reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezrobotna samotna matka

Dołączył(a)
28 Listopad 2010
Postów
14
Witam
Jestem bezrobotną bez prawa do zasiłku. Jestem w 5 miesiącu ciąży. Mam takie pytanie jeśli od ojca dziecka będę uzyskiwać alimenty jaką pomoc mogę jeszcze uzyskać od Ośrodka Pomocy Społecznej lub Urzędu Pracy?
 
reklama
z tego co się orientuje to zasiłek dla matki samowychowującej dziecko -kiedyś bylo 170zł
Jesli nie przekroczysz najnizszej krajowej 507 zl na osobe dodatkowa pomoc mozesz sie starac w osrodku opieki spolecznej
 
Jestem bezrobotną bez prawa do zasiłku. Jestem w 5 miesiącu ciąży. Mam takie pytanie jeśli od ojca dziecka będę uzyskiwać alimenty jaką pomoc mogę jeszcze uzyskać od Ośrodka Pomocy Społecznej lub Urzędu Pracy?

Po urodzeniu dziecka może Pani wnioskować o zasiłek rodzinny i dodatki do niego (dodatek z tytułu samotnego macierzyństwa, dodatek z tytułu urodzenia dziecka). Prawo do zasiłku (i dodatków) mają rodziny, w których miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 504 zł netto.
 
Do góry