reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta Hcg

Dałyście mi dziewczyny nadzieję. Dzwoniłam do lekarza mówił że to bardzo wczesna ciąża. A z racji tego nie wiadomo kiedy była owulacja to mam liczyć ten 6.08 jako dzień zapłodnienia.
Moja pierwsza beta była 22,68 po 72 h była 80... ja robiłam przed @, aktualnie 27 tydzień. Także jutro zrób betę, a potem na spokojnie czekaj na wizytę.
 
reklama
Najważniejszy jest przyrost - zrób betę po 48h, najlepiej o tej samej porze i w tym samym laboratorium.
Mi ginekolog poleciła przyjść jak beta będzie ponad 1000 wynosić, wtedy na usg już będzie widać wszystko 🙂
Przy becie lekko ponad 1000 nie będzie widać wszystkiego, tylko na dobrym sprzęcie ledwo pęcherzyk ciążowy, więc będzie widoczne raptem jego umiejscowienie. Uważam, że trzeba to sprostować, bo kiedyś ktoś weźmie to sobie do serca i będzie płakał po wyjściu z gabinetu, bo przeczytał na forum, że miał widzieć wszystko.

Do autorki postu: nie ma czegoś takiego jak za niska beta na takim etapie ciąży. Wyłapałaś ją po porostu bardzo szybko :) ja miałam 12dpo betę 18, a dwa dni później 100. Teraz moja beta smacznie śpi :) jeśli mogę coś doradzić, to zrób przy okazji progesteron. Czytałam, że jesteś już po jednym biochemie- równie dobrze jego przyczyną mógł być spadek progesteronu. Oznacz jego poziom, żeby wiedzieć, czy nie jest zbyt niski (osobiście miałabym spokojną głowę jeśli jego wartość byłaby w okolicy 20) i w razie czego wdrożyć leczenie. Do lekarza idź najlepiej koło 5tyg po owulacji, wtedy już powinna być uwidoczniona akcja serduszka :) powodzenia!
 
Zrobiłam dziś kolejny test, żeby się nie stresować w pracy. Później lecę na betę. Kreseczka mocniejsza. ;) 😉
 

Załączniki

  • 20220819_063049.jpg
    20220819_063049.jpg
    954,9 KB · Wyświetleń: 151
Gratulacje! Skonsultuj tylko proga z ginekologiem, nie wiem czy nie trochę za niski :) w razie czego dostaniesz receptę na duphaston :)
Właśnie juz do niego dzwoniłam. Mam jeszcze duphaston w domu i kazał brać do wizyty. A wizytę mam pod koniec sierpnia albo początek września, bo moj ginekolog jest na urlopie i dopiero pod koniec sierpnia wraca.
 
reklama
Do góry