reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG 223, widoczny pęcherzyk ciążowy?

Ol9

Dołączył(a)
18 Maj 2024
Postów
2
Cześć. Przychodzę z pytaniem, jak to było u Was.
Zacznę od tego, że moje cykle są długie i nieregularne. Nie wiem kiedy miałam owulację.
11 maja zrobiłam test ciążowy o czułości 10- wyszła bardzo blada druga kreseczka.
13 maja beta HCG 40
15 maja beta HCG 106
17 maja beta HCG 226
17 maja byłam na wizycie u ginekologa, miałam USG w którym lekarz stwierdził pęcherzyk ciążowy 0,37 cm, z USG odpowiada to 5w1d. Wg daty ostatniej miesiączki 6w6d Czy to możliwe by pęcherzyk ciążowy był widoczny przy becie około 200?
Czy beta hcg 226 na początku 6 tygodnia może być prawidłowym wynikiem? Wydaje się być bardzo niska, bardziej by pasowała na 4w1d. Martwię się bardzo. Jak to u was wyglądało?
 
reklama
Beta faktycznie niska. Przy tak niskiej becie praktycznie niemożliwe coś na USG zobaczyć...
Natomiast jeśli cykle masz długie i nieregularne (nie wiem jak długie i jak bardzo nieregularne), to istnieje możliwość, że owulacja Ci się przesunęła i ciąża jest młodsza.
 
Beta faktycznie niska. Przy tak niskiej becie praktycznie niemożliwe coś na USG zobaczyć...
Natomiast jeśli cykle masz długie i nieregularne (nie wiem jak długie i jak bardzo nieregularne), to istnieje możliwość, że owulacja Ci się przesunęła i ciąża jest młodsza.
Czyli to, co lekarz zobaczył w USG to mógł nie być pęcherzyk ciążowy?
Z tego co czytałam na forum, większość kobiet ma takie wartości beta HCG w okolicy terminu spodziewanej miesiączki, to chyba niemożliwe żebym była w 5t1d tak jak wskazało USG?
Cykle mam zazwyczaj po 31-37 dni. Ostatnia miesiączka zaczęła się 30 marca.
 
Czyli to, co lekarz zobaczył w USG to mógł nie być pęcherzyk ciążowy?
Z tego co czytałam na forum, większość kobiet ma takie wartości beta HCG w okolicy terminu spodziewanej miesiączki, to chyba niemożliwe żebym była w 5t1d tak jak wskazało USG?
Cykle mam zazwyczaj po 31-37 dni. Ostatnia miesiączka zaczęła się 30 marca.
Ciężko stwierdzić, trzeba czekać. Owulacja mogła się przesunąć. Co lekarz widział na usg trudno powiedzieć. Ja w poprzedniej ciąży poszłam na USG w 4+5 i miałam betę ponad 1000 i ledwo znalazła na dobrym sprzęcie mały czarny pęcherzyk.
 
Czyli to, co lekarz zobaczył w USG to mógł nie być pęcherzyk ciążowy?
Z tego co czytałam na forum, większość kobiet ma takie wartości beta HCG w okolicy terminu spodziewanej miesiączki, to chyba niemożliwe żebym była w 5t1d tak jak wskazało USG?
Cykle mam zazwyczaj po 31-37 dni. Ostatnia miesiączka zaczęła się 30 marca.
Trudno powiedzieć, co widział lekarz. To mogło być coś innego, co lekarz wziął za pęcherzyk. Czasem się tak zdarza.
Przy takich małych wartościach trzeba też uważać, czy to nie ciąża pozamaciczna. Wtedy w macicy można czasem znaleźć rzekomy pęcherzyk, którego faktycznie nie ma. Ale u Ciebie przyrosty póki co są prawidłowe.
Zrób sobie, jeśli możesz, w poniedziałek kolejna beta HCG i następna w środę i zobacz, jak dalej wygląda przyrost. Powyżej 1000-1500 powinien być widoczny w macicy pęcherzyk ciążowy.
 
reklama
Do góry