wszystko jest ok genetycznie, ale ciążę i tak straciłam, świeża sprawa, serce przestało bić w 13-14 tyg i oczywiście nie wiadomo czemu, lekarze stawiają na genetykę:/ Mam wrażenie, że w ciąży nie można opierać się na niczym, nawet tak dokładne badania nie tylko się mylą, ale też mogą wracać totalnie zwalone z winy laboratorium. Współczuje niesamowicie i życzę Ci masy siły do przejścia tej sytuacji, na tę chwile trzymam najmocniej na swiecie kciuki za amnio.
Bardzo Ci współczuję, ja walczę nadal o to dziecko 19 tydzień, był krwotok itp.Mam pretensje do siebie do świata, do wszystkiego.Siła przyda się przyda nie tylko mi ale i tobie. Choć nie wiem co gorsze porobić czy urodzić chore dziecko...
 
Tak. Masz większą szansę na urodzenie zdrowego, niż chorego dziecka na ZD. Wśród kobiet z takimi wynikami na 38 kobiet urodziło się jedno chore dziecko.
Lekarz nie zalecił amniopunkcji? Ryzyko jest duże i warto to rozważyć.
BE9CB2C4-265E-48FE-8F92-982FA753A0AC.jpeg
Witajcie Kochane.Jestem tu nowa.W skrycie bardzo się martwię ponieważ już traciłam ciąże wcześniejsze.Jestem w 12 tygodniu.Miałam wykonane usg prenatalne na którym wyszło wszystko dobrze.Teraz byłam na testach PAPP-A i otrzymałam wynik z którego nie rozumiem nic😔.Tak bardzo się boje…czy któraś z Was umie to odczytać🤷‍♀️?.Pozdrawiam serdecznie i dużo zdrówka dla Was i maluszków 💋
 
Witajcie Kochane.Jestem tu nowa.W skrycie bardzo się martwię ponieważ już traciłam ciąże wcześniejsze.Jestem w 12 tygodniu.Miałam wykonane usg prenatalne na którym wyszło wszystko dobrze.Teraz byłam na testach PAPP-A i otrzymałam wynik z którego nie rozumiem nic😔.Tak bardzo się boje…czy któraś z Was umie to odczytać🤷‍♀️?.Pozdrawiam serdecznie i dużo zdrówka dla Was i maluszków 💋
 

Załączniki

  • 8942A3F4-FC49-4F75-A6CE-D1519191D356.jpeg
    8942A3F4-FC49-4F75-A6CE-D1519191D356.jpeg
    97,5 KB · Wyświetleń: 286
Proszę o informacje czy wyniki są ok?Zobacz załącznik 1292532
Musisz udać się do lekarza, on na swoim oprogramowaniu wprowadzi te wartości, przeliczy je na wartości MoM, o ile pamiętam najlepiej jakby MoM wynosił 1 i wtedy obliczy ryzyko chorób na podstawie USG, tego testu i wieku ciąży i Twojego. Jak coś pomieszalam mnie poprawcie. Pozdrawiam
 
reklama
Fuck, co za porąbana sytuacja, nie wiem jakim cudem mogli sobie pozwolić na TAKI błąd. Dodatkowo zszokowalo mnie, ze to Twój lekarz zauważył błąd płci i się do nich odezwał, a nie oni sami, wiedząc, że mają przypadki nieprawidłowych testów! Ręce opadają. Ja robiłam inny test tego typu, który wykazał, ze wszystko jest ok genetycznie, ale ciążę i tak straciłam, świeża sprawa, serce przestało bić w 13-14 tyg i oczywiście nie wiadomo czemu, lekarze stawiają na genetykę:/ Mam wrażenie, że w ciąży nie można opierać się na niczym, nawet tak dokładne badania nie tylko się mylą, ale też mogą wracać totalnie zwalone z winy laboratorium. Współczuje niesamowicie i życzę Ci masy siły do przejścia tej sytuacji, na tę chwile trzymam najmocniej na swiecie kciuki za amnio.
Myślę że to wszystko zbiegło się w czasie ,musieliby do niej zadzownic więc po wynikach ponownych i tak by zadzwonili bo badali nie tylko te próbki , producent im dał znać o możliwości błędów
 
Do góry