reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG Spadek

Asanka99

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Maj 2021
Postów
18
Witam. Potrzebuję się poradzić. W 7 tygodniu ciąży hcg wyszło mi 126 tysięcy. Zaś w 9 tygodniu spadło do wartości 86 tysięcy jednostek, niby dalej to jest norma ale martwię się. Czy nie mam już na co liczyć i przygotować się na najgorsze? Badanie hcg powtórzyłam dziś, a w piątek mam usg..
Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji i jednak wszystko na usg wyszło w porządku?
 
reklama
A dlaczego w 9 tc badasz bete ?
Lekarz mi zlecił, sama nie jestem pewna dlaczego. W wielu wątkach widziałam, że nikt tego nie robi w takim tygodniu ciąży i zazwyczaj kobiety są już po pierwszym usg. Ja aktualnie 10tydz+1 dzień i w piątek dopiero pierwsze badanie USG.. Jestem całkiem zielona w temacie. To moja pierwsza ciąża.
 
Ok 10 tc będą może zacząć spadać. To raz.
Dwa. Robiłaś w tym samym labie?
Trzy. Beta może też spaść a potem rosnąć jeśli jeden z zarodkow wciąży bliźniaczej obumiera.
Cztery. Ciąża moze się przestać rozwiać i dojdzie do poronienia.
Nie ma najmniejszego sensu robić bety na tym etapie. Polega się tylko na obrazie usg.
 
Ok 10 tc będą może zacząć spadać. To raz.
Dwa. Robiłaś w tym samym labie?
Trzy. Beta może też spaść a potem rosnąć jeśli jeden z zarodkow wciąży bliźniaczej obumiera.
Cztery. Ciąża moze się przestać rozwiać i dojdzie do poronienia.
Nie ma najmniejszego sensu robić bety na tym etapie. Polega się tylko na obrazie usg.
Beta robione w tym samym labie.
Dzięki za odpowiedź. Będę więc przygotowana na wszystko
 
USG miałaś w pt czy będziesz dopiero mieć? Na tym etapie ciąży lekarz bazuje już na obrazie usg.
Będę mieć dopiero jutro. O spadku dowiedziałam się we wtorek i od tamtej pory szukam możliwej odpowiedzi bo lekarz odrazu stwierdził, że skoro hcg spadło to ciąża przestała się rozwijać.
 
Trochę mnie dziwi zlecenie bety przez lekarza. Byłaś u niego na wizycie a nawet usg Ci nie zrobił od razu, widziałby co się dzieje bez badań z krwi.
Też się zdziwiłam, ale kazał przyjść w piątek. A przez ten odstęp czasu wariuję. Wolałabym odrazu wiedzieć na czym stoję. Zostało mi czekać do jutra.
 
reklama
Do góry