reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błagam o porady :( wysokie nt i test pappa 1;38 /21lat

A wiesz może czy jest jedno laboratorium czy kilka w Polsce ? Słuchaj ja miałam nt 3.1 i wierzę że dziecko jest zdrowe , test pappa jest do dupy ,ile masz lat jeśli mogę zapytać ? Jaka beta Ci wyszła i pappa ? Musi być dobrze , to jest tylko statystyka test sanco też i naprawdę jak widać jest mylny , jeśli masz szansę wykup fisha przy aminopuncji będziesz wiedzieć po kilku dniach
Nr 1,7, Pappa 1:4 ZD,mam 32 lata.Wskazaniem do dalszej diagnostyki był zły przepływ w serduszku który rzekomo już jest ok i brak kosci nosowej która była widoczna w 11 tygodniu A w 13 już jej nie uchwycił. Poza tym w normie .W wyniku sanco mam wpis odnośnie częściowej trisomii 21 ,stwierdzono duplikacje ,wartość produkcyjna- nieznana, dla pełnej trisomii wynosi 65% A u mnie niby jest czesciowa. Nic więcej nie wiem ponieważ dopiero dzisiaj idę do lekarza prowadzącego, ma mi załatwić najszybszą amnio z przyspieszonym wynikami mikromacierzy.
 
reklama
Bardzo współczuję, nawet nie wyobrażam sobie co musisz czuć. Będę bardzo mocno trzymała kciuki za Ciebie i malucha, żeby okazało się, że jest zdrowy. Kiedy masz mieć amnio, wiesz już może?
Lekarz stara się jak może, niby próbuje na przyszły tydzień, dzisiaj o 11 mam z nim spotkanie, od wczoraj nic nie jem tylko zwracam.Najgorsze jest to ,że już czuje ruchy małej co mnie jeszcze bardziej dołuje 😔,jestem wściekła na sama siebie ,że zachciało mi się 2 dziecka 😩
 
Okropna sytuacja. Myślę, że to się skończy pozwami sadawymi. Mam nadzieję, że amnio potwierdzi zdrowe dziecko. Trzymam kciuki i bardzo współczuję nerwów.
 
Okropna sytuacja. Myślę, że to się skończy pozwami sadawymi. Mam nadzieję, że amnio potwierdzi zdrowe dziecko. Trzymam kciuki i bardzo współczuję nerwów.
Szczerze myślę nad tym ,straciłam tyle czasu....Tylko dlatego ,że był zrobiony błędny test,cholera skoro mieli już takie sytuacje wcześniej to dlaczego nie robią ich 2-3 razy z innej partii.Jestem strzępkiem nerwów, na każdym kroku mi słabo,mdleje podejrzewam, że to sprawka nerwów. Już nie liczę na wynik pozytywny przy amnio,straciłam nadzieje
 
Szczerze myślę nad tym ,straciłam tyle czasu....Tylko dlatego ,że był zrobiony błędny test,cholera skoro mieli już takie sytuacje wcześniej to dlaczego nie robią ich 2-3 razy z innej partii.Jestem strzępkiem nerwów, na każdym kroku mi słabo,mdleje podejrzewam, że to sprawka nerwów. Już nie liczę na wynik pozytywny przy amnio,straciłam nadzieje
Daj proszę znać po wizycie co Ci powiedzą :( mam nadzieję że wszystko będzie dobrze ,dzwoniłam do nich bo chciałam porozmawiać właśnie z genetykiem co i jak ale mają do mnie odzwonic , już sama nie bardzo wierzę w ten wynik swój
 
Szczerze myślę nad tym ,straciłam tyle czasu....Tylko dlatego ,że był zrobiony błędny test,cholera skoro mieli już takie sytuacje wcześniej to dlaczego nie robią ich 2-3 razy z innej partii.Jestem strzępkiem nerwów, na każdym kroku mi słabo,mdleje podejrzewam, że to sprawka nerwów. Już nie liczę na wynik pozytywny przy amnio,straciłam nadzieje
Ale dlaczego skoro na usg wszystko idzie jak narazie dobrze ? Jeśli była kość nosowa to była a potem była nie do oceny , czyli lekarz nie mógł znaleźć bądź mu się nie chciało. Nie ma tak że jest a potem jej nie ma
Ja mam nt 3.4 .... Więc w porównaniu USG wychodzę dużo gorzej tym bardziej że to serduszko u cb jest ok
 
Ale dlaczego skoro na usg wszystko idzie jak narazie dobrze ? Jeśli była kość nosowa to była a potem była nie do oceny , czyli lekarz nie mógł znaleźć bądź mu się nie chciało. Nie ma tak że jest a potem jej nie ma
Ja mam nt 3.4 .... Więc w porównaniu USG wychodzę dużo gorzej tym bardziej że to serduszko u cb jest ok
Mi jeszcze biochemia wyszła źle... I nie mogłam amino że względu na krwiaka zrobiłam sanco. Jak zaufać skoro się mylą , ja nie mogę pozwolić sobie na chore dziecko ,kompletny brak warunków i po prostu by mnie to przerosło dostałam wynik prawidłowy a teraz nie wierzę w ten wynik , nie wiem też co mam robić i właśnie też poczułam ruchy dziecka , również nie wytrzymuje mam serdecznie dość ,pierwsza ciąża i że niby to taki piękny czas , od początku mam pod górkę najpierw nt potem krwotok i krwiak teraz dowiaduje się że mieli wadliwe testy ..
 
Ale dlaczego skoro na usg wszystko idzie jak narazie dobrze ? Jeśli była kość nosowa to była a potem była nie do oceny , czyli lekarz nie mógł znaleźć bądź mu się nie chciało. Nie ma tak że jest a potem jej nie ma
Ja mam nt 3.4 .... Więc w porównaniu USG wychodzę dużo gorzej tym bardziej że to serduszko u cb jest ok
Myślę że amino wyjdzie ok u cb i wszystko będzie dobrze , będziesz wiedziała w podciągi tygodnia jeśli to mikromacierze :)
 
Hej gadałam z kierownikiem laboratorium , jeśli któraś dziewczyna trafi tu i zobaczy ten wątek a robiła test sanco w tym czasie proszę kontaktujcie się z genomedem oni wszystko wam dokładnie wytłumaczą. Testy są wiarygodne i to wina producenta który zorientowal się o wadliwych sekwencjach w teście ale prawie wszystkie testy są prawidłowe. Ja nie znalazłam się w tej grupie a jednak powtórzą mi test dla mojego spokoju,zapewniają że wynik będzie taki sam
Katarynko u Ciebie jest też nadzieja ! Prawidłowy wynik to prawidłowy wynik na 99,9 a nie prawidłowy to prawdopodobieństwo choroby które trzeba potwierdzić lub wykluczyć , więc jest spora szansa że będzie dobrze 💕💕💕
 
reklama
Myślę że amino wyjdzie ok u cb i wszystko będzie dobrze , będziesz wiedziała w podciągi tygodnia jeśli to mikromacierze :)
Już ci odpowiadam ,odnośnie wyników A więc na usg nie zgadzała się płeć dziecka dlatego osobiście doktor napisał do Genomedu.Odmrozili moja krew jeszcze raz i zrobili znów test, który jak już wiesz wyszedł z dodatkowym chromosomem 21. I zamiast chłopca okazała się dziewczynka.Dla doktora zastanawiające jest to ,że tylko część genu jest nieprawidłowa na to pytanie nawet genetycy w genomedzie nie są w stanie odpowiedzieć-o co w tym wszystkim chodzi.Amniopunkcje mam juz w poniedziałek.Wynik do odebrania po ok 7 dniach od pobrania. Dodam tylko taki apel odnośnie osób które robią Sanco i są już w 99.9% pewne ,że jest wszystko ok.Jak wìdac na moim przypadku firma Genomed może nie często popełnia błędy-ale jednak tak się dzieje.Naigdy więcej nie poszlabym do nich na badania -pomimo strachu tylko amniopunkcja,która jest de facto z wód płodowych dzidzi.Lekarz pomimo swojego dużego doświadczenia mówi, że to co zrobili woła o pomstę do nieba.Prawdopodobnie po Polsce może chodzić wiele dziewczyn z dziećmi ,które są chore lub umierają w łonie matki bo ktoś popełnił ewidentny błąd.Jak to powiedział doktor jestem teraz beznadziejnym przypadkiem więc i ja tracę swoje 00.01 % nadziei.
Hej gadałam z kierownikiem laboratorium , jeśli któraś dziewczyna trafi tu i zobaczy ten wątek a robiła test sanco w tym czasie proszę kontaktujcie się z genomedem oni wszystko wam dokładnie wytłumaczą. Testy są wiarygodne i to wina producenta który zorientowal się o wadliwych sekwencjach w teście ale prawie wszystkie testy są prawidłowe. Ja nie znalazłam się w tej grupie a jednak powtórzą mi test dla mojego spokoju,zapewniają że wynik będzie taki sam
Katarynko u Ciebie jest też nadzieja ! Prawidłowy wynik to prawidłowy wynik na 99,9 a nie prawidłowy to prawdopodobieństwo choroby które trzeba potwierdzić lub wykluczyć , więc jest spora szansa że będzie dobrze 💕💕💕
Chciałabym być taka optymistka,nadzieja umiera ostatnia mnie zawiedli i nie odbuduja mojego .Czekam do poniadzialku A w sumie bardziej do wyników które wg obliczeń mają być 19...
 
Do góry