reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bielsko-Biała

Kronika Beskidzka http://img261.imageshack....71900000ql1.jpg druga częsc: http://img177.imageshack....71900001bh6.jpg zbieram opinie czy któras z Kobiet rodząca w Wojewódzkim zawsze była zmuszona do pozycji leżącej lub półsiedzącej, czy miały Panie ten wybór pozycji? ( chodzi mi o drugą faze porodu), czy była koniecznośc nacięcia krocza? czy pytano Panie o zgodę na ten zabieg? Czy przyspieszano poród podając syntetyczną oksytocynę, przebijając pęcherz płodowy? Wyciskano dziecko przez lekarza kładącego się na brzuch? Jeżeli były wskazania do w/w procedur, to czy były Panie poinformowane? Podawano Dolagran lub Relanium? jeżeli tak, to czy same Panie się zgodziły? Gdy prosiły Panie o znieczulenie, otrzymały je Panie? Jak wyglądała sprawa z lewatywą i goleniem krocza? Prosiły Panie o te zabiegi przygotowawcze? Jeżeli były, to cczy pytano o zgodę? Jaki był pierwszy kontakt z Dzieckiem? Czy od razu po porodzie mogły Panie miec Swojego Maluszka jeszcze na sali porodowej? Mogły Panie je nakarmic? Ile czasu w ogóle było z Panią Dziecko przed mierzeniem, ważeniem itp? 5, 10 min? Czy byli obecni studenci, osoby trzecie, np. sprzątaczki? Jeżeli tak, to czy pytano Panie o zgodę na ich obecnośc? Ale uwaga. Uzyskanie przez PAnie zgody na udział studentów i stażystów nie jest wymagane, gdy interwencja medyczna jest konieczna. Za poród rodzinny płaciłyście Panie jedynie 50 pln na ubranko dla ojca? Oczywiście jeżeli Panie się nie zdecydują odpowiedziec, uszanuję decyzję. Zbieram opinie na temat tego szpitala. Panie które rodziły w roku 2007 i 2008 - chciałam zbadac czy po mojej interwencji COŚ się zmieniło w tym szpitalu. Panie które tam rodziły, pomóżmy innym Mamą Smile ANONIMOWO, bede umieszczac wypowiedzi na blogu. Powtarzam, ANONIMOWO i tylko Tych Pań co napiszą prywatnie do mnie. to blog : Expertia.pl - strefa wiedzy pozdrawiam Panie
 
reklama
jezeli chodzi o esculap to powiem nie wybierajcie tego tam są same cesarki kobieta nie jest traktowana tam jak trzeba to tez szpital jak kazdy inny poza tym moja zona tam rodziła i wiem jak to wygląda wmawiaja pacjetom ze jest zle ze cesarka musi byc inaczej moze byc zagrozenie zycia poza tym lekarze zawsze cos wymysla zeby tak zrobic dla nich to jest lepsze szybciej kobieta urodzi a tak musza czekac nie wiadomo ile az dziecko wyjdziea tak natna wyciagna wyczyszcza i do widzenia nastepna prosze jak zona była w klinice nie było tam kobiety która by urodziła swoimi siłami wiec kobiety zastanówcie sie zanim tam pójdziecie moja siostra rodziła na wyspiańskiego wszystko odbyło sie bez problemu
 
Studentka 234
miałaś jakiegoś cholernego pecha:szok:
Ja rodziłam 2 dzieci pod szyndzielnią i trzecie też mam zamiar tam rodzić. Wszystko było ok nawet mnie zachęcały do zmian pozycji, miałam wodę w wannie itp.
Pierwszy poród trwał dłużej niż drugi no ale ok:-)

Co do kliniki esculap wiem że kobitki ją cenią do szybko, sprawnie i bez bólu-moim zdaniem cc jest tam rutyna a jak przychodzi rodzć naturalnie to nie dają rady (znajoma przy porodzie nat w tej klinice miała próżnocią i dziecko ma uszkodzoną główkę:szok:)

Poza tym znieczulenie zewnatrzopon jest szkodliwe w późniejszym czasie dla kobiet gdyż wywołuje różne powikłania ale o tym będzie się mówiło dopiero za 10 lat:sorry2:
 
jezeli chodzi o esculap to powiem nie wybierajcie tego tam są same cesarki kobieta nie jest traktowana tam jak trzeba to tez szpital jak kazdy inny poza tym moja zona tam rodziła i wiem jak to wygląda wmawiaja pacjetom ze jest zle ze cesarka musi byc inaczej moze byc zagrozenie zycia poza tym lekarze zawsze cos wymysla zeby tak zrobic dla nich to jest lepsze szybciej kobieta urodzi a tak musza czekac nie wiadomo ile az dziecko wyjdziea tak natna wyciagna wyczyszcza i do widzenia nastepna prosze jak zona była w klinice nie było tam kobiety która by urodziła swoimi siłami wiec kobiety zastanówcie sie zanim tam pójdziecie moja siostra rodziła na wyspiańskiego wszystko odbyło sie bez problemu
Nieprawda! :no:
Sama tam rodzilam, silami natury, ale z ZZO (zero powiklan, zero komplikacji, a sam porod ze znieczuleniem bajkowy :tak:) w klinice bylam o 13:00, urodzilam o 18:20 i nikt nie namawial mnie do cc :no:
Nie spotkalam sie osobiscie z zadna negatywna opinia na temat Esculapa, a wiekszosc historyjek wyssanych jest z palca.
Z mojego otoczenia mnostwo kolezanek i znajomych tam rodzilo i wszystkie sa naprawde bardzo zadowolone :tak: I zaznaczam, ze nie wszystkie mialy cesarki :tak::-)
 
Witajcie KObiety!!

Prowadzę dwa blogi, jeden na Onecie, drugi na portalu Expertia, każdy o tej samej treści. Wczoraj rozpoczął się drugi etap Konkursu Blog Roku 2008 - głosowanie Internautów.

tu jest link:

Blog o Porodzie. Dobrze Urodzeni? - to nie u nas proszę Państwa. Poród Bielsko. - Onet.pl Blog

Kochane, jeżeli chcecie oddac głos na mojego bloga, proszę wyślijcie smsa o tresci A01059 pod nr 7144 (0 w numerze bloga oznacza liczbę zero ) koszt, 1.22PLN.

( Uwaga! w tresci smsa należy jedynie umieścic numer bloga, nie należy umieszczac w niej żadnych dodatkowych znaków ani spacji.)

Z jednegu mumeru oddajemy jeden głos na dany blog.

Mam nadzieję że wśród Czytelników znajdą się Osoby, które zechciałyby poprzec mojego bloga. Liczę na poparcie szczególnie od Kobiet, które były w podobnej do mojej sytuacji. Proszę, sprawmy aby ten blog dostrzegła każda Przyszła Mama :)

Całkiem niedawno dostałam maila od Producenta TVNu z prośbą o kontakt ze mną.

Telewizja chciała zrealizowac materiał o Karcie Praw Rodzącej,zależało Im na krótkiej rozmowie przed kamerą. Telewizja chciała użyc mojej wypowiedzi w materiale, którym zajęłaby się Marzanna Zielińska.
 
Witam Was dziewczyny!
Ja też waham się jeśli chodzi o miejsce porodu. Do wyboru mam albo szpital śląski w Cieszynie albo klinikę esculap w Bielsku. W Cieszynie odstraszają mnie niezbyt pozytywne opinie o porodach natomiast w esculapie to, że prawdopodobnie nie są wykonywane żadne badania przesiewowe dziecka, słuchu, itp. Co w takiej sytuacji? Czy dostaje się skierowanie z esculapa na te badania czy trzeba się tym martwić już na własną rękę?
 
halo dziewczyny opuściłyście wątek!!!:) proszę piszcie swoje opinie o eskulapie jestem w ciąży i szukam najlepszego miejsca na poród. Pierwszy miałam fatalny i teraz chce zadbać o wszystkie szczegóły! Pozdrawiam!
 
Ja rodziłam w Esculapie 25 maja. Chciałam mieć cc i miałam. Nie żałuję mimo, że to 4-5 godz jazdy od mojego miejsca zamieszkania.
Prawdą jest, że godziny odwiedzin są wyznaczone dla wszystkich (także tatusiów) i ściśle przestrzegane ale ma to też swoje plusy. Im mniej odwiedzających i im krócej osoby odwiedzające są na sali tym mniejsza możliwość zarażenia czymś noworodków. Poza tym świeżo upieczone Mamusie mogą odpocząć co byłoby utrudnione w przypadku ciągłych odwiedzin.
Ja wyszłam z kliniki po 3 dobach i naprawdę czułam się na siłach a z Małą wszystko było ok. Standardowo wychodzi się po 2 dobach, a w przypadku porodu sn mozna nawet nastepnego dnia. Naprawdę wszystko zależy od naszego samopoczucia.

Olinka82my dostałyśmy skierowanie na badanie słuchu oraz usg bioderek (ale będę je wykonywała w Warszawie bo mam zdecydowanie bliżej ;-)). Wszystkie niezbędne szczepienia oraz badania zostały wykonane w klinice przed wypisem.

Z opieką jest różnie, ale to przecież zależy od człowieka :tak:

Dziewczyny, jeśli macie jakies konkretne pytania to piszcie z BB na e-mail, pocztę odbieram regularnie. W miarę możliwości postaram się szybko odpisać.

Ja Esculapa naprawdę szczerze polecam :-)
 
reklama
Mam pytanie od mojego szwagra zona wczoraj urodzila wlasnie w tej klinice synka...Zastanawia mnie czemu dzieciatko musi pozostac 24 godziny w inkubatorze czy wy tez tak mieliscie.... Oni mówia ze jest wszystko ok ale martwie sie tym .....
 
Do góry